Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje

Draugiškame trijų komandų turnyre Rygoje šiandien buvo sužaistos antros rungtynės, kuriose Lietuvos rinktinė 77:87 (12:20, 20:25, 24:21, 21:22) nusileido Latvijos nacionalinei ekipai.

Pirmose turnyro rungtynėse vakar lietuviai be didesnių problemų 97:64 sutriuškino Rumunijos krepšininkus.

Šiandien Lietuvos rinktinės paraiškoje buvo registruoti visi į Latviją vykę krepšininkai.

Lietuvos rinktinės startinis penketas atrodė taip: Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus Lietuvos rinktinei tritaškiu pelnė Artūras Milaknis, bet latviai čia pat atsakė dvitaškiu su pražanga – 3:3. Dar po kelių sėkmingų atakų latviai išsiveržė į priekį – 7:8. Abi komandos greitame puolime ne kartą klydo, bet latviai svečių klaidomis naudojosi geriau ir liko priekyje – 9:12, bet Martyno Gecevičiaus tritaškis metimas rezultatą išlygino – 12:12. Šeimininkai paskutinėje kėlinio atkarpoje pelnė aštuonis taškus be atsako, kiek atitrūko ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 12:20.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuvių taškų badą baudų metimais nutraukė Mindaugas Kuzminskas, o po Artūro Gudaičio dėjimo iš viršaus lietuviai kiek sumažino deficitą – 18:22, tačiau čia pat latviai vėl atsakė penkiais taškais be atsako ir dar kartą susikūrė kiek saugesnį pranašumą – 18:27. Komandos keitėsi tiksliomis atakomis, bet priekyje liko latviai – 25:32. Antroje kėlinio pusėje lietuvių deficitas pirmą kartą tapo dviženklis – 29:39. Likusią kėlinio dalį latviai, daugiausia Kristapo Porzingio pastangomis, lietuvių arčiau neprisileido, dar kiek padidino savo pranašumą ir po pirmos rungtynių pusės pirmavo solidžiu trylikos taškų skirtumu – 32:45.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo dviem klaidomis, bet vėliau Jonas Valančiūnas sugebėjo pelnyti du taškus su pražanga – 34:48. Po penkių Mindaugo Kuzminsko taškų iš eilės skirtumas po ilgokos pertraukos sumažėjo iki vienženklio – 41:48. Manto Kalniečio tolimas metimas lietuvių deficitą sumažino iki keturių taškų – 48:52. Bet čia pat atkarpą 10:1 laimėję latviai vėl šovė į priekį – 49:62. Po trijų kėlinių latviai išlaikė gana saugią persvarą – 56:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abi komandos keitėsi tiksliomis atakomis – 59:67. Aktyviai į žaidimą įsiliejęs Lukas Lekavičius dar kiek sumažino atsilikimą – 61:67. Keturi iš eilės Jono Mačiulio taškai padėjo lietuviams priartėti dar labiau – 65:70. Lukas Lekavičius pataikė tritaškį ir lietuviai pradėjo kvėpuoti latviams į nugaras – 70:72. Donatas Motiejūnas taip pat neleido šeimininkams pabėgti – 74:77. Kristaps Porzingis čia pat šovė tritaškį – 74:80. Abi ekipos keitėsi tritaškiais, o tai naudingiau buvo latviams, kurie liko priekyje – 77:85. Lietuviai varžovų nebepavijo ir rungtynes pralaimėjo 77:87.

Lietuva: Lukas Lekavičius – 16, Mindaugas Kuzminskas – 14, Mantas Kalnietis – 11, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas – po 8 Jonas Mačiulis – 7, Martynas Gecevičius – 6, Artūras Milaknis ir Artūras Gudaitis – po 3, Evaldas Kairys – 1, Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas taškais nepasižymėjo, Eimantas Bendžius ir Adas Juškevičius ant parketo nepasirodė.

Latvija: Davis Bertanis 18, Kristapas Porzingis 16 (10 atk. kam.), Dairis Bertanis 13, Janis Timma 11.