Reklaminis skydelis

Paieška


Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

Rinktinės kontūrai: kur vyks aršiausia konkurencija, kam planuojamas lyderio vaidmuo ir dėl ko galvą skauda D. Adomaičiui (Prognozuojamas dvyliktukas)Penktadienį Lietuvos rinktinės naujasis strategas Dainius Adomaitis paskelbė sutrumpintą krepšininkų, kurių laukia pirmojoje stovykloje Palangoje, sąrašą.

Surengtoje spaudos konferencijoje strategas neslėpė, kad 18 pakviestų krepšininkų „šiai dienai yra optimalus variantas, tačiau skiriasi nuo to, ko treneris būtų norėjęs“.Senbuvių netektis – galimybė primirštiems ir naujiems veidams

Dar praėjusią savaitę apie savo vasaros planus prabilo Paulius Jankūnas. Krepšininkas teigė, kad šiltąjį šių metų periodą nusprendė skirti poilsiui po kūną nuvarginusio ilgo sezono. Ko gero, ant rinktinės veterano dėl tokio sprendimo pykstančių nėra, nes Paulius daugelį metų iš eilės neturėjo ilgesnių vasaros atostogų ir liedavo prakaitą dėl rinktinės.

Penktadienį D. Adomaitis atskleidė, kad šią vasarą rinktinėje nepamatysime ilgamečio rinktinės gynėjo Renaldo Seibučio, tokį pat sprendimą priėmė ir Antanas Kavaliauskas. Žaidėjai, pasitarę su rinktinės trenerių štabu, nusprendė, kad po sunkaus sezono reikalingas poilsis.

Trijų rinktinės žaidėjų netektis ir Roberto Javtoko karjeros pabaiga reiškia neblogą šansą į stipriausių krepšininkų dvyliktuką patekti žaidėjams, kurie pastaraisiais metais būdavo primiršti. Tai taip pat puiki galimybė savo jėgas pasitikrinti ir į vyrų stovyklą pakviestiems naujokams.

Vienas tokių – Turkijoje paskutinį sezoną žaidęs Evaldas Kairys, kuris, trenerio teigimu, – įdomus žaidėjas.

„Tai yra žaidėjas, kuris visada būdavo perspektyvus ir visada būdavo kažkur šalia tų sutarčių su Lietuvos grandais. Norisi jį išbandyti ir žiūrinti į priekį, galvojant apie atranką sąrašas sutrumpėtų. Todėl norisi tokius kaip Sajus, Kairys pačiupinėti ir pasižiūrėti, kaip jie atrodo su rinktine“, – apie naujus veidus kalbėjo D. Adomaitis.

Aukštaūgių gretose galime išvysti ir Lietuvos krepšinio lygoje bei Europos taurėje žibėjusį „Lietuvos ryto“ „centrą“ Artūrą Gudaitį. Po 11,4 taško ir 16,1 naudingumo balo rinkęs bei LKL dominavęs vidurio puolėjas šiais metais, panašu, yra vienas realiausių kandidatų keisti Joną Valančiūną.

J. Kazlausko eroje A Gudaičiui nepavykdavo prasibrauti iki galutinio dvyliktuko, pernai „centras“ nusprendė vasarą leisti NBA stovyklose už Atlanto, tačiau šiemet, išretėjus aukštaūgių grandžiai, tai turėtų būti vienas rimčiausių D. Adomaičio pasirinkimų galutiniame sąraše.

Sutrumpintame sąraše galime išvysti ir jau gerokai primirštą Martyno Gecevičiaus pavardę. Gynėjas, kuris J. Kazlausko schemose vietos nerasdavo, o vėliau pats viešai prabilo, kad nemato galimybių prasimušti į dvyliktuką, kol jam vadovaus J. Kazlauskas, vėl sulaukė savo šanso.

Sezoną Ispanijoje žaidęs lietuvis gegužę išrinktas geriausiu ACB pirmenybių snaiperiu. Jis rinko po 11,3 taško ir buvo trečias pagal rezultatyvumą ekipos žaidėjas. Jis vėl turi galimybę pakonkuruoti dėl vietos rinktinėje. Pastarąjį kartą vilnietis rinktinės marškinėlius buvo apsivilkęs 2010 metais.

Tai neblogas šansas šiam snaiperiui, mat trenerio D. Adomaičio krepšinio filosofija – ekipoje turėti ne vieną užtikrintai tritaškius mėtantį žaidėją. Tiesa, konkurentų prie tritaškio linijos Martynas turės taip pat nemažai – „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis, praėjusiais metais rinktinėje debiutavęs Marius Grigonis, taip pat rinktinės patirties turintis M. Gecevičiaus šio sezono bendraklubis Adas Juškevičius, todėl kova dėl vietos prie tritaškio linijos rinktinėje nusimato arši.

Adomaitis išskyrė stiprybes ir būsimą lyderį

Pristatydamas sutrumpintą rinktinės žaidėjų sąrašą treneris ne tik apgailestavo dėl tam tikrų netekčių, tačiau rado ir kuo pasidžiaugti, išskyrė, kur mato būsimos ekipos stiprybes ir kas galėtų užimti lyderio vaidmenį, kuris trauks visa komandos vežimą.

„Problemos? Jokių“, – situaciją apibūdino naujasis rinktinės strategas, tačiau šypsena veide išdavė, kad ironiškas atsakymas leidžia suprasti, kad galvos skausmų dėl rinktinės treneris tikrai turi.

Vienas jų – Donato Motiejūno situacija. Jei krepšininkas prisijungtų prie komandos, tai būtų neabejotinas vienas ekipos lyderių. Vis dėlto krašto puolėjas po itin sunkaus ir daug psichologinių jėgų pareikalavusio sezono šiuo metu yra be kontrakto, todėl jo galimybės kalbant apie rinktinę vis dar ribotos.

„Sulaukime liepos 1 dienos. Kai bus galimybė klubams derėtis su žaidėjais ir pasirašinėti sutartis, patys žinote, kad viskas gali paaiškėti per vieną dieną, tačiau gali būti tokia situacija, kad jam pačiam reikės nuspręsti, jei jis būtų be sutarties, kad atvyktų į rinktinę ir gerai pasirodytų, taip užsirekomenduotų. Jis visą tą situaciją žino labai gerai. Aš kaip treneris linkėčiau jam pačią pirmą dieną pasirašyti sutartį ir žinoti dėl savo ateities bei priimti tą sprendimą kuo anksčiau, nes tai mums palengvintų visa pasiruošimą“, – apie vieną lyderių sakė D. Adomaitis.

Ekipos strategas neslėpė – aršiausios konkurencijos, o kartu ir viena stipriausių grandžių yra trečioji pozicija.

Ir iš tiesų čia galima išvysti žaidėjus, kurie tikrai gali tapti vienais kertinių rinktinės narių: NBA sezoną sužaidęs Mindaugas Kuzminskas, Madrido „Real“ vis dar rungtyniaujantis Jonas Mačiulis, kuris pastarąsias vasaras tapdavo neatskiriamu rinktinės puolimo lyderiu, į sezono pabaigą vėl įsibėgėjęs Deividas Gailius bei puikiai Kaune žaidęs ir LKL finalo MVP tapęs Edgaras Ulanovas. Iš tiesų treneris šioje pozicijoje tikrai turės iš ko rinktis ir teks rimtai pasukti galvą sprendžiant, ką pakvieti į galutinį dvyliktuką.

„Trečiojoje pozicijoje yra aršiausia konkurencija ir tikrai stipriausia mūsų pozicija. Kaip žiūrint žaidėjų skaičiumi, matome, tai bus bent vienas žaidėjas, kuris gali rungtyniauti ir ketvirtojoje pozicijoje, ką labai gerai „Žalgiryje“ darė Edgaras Ulanovas, tas pats Jonas Mačiulis „Real“ ekipoje žaidžia toje pozicijoje. Kaip ir sakau, treneriui yra labai gerai turėti įvairių variantų“, – sakė D. Adomaitis.

Spaudos konferencijoje strategas užsiminė ir apie galimą būsimą lyderį – NBA atkrintamosiose rungtynėse besikovusį Joną Valančiūną. Treneris neslepia, kad aplink jį gali suktis dauguma atakų ir situacijų.

„Penktojoje pozicijoje turime Joną Valančiūną, kuris, net neabejoju, bus mūsų lyderis ir čia irgi suksis daug mūsų žaidimo“, – sakė D. Adomaitis.

Tai, kokią galutinę sudėtį treneris pasirinks D. Adomaitis, paaiškės antroje vasaros pusėje. Kol kas belieka nepraleisti rinktinės naujienų, o 3 milijonams šalies krepšinio ekspertų susidėlioti savo optimaliausią rinktinės sąrašą.

BasketZone.lt prognozuojamas dvyliktukas:

Įžaidėjai: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Mindaugas Girdžiūnas
Atakuojantys gynėjai: Marius Grigonis, Martynas Gecevičius
Lengvieji krašto puolėjai: Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas
Sunkieji krašto puolėjai: Domantas Sabonis, Donatas Motiejūnas
Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Artūras Gudaitisalt

Šarūnas Nekrošius | Alfa.ltReklama

Reklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama