Reklaminis skydelis

Paieška


Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Į "Lietuvos rytą" grįžo įžaidėjas J.BlūmasVilniaus „Lietuvos ryto“ komandą papildė naujas, tačiau praeityje jau sostinės klubo marškinėlius vilkėjęs įžaidėjas. Sostinės ekipą į mūšius ves 30-metis 190 cm ūgio Latvijos krepšinio rinktinės žaidėjas Janis Blūmas. 

Krepšininkas „Lietuvos ryto“ komandai atstovavo 2006-2007 sezone, o su vilniečiais šeštadienį pasirašė dviejų metų sutartį. „Norėjau kažką keisti karjeroje.

Pagalvojau, kur galėčiau žaisti. Pirma mintis – gal „Lietuvos ryte“? Nudžiugau, kai gavau vilniečių pasiūlymą“, - sakė J. Blūmas.

Ketverius metus Ispanijoje žaidęs J. Blūmas keliasi į Lietuvą. „Arčiau namų, gera ir pažįstama komanda, Eurolygos turnyras. Ko dar reikia? Gerai, kad aš galvojau apie „Lietuvos rytą“ ir vilniečiai neužmiršo manęs.

Norėjau dar kartą pažaisti šioje komandoje“, - linksmai sakė naujasis „Lietuvos ryto“ pirkinys J. Blūmas.

Praėjusį sezoną latvis atstovavo Eurolygos turnyre kovojusiai ir nemažai šurmulio sukėlusiai Ispanijos Bilbao „Gescrap Bizkaia“ komandai.

Baskų ekipa suge.bėjo sėkmingai pasirodyti reguliariame sezone, prasimušti į „Top 16“ varžybas, o iš jų prasibrauti net į atkrintamuosius mačus, nustumdama žemiau net Madrido „Real“.

Šiame etape Bilbao krepšininkai serijoje iki 3 laimėjimų 1:3 nusileido Jono Kazlausko treniruojamai Maskvos CSKA komandai.

Eurolygoje J. Blūmas per 17 mačų vidutiniškai pelnė po 6 taškus, atkovojo po 0,9 kamuolio, atliko po 0,9 rezultatyvaus perdavimo. Latvis dvitaškius metė 45 proc. taiklumu, tritaškius – 40 proc. taiklumu, o baudas – 70,6 proc. taiklumu.

Ispanijos čempionate „Gescrap Bizkaia“ reguliariame sezone užėmė 6 vietą, o ketvirtfinalyje 0:2 nusileido Vitorijos „Caja Laboral“ komandai.

J. Blūmo statistiniai rodikliai buvo panašūs: per 33 mačus jis vidutiniškai pelnė po 5,7 taško, atkovojo po 1,2 kamuolio, ir atliko po 0,6 rezultatyvaus perdavimo.

Per visą savo karjerą J. Blūmas atstovavo latviu „Broceni“, „Ventspils“, Rygos LMT ir „Skonto“ klubams, kovojo Vloclaveko „Anwil“ (Lenkija) ekipoje, žaidė Neapolio „Napoli“ (Italija) gretose.

- Ar ilgai svarstėte „Lietuvos ryto“ komandos pasiūlymą?, - lrytas. lt paklausė J. Blūmo.

- Ketverius metus žaidžiau Ispanijoje ir jaučiau, kad reikia kažką keisti. Šiemet mintyse sukiojosi nemažai galimų kandidatūrų, kur galėčiau tęsti karjerą, tačiau pirmoji mintis – gal „Lietuvos ryte“? Lietuvių klubas yra labai profesionalus, viskas puikiai sudėliota, sutvarkyta, lietuviai mėgsta krepšinį. Ir nuo gimtųjų namų arti. 

Renkantis Vilniaus komandą aš atsižvelgiau ir į tai, jog pažįstų labai daug „Lietuvos ryto“ žaidėjų – gerai sutariu su Renaldu Seibučiu, Steponu Babrausku, Artūru Jomantu, Mindaugu Katelynu. Juolab, jog esu nesvetimas Vilniaus ekipai – joje jau žaidžiau.

- Kas dar jus viliojo be „Lietuvos ryto“?

- Nemažai komandų. Buvo ir Rygos VEF, Šarlerua ekipa norėjo mane matyti, „Cedevita“, „Sevilla“ ir dar kokios trys. Bet visos tik pradėjo derybas, o „Lietuvos rytas“ pateikė aiškų ir konkretų pasiūlymą, todėl ilgai nesvarsčiau – sutikau ir pasirašiau sutartį dvejiems metams.

- Ar jau šnekėjotės su „Lietuvos ryto“ komandos strategu Aleksandru Džikičiumi?

- Pastarosiomis dienomis – tik su klubo atstovais. Esu krepšininkas, kuris atiduoda jėgas visu šimtu procentų, kad tik komanda laimėtų. Todėl, manau, treneris gaus būtent tai, ko jis tikisi – krepšininką, kuris nesivaiko asmeninės statistikos, o žiūri į ekipos rezultatą. Man svarbiausia – kad laimėtų komanda.

 

Šiaip, aš bendravau su daugeliu žaidėjų, kurie labai teigiamai atsiliepė apie A. Džikičių. Galvoju, kad tarp mūsų neturėtų būti nesutarimų – ne kartą mane treniravo Serbijos strategai ir aš žinau, ko jie reikalauja.

 

- Kada jus galima bus pamatyti Lietuvoje?

- Dabar atostogos, o jau po poros savaičių pradėsiu pasirengimą naujam sezonui ir į Lietuvą atvyksiu tada, kai tik prasidės „Lietuvos ryto“ komandos treniruotės. Žinoma, dar iki tos dienos būtinai stebėsiu liepos 6 dieną vyksiančius Eurolygos burtų traukimus – juk reikia žinoti, kurioje grupėje ir su kokiomis komandomis „Lietuvos rytu“ teks kautis.

 

 

 

 

Bc.lrytas.ltReklama

Reklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama