Reklaminis skydelis

Paieška


Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

NBA finalui pasibaigus: istoriškai geras „Warriors“ ir LeBrono palikimas (Video)„Golden State Warriors" reguliariajame sezone neiškovojo 73 pergalių kaip prieš metus, tačiau būtent šių metų komanda su Kevinu Durantu priešakyje dabar lyginama su kitomis geriausiomis komandomis lygos istorijoje.

Atkrintamosiose rungtynėse iškovoję 16 pergalių per 17 rungtynių jie padarė tai, ko nepavyko padaryti nei Billo Russello ar Larry Birdo laikų „Celtics", nei Michaelo Jordano „Bulls", nei Magico Johnsono „Lakers".

„Kariai" tapo geriausią pergalių procentą per svarbiausias sezono kovas pasiekusia komanda istorijoje. Taip pat jie iki pralaimėjimo Klivlande iškovojo 15 pergalių iš eilės, kas yra ne tik NBA, bet ir visų Šiaurės Amerikos profesionalių sporto lygų rekordas.

„Tai yra istorija. Mes būsime prisimenami kaip viena geriausių komandų istorijoje ir tai yra ypatingas jausmas, kurio iš mūsų jau neatimsi", – po pergalės, užbaigusios finalo seriją, sakė Oklando komandos puolėjas Andre Iguodala.„Warriors" žaidžia mažiau kontakto leidžiančiomis bei labiau į puolimą orientuotų taisyklių sąlygomis ir kritikai galėtų teigti, kad jie neatsilaikytų fizinėmis savybėmis paremtame žaidime. Bet taip pat Kalifornijos komanda neabejotinai turi geriausiai iš distancijos metančią sudėtį, kuri leistų jiems kovoti net su kiečiausiomis praeities komandomis.„Iš tikrųjų mūsų komanda turi labai mažai talento. Laimėjome dėl trenerio", – iš karto po pergalės sau būdingu stiliumi juokavo čempionų treneris Steve'as Kerras. Bet tuojau pat surimtėjo ir pripažino savo komandos galybę: „Mano darbas yra geriausias pasaulyje. Šie vyrukai yra apdovanoti, pasišventę komandos sėkmei ir labai nesavanaudiški."

Finale atsiskleidė ir vykstant sezonui kartais strigusio K. Duranto ir Stepheno Curry dueto jėga. Komentatoriaus Jeffo Van Gundy geriausiu žaidėjų duetu lygos istorijoje pavadinti krepšininkai pasiekė trečią aukščiausią bendrą taškų vidurkį NBA finalų istorijoje (vidutiniškai 62 taškai per rungtynes), o ketveriose pergalingose rungtynėse nė sykio nesurinko mažiau negu 57 taškų.

Tačiau „Warriors" nebuvo tik K. Duranto ir S. Curry komanda. Nebuvo net ir keturių žvaigždžių komanda, pridėjus Klay Thompsoną ir Draymondą Greeną. Puikiausias to pavyzdys – naudingiausio 2015 metų finalo žaidėjo A. Iguodalos pasirodymas.

Reguliariajame sezone po 7,2 taško rinkęs puolėjas per paskutines finalo rungtynes įmetė 20, o visos serijos metu jam esant aikštėje „Warriors" surinko 60 taškų daugiau negu varžovai. Tai geriausias rezultatas iš visų finalo dalyvių. O kur dar jo neįkainojama pagalba K. Durantui ir D. Greenui ginantis bei varginant LeBroną.

„Tai, ko gero, stipriausia varžovų komanda mano karjeroje", – dar vykstant serijai pripažino L. Jamesas. – Aš žaidžiau prieš daug stiprių komandų, bet manau, kad nė viena iš jų neturėjo tiek ginklų, kiek turi „Warriors".

Šis Oklando komandos sezonas gali būti laikomas geriausiu istorijoje. Bent jau iki 2017–2018 metų, kai „kariai" sieks dar labiau pagerinti savo rekordus.

„Cavs" pralaimėjimas: ar sumenksta LeBrono palikimas?

Kalbas apie „Warriors" persvarą 3-1 šią vasarą, ko gero, pakeis kalbos apie 3–5 LeBrono finalų rezultatą.

Po dar vieno pralaimėjimo NBA finale primirštami dar prieš kelias savaites iškelti L. Jameso palyginimai su Michaelu Jordanu. Legendinio „buliaus" nepriekaištingas finalų rezultatas (6-0) jau ir anksčiau buvo pagrindinis L. Jameso kritikų argumentas, kuris dabar tik dar labiau sustiprės.

Tačiau ar galėjo „karalius" padaryti kažką daugiau šioje serijoje?

Jis tapo pirmuoju žaidėju istorijoje, kuris NBA finaluose vidutiniškai rinko dvigubą dublį. 33,6 taško, 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų – šie skaičiai geresni nei reguliariajame sezone liaupsinto Russello Westbrooko rodikliai. O kur dar 56,4 proc. pataikymas „iš žaidimo" prieš, ko gero, geriausią gynybą lygoje.

Be LeBrono aikštelėje „Cavaliers" finale žaidė 28 minutes ir jas pralaimėjo net 27 taškais. Kai „karalius" buvo aikštėje, Klivlandas žaidė apylygiai su varžovais ir tik paskutinėmis finalo minutėmis atsiliko septyniais taškais.

Nors kartais pasitaupydamas gindamasis, puolėjas ir ten spėjo pasižymėti 1,6 bloko vidurkiu.

Tad ko gi dar galima norėti iš žaidėjo, susiduriančio su viena stipriausių komandų istorijoje?„Žmonės linkę pamiršti visus įspūdingiausius LeBrono pasiekimus", – po paskutinių rungtynių sakė „Cavs" įžaidėjas Kyrie Irvingas. – Kai kurie žmonės gali teigti, kad jis yra per žingsnį nuo buvimo geriausiu istorijoje. Aš labai juo didžiuojuosi."

Visgi net ir toks „karaliaus" pasirodymas nepadėjo įžiebti didesnės intrigos šių metų finale. Tai, kaip mesti iššūkį Oklando komandai, bus esminis klausimas ne tik „Cavaliers", bet ir kitoms stipriausioms NBA komandoms artimiausius kelerius metus.

„Turiu pailsėti ir viską apmąstyti", – teigė L. Jamesas. – Praktiškai visi svarbiausi „Warriors" žaidėjai dar nėra pasiekę savo 30-mečio, tad jie tikrai nesiruošia sustoti."

Tačiau sustoti nesiruošia ir „Cavaliers" variklis. Jo individualiems pasirodymams nėra lygių, o žinant, kad kiekvienais metais jis sugrįžta vis stipresnis, galima laukti dar geresnių jo pasirodymų. Ir nesvarbu, kad pagal žiedų skaičių jis galbūt nepralenks M. Jordano. LeBronas lygą paliks kaip vienas geriausių joje žaidusių krepšininkų.alt
Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Reklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama