„Lietkabelis“ po atkaklios kovos nusileido „Bayern“

Panevėžio „Lietkabelis" (3/4) trečiadienį vykusiose Europos taurės septintojo turo rungtynėse namuose po atkaklios kovos 87:88 (19:20, 15:13, 23:25, 30:30) nusileido Miuncheno „Bayern" ekipai (7/0). Panevėžiečiams tai buvo ketvirtoji nesėkmė, tuo tarpu svečiams iš Vokietijos – septintoji pergalė iš tiek pat galimų.

Pirmuosius susitikimo taškus prasiveržimu su pražanga pelnė Adas Juškevičius išvesdamas „Lietkabelį" į priekį (3:0). Į sėkmingą šeimininkų ataką svečiai atsakė penkiais taškais be atsako, Jaredas Cunninghamas tolimu metimu išlygino rezultatą, o Milanas Mačvanas pridėjo dvitaškį išvesdamas „Bayern" į priekį (3:5). Varžovų spurtą nutraukė ir į pirmaujančios komandos vaidmenį „Lietkabelį" sugrąžino Darjušas Lavrinovičius įsmeigdamas tritaškį (6:5). Likusį kėlinio laiką vyko kova taškas į tašką, nė vienai komandai nuo varžovų nepavyko atsiplėšti daugiau kaip per tris taškus. Atkaklus ketvirtis baigėsi panevėžiečių nenaudai, Danilo Barthelio dviejų taškų vertės metimas persvėrė rezultatą į „Bayern" pusę (19:20).

Naujausia NBA Atributika - Superfanas.lt

Prasčiau pirmąsias dešimt minučių sužaidę Artūro Štalbergo auklėtiniai antrąjį ketvirtį pradėjo galingiau. Pirmoje greitoje „Lietkabelio" atakoje po krepšiu atsidūręs Simas Jasaitis išvedė arenos šeimininkus į priekį (21:20). Netrukus A. Juškevičius pridėjo taiklų tolimą metimą, kuris Panevėžio komandai suteikė keturių taškų persvarą (24:20). Svečius į puolimą šiame kėlinuke „įjungė" Aleksas Kingas įsūdydamas trijų taškų metimą (24:23). Rungtynių pradžioje įsiplieskusi arši kova, kurios metu nė viena komanda negali įgyti saugesnio atotrūkio tęsėsi, tačiau rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė A. Štalbergo vadovaujami panevėžiečiai, kurie į ilgąją pertrauką išsinešė trapią vieno taško persvarą (34:33).

Saša Djordjevičiaus kariauna sugrįžusi po pasitarimo rūbinėje pradėjo sėkmingiau pataikyti tolimus metimus. Tą pademonstravo prabėgus dviems ketvirčio minutėms Devinas Bookeris tritaškiu metimu išvedęs „Bayern" komandą į priekį (38:39). Tačiau neilgai trukus Vaidas Čepukaitis galingu dėjimu sunaikina „Lietkabelio" įgytą taško deficitą (40:39). Šiame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė, varžovų tolimiems metimams priešnuodžių suradusi A. Štalbergo kariauna ne tik laikėsi rungtynėse, bet ir ilgesnį laiką buvo pirmaujančios komandos vaidmenyje, tačiau kėlinuko pabaiga buvo sėkmingesnė varžovams. „Bayern" pelnė aštuonis taškus be atsako, tuo tarpu „Lietkabelis" kėlinį baigė K. Lavrinovičiaus tritaškiu, kuris šiek tiek sumažino svečių turėtą pranašumą (57:58).

Lemiamas rungtynių kėlinys prasidėjo Reggie Reddingo dviejų tašku vertės metimu, kuris dar labiau padidino varžovų persvarą (57:60). Šiame ketvirtyje „Lietkabelis" įgijo didžiausią deficitą rungtynėse. Po Nihado Denovičius taiklių baudos metimų „Bayern" komanda susikrovė septynių taškų persvarą (70:77). Tačiau šis S. Djordjevičiaus auklėtinių atotrūkis nebuvo kertinis, panevėžiečiai sugrįžo į kovą dėl pergalės ir rungtynių pabaigoje užvirė karas dėl labai svarbių taškų, o komandoms teko griebtis pražangų taktikos. Likus 8 sekundėms K. Lavrinovičius pataikydamas abu baudos metimus išlygino rezultatą, tačiau prie baudų linijos stojęs Braydonas Hobbsas pataikė vieną baudą iš dviejų ir užtikrino „Bayern" pergalę Panevėžyje, kadangi per likusias 3 sekundes A. Štalbergo auklėtiniai atakos nesurezgė (87:88).

„Lietkabelis": Adas Juškevičius 21, Kšištofas Lavrinovičius 18, Darjušas Lavrinovičius 13, Lorenzo Williamsas 10 (8 rez. perd.), Vaidas Čepukaitis ir Žygimantas Skučas po 8, Žanis Peineris 4.

„Bayern": Milanas Mačvanas 19, Nihadas Dedovičius 14, Danilo Barthelas 11, Devinas Bookeris ir Maikas Zirbesas po 7.