Aukštesnę pavarą po pertraukos įjungę Europos čempionai - pusfinalyje

Ispanijos rinktinė su Marcu Gasoliu priešakyje Europos čempionato ketvirtfinalyje 84:72 (16:19, 18:14, 31:20, 19:19) nukovė Vokietijos krepšininkus.

Memfio „Grizzlies" aukštaūgis trečiajame kėlinyje pelnė 18 taškų ir prieš paskutinį ketvirtį sukrovė savo ekipai 12 taškų persvarą, kurios ispanai nebeprarado.

Pusfinalyje ispanai titulo gynimą tęs susitikdami su Latvijos – Slovėnijos dvikovos laimėtojais.

Ispanijos krepšininkai, kaip jiems jau įprasta, lėtai pradėjo rungtynes ir, po pirmųjų 5 minučių, atsiliko 2:11. Šis skirtumas netrukus aptirpo, o antrajame kėlinyje po 9 iš eilės taškų ispanai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 32:27. Visgi Denniso Schroderio tempiami vokiečiai prieš ilgąją pertrauką sušvelnino atsilikimą iki taško – 33:34.

Rungtynių pabaiga paaiškėjo jau per trečiąjį kėlinį, kuomet po Denniso Schoderio dvitaškio rezultatas buvo lygus (50:50), tačiau tada Sergio Rodriguezas pataikė iš toli, o netrukus savo šou pradėjo M.Gasolis. Jis pelnė 9 taškus iš eilės, o jo vedama Ispanijos rinktinė nutolo 62:50.

Vokiečiai bandė vytis varžovus, tačiau M. Gasolis pataikė dar vieną tritaškį ir likus žaisti paskutinėms 10 minučių, Ispanijos krepšininkai turėjo dviženklę persvarą.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Ispanai toliau didino pranašumą, tačiau rungtynių gale atsipalaidavo ir leido vokiečiams vėl sumažinti deficitą iki 12 taškų, kuriuo pastarieji ir pralaimėjo rungtynes.

Vokietija: Dennisas Schroderis 27, Danielis Theisas 15.

Ispanija: Marcas Gasolis 28, Pau Gasolis 19.