Reklaminis skydelis

Paieška
Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

R.Narkus: kalbos, kad nesirūpiname S.Weemso sveikata, yra absurdiškos

Savaitgalį vykusiose rungtynėse su Prienų „Rūdupio“ komanda traumą patyręs Kauno „Žalgirio“ puolėjas Sonny's Weemsas kasdien lankosi pas gydytojus ir nekantriai laukia galutinio medikų verdikto.  

Baltijos krepšinio lygos (BBL) mače koją nesėkmingai kryptelėjęs amerikietis susižeidė čiurną. Šiomis dienomis jam yra nuodugniai atliekamos visos reikiamos medicininės procedūros, o tiksli traumos diagnozė paaiškės atslūgus čiurnos tynimui.  

„Kalbos, kad nesirūpiname Sonny'io sveikata, yra absurdiškos, - teigė „Žalgirio“ komandos gydytojas Robertas Narkus. - Iškart po rungtynių nuvykome į ligoninę, kur koja buvo peršviesta rentgeno spinduliais. Lūžių ar skilimų nebuvo aptikta. Sekmadienį atlikome echoskopijos tyrimą, kuris nieko naujo neparodė“.  

Pasak gydytojo, tiksliai diagnozei nustatyti yra reikalingas magnetinio rezonanso tyrimas, tačiau norint jį atlikti ir gauti tikslius rezultatus, reikėtų sulaukti, kol atslūgs krepšininko kojos patinimas.  

„Kol kas koja dar ištinusi, viduje yra kraujosrūvų, todėl jei dabar atliktume tyrimą, rezultatai nebūtų tikslūs“, - sakė gydytojas.

„Žalgirio“ atstovų teigimu, S. Weemso koja yra nuolat šaldoma, legionieriui atliekama ir daugybė kitų papildomų medicininių procedūrų. Pirmadienį „Žalgirio“ krepšininkai turėjo laisvą dieną, tačiau komandos gydytojai buvo susitikę su S. Weemsu, atliko fizioterapines procedūras, atšaldė sužeistą vietą, ištepė tepalu, žaidėjui davė medikamentų.  

Pirminėmis prognozėmis, S. Weemsas į rikiuotę sugrįš ne anksčiau nei po mėnesio.  

Komentaras  

Dalius Barkauskas, Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas:  

„Kalbant apie čiurnos patempimą, kiekvienas atvejis yra skirtingas. Reikia įvertinti, ar raiščių vientisumas yra pažeistas, ar ne. Mediciniškai primityviausiai galėtume išskirti tris patempimo laipsnius. Pirma, raištis pažeistas, tačiau jo vientisumas nenukentėjo. Tokiu atveju sportininkas jaučia skausmą, tačiau nėra jokios kraujosruvos.

Tuomet čiurna išgydoma per 2-4 dienas. Kitas atvejis, kai raiščių vientisumas yra šiek tiek pažeistas, matosi krausjosruvos. Toks gydymas užtrunka iki 3-4 savaičių. Šiuo atveju labai daug kas priklauso nuo sportininko valios savybių. Šiuolaikinėmis priemonėmis būtų galima jį pastatyti ant kojų jau po 3-4 dienų, tačiau po to galima turėti pasekmių – gydymas gali būti žymiai ilgesnis.

Trečias atvejis – nuplyšęs raištis ir sąnario nestabilumas. Tokiu atveju jau reikalingas rimtas gydymas, o viskas užtrukti gali net iki dviejų mėnesių. Kiekvieno sportininko valios savybės yra skirtingos. Būna atvejų, kai žmogus skundžiasi, nes jam labai skauda, tačiau mediciniškai tai gali būti lengvas patempimas be raiščių pažeidimo“.

 

Zalgiris.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama