JAV rinktinė trečią kartą iš eilės tapo olimpiniais čempionais (Foto)

JAV krepšinio rinktinė užtikrintai nužygiavo Rio de Žaneiro olimpinio aukso link. Serbijos krepšininkai priešinosi vos vieną kėlinį, vėliau amerikiečiai atitrūko ir laimėjo finalo rungtynes 96:66 (19:14, 33:14, 27:14, 17:23).

JAV rinktinė čempionais tapo trečią kartą iš eilės ir 15-ą sykį istorijoje.

Amerikiečiai taikliau atakavo iš visų pozicijų ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 54-33. Serbai pataikė 4 tritaškius iš 24 (16,7 proc.).

Nors pirmo kėlinio pradžioje geriau sekėsi serbams (0:3, 11:14), amerikiečiai netrukus perėmė iniciatyvą ir po pirmų 10 min. žaidimo jau patys pirmavo 19:14.

Antrame ketvirtyje dar labiau išryškėjo JAV krepšininkų pranašumas. Jie palaipsniui vis didino skirtumą (23:15, 28:17, 35:22). Sunkiai sulaikomas buvo Kevinas Durantas. Daugiausiai jo pastangomis skirtumas pradžioje šoktelėjo iki 21 taško (43:22), o po 20 min. finalo varžovus jau skyrė 23 taškai (52:29).

Trečiame kėlinyje amerikiečiai triuškino varžovus ir jų persvara jau buvo +36 taškai (73:37, 77:43). Paskutinio ketvirčio pradžioje JAV pirmavo daugiau negu 40 taškų (84:43) ir atsipalaidavo. Per likusį laiką serbai sumažino savo deficitą iki sąlyginai padoresnio 30 taškų – 96:66. Rungtynės taip ir baigėsi.

JAV: Kevinas Durantas 30, DeMarcusas Cousinsas 13 (15 atk. kam.), Klay Thompsonas 12, Paulas George‘as 9, Carmelo Anthony 7.

Serbija: Nemanja Nedovičius 14, Milanas Mačvanas 11, Milošas Teodosičius 9, Miroslavas Raduljica ir Bogdanas Bogdanovičius po 7.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS

Šios komandos šiose olimpinėse žaidynėse jau buvo susitikę grupės etape. Tuomet JAV rinktinė iškovojo nelengvą pergalę 94:91.

Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai į tėvynę parveš pirmuosius medalius Serbijos istorijoje.

Be to, į istoriją įėjo ir pats A.Džordževičius: jis tapo pirmuoju krepšinio žmogumi, kuriam olimpiadoje pavyko iškovoti medalį esant ir žaidėju, ir treneriu.

1996 metų Atlantos olimpinėse žaidynėse A. Džordževičius iškovojo sidabrą su tuometine Jugoslavijos rinktine. Tąsyk pusfinalyje jugoslavai nugalėjo Lietuvą, o finale nusileido JAV rinktinei.