Reklaminis skydelis

Paieška
Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

10 lietuviškų dainų apie krepšinį: išrink geriausią! (Video) (BALSAVIMAS)Stebėdami nacionalinės rinktinės žaidimą savitvardą dažnai praranda net patys santūriausi tautiečiai, todėl neapsieinama be dainų. BasketZone.lt, peržvelgęs kūrybingos ir dainingos lietuvių tautos archyvą, pateikia savo skaitytojams dainų apie krepšinį dešimtuką.

Taip pat kviečiame atiduoti savo balsą ir išrinkti geriausią dainą!10. Brazers - Tu rėk kiek gali (2013)Trys broliai, Jonas, Vygantas ir Vidmantas, neabejingi muzikai ir krepšiniui, nusprendė įrašyti kūrinį skirtą Lietuvos krepšinio rinktine. Taip siekiama atsidėkoti vyrams už iškovotus sidabro medalius Europos čempionate Slovėnijoje.9. Sel – Kašio fanatas (1993)Jauniesiems melonams grupės „Sel“ ir jos lyderis Egidijus Dragūnas asocijuojasi su šokių ir elektronine muzika, tačiau viskas iš tiesų prasidėjo nuo paaugliškos repo grupės. Pirmajį albumą „Sel“ išleido dar 1993 m., o vienas iš jo dainų „Kašio fanatas“ ilgam tapo papildomu impulsu jaunatviško maksimalizmo su entuziazmu ir taip nestokojantiems paaugliams lauko aikštelėse treniruotis dar intensyviau.

8. Arina – Kad būtų „Žalgiris“ (2002)Tiek dainų, tiek jų buvo sukurta jau septintą dešimtį skaičiuojančiam Kauno „Žalgirio“ klubui turbūt nebuvo parašyta jokiai kitaip Lietuvos komandai. Oficialių komando himnų taip pat buvo daugybė, tačiau iš pastarojo meto kūrinių norisi išskirti 2002 m. parašytą ir bliuzo atlikėjos Arinos įdainuotą versiją. Šis himnas išsiskiria kaip šviesus linkėjimas pergalių, tačiau kartu ir vienybės, vengiant priešpriešą kuriančio fanatizmo.

7. Kastaneda – Kepšinio kamuolys (2007)Šią dainą grupė „Kastaneda“ sukūrė 2007 m. Ispanijoje vykusiam Europos krepšinio čempionatui. Tais metais Lietuvos vyrų rinktinė pusfinalyje apmaudžiai pralaimėjo rusams ir turėjo tenkintis mažuoju finalu, o „Kastanedos“ daina išsiskyrė santūriems lietuviams nebūdingu agresyvumu ir skambiais pareiškimais apie savo galią.

6. Žas – Mes laimėsim (2003)Šią dainą grupė „Žas“ sukūrė kaip motivacinį kūrinį vyrų krepšinio rinktinei, o taip pat ir visiems sirgaliams 2003 m. Švedijoje vykusio Europos krepšinio čempionato proga. Finale lietuviai įveikė ispanus ir po 64 metų pertraukos iškovojo Senojo žemyno čempionų titulą. Lemiamos rungtynės įvyko sekmadienį, todėl sirgaliai juokavo, kad pirmadienį Seimas skubos tvarka turėjo paskelbti nedarbo diena.

alt

5. Marijonas Mikutavičius – Laikas būti pirmiems (2006)Jei ir yra Lietuvoje žmogus, kurį galima laikyti krepšinio himnų specialistu, tai M. Mikutavičius. Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos gerbėjams, be abejonės, svarbiausias yra jo sukurtas oficialus komandos himnas. Dainoje aiškiai akcentuojamas pasididžiavimas tuo, kad priklausai bendraminčių grupei, o sunkumai kelyje link pergalės – neišvengiamas dalykas. „Jei būsime vieningi – nugalėsime“, tokia žinia šioje dainoje perteikta itin efektyviai, o norint, kad himnas būtų populiarus tarp komandos gerbėjų, tai itin svarbu.

4. Krepšinio fanai – Lietuvos krepšinio himnas (2001)Dar viena Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei skirta daina buvo parašyta specialiai tam reikalui susibūrusio bendraminčių būrelio. Netgi grupės pavadinimo nėra, o kūrinys, pavadintas tiesiog Lietuvos krepšinio himnu žinomas kaip liaudies arba krepšinio fanų kūryba.

3. Žas ir „Žalgiris“ ‒ Eurolyga (1999)Jeigu reikėtų įvardinti pačias svarbiausias krepšinio pergales, sąrašo viršuje greta rinktinės pasiekimų būtų ir 1999 m. Kauno „Žalgirio“ laimėtas „Eurolygos“ turnyras. Padaryti tai šiam ar bet kuriam Lietuvos klubui pavyko pirmą ir vienintelį kartą, o kokioje euforijoje skendėjo sirgaliai sunku ir nupasakoti. Ir ne tik jie, „Eurolygai“ pašlovinti skirtą pergalės dainą „Žas“ įrašė kartu su visa „Žalgirio“ komanda.2. Marijonas Mikutavičius – Trys milijonai (2000)Neoficialiai laikoma tikruoju ir vieninteliu Lietuvos krepšinio himnu ši M. Mikutavičiaus daina iš tiesų buvo skirta 2000-ųjų olimpinėms žaidynėms Sidnėjuje. Vyrų krepšinio rinktinė olimpiadoje pelnė bronzos medalius, o žaidėjus Lietuvoje sirgaliai pasitiko skanduodami būtent „Tris milijonus“. Sportininkų pasiekimai, lengvai įsimenamas vaizdo klipas ir patriotiškumą bei tautinį pasididžiavimą skatinantys žodžiai greičiausiai lėme tai, kad ši daina žaibiškai išpopuliarėjo.

1. Mia, Mantas ir Marijonas Mikutavičius – Krepšinio himnas (2011)2011 metais Lietuvos įvykęs Europos krepšinio čempiontas – didžiausias istorijoje. Natūralu, kad tokiam neeiliniam įvykiui neužtenka vien pasirūpinti krepšinio arenomis, viešbučiais ir įvairiais organizaciniais klausimais. Reikėjo dainos, kurią su šiuo čempionatu vėliau sietų ne tik patys lietuviai, bet ir visa Europa. Rengtą krepšinio himno konkursą laimėjo „žvaigždžių rinktinė“ – M. Mikutavičius, Mia ir Mantas.


alt

BasketZone.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama