Reklaminis skydelis

PaieškaDraugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

D. Adomaitis – apie neįgyvendintus tikslus ir ateitį rinktinėjeLietuvos rinktinei iškritus Europos krepšinio čempionato aštuntfinalyje daug kritikos sulaukė vyriausiasis ekipos treneris Dainius Adomaitis. Vis dėlto strategas portalui Delfi.lt duotame interviu teigė, kad rinktinės pasirodymas būtų geresnis, jei dėl traumos nebūtų iškritęs Atėnų „Panathinaikos" įžaidėjas Lukas Lekavičius.

„Perimetre gynybinio tipo krepšininką turėjome tik Marių Grigonį, kuris dirbo su pavojingiausiais žaidėjais. Antras buvo Adas Juškevičius, kuris gynyboje įnešdavo agresijos. Gal per mažai turėjome, buvo mažas pasirinkimas, gal ir pritrūko dar vieno tokio žaidėjo.Milaknis ir Gecevičius tikrai žymiai geriau tiko aikštelėje prie Luko Lekavičiaus. Tai ir buvo tokia žaidimo dalis su Luku – jis varžovų žaidimą draskydavo prasiveržimais, o tada reikia snaiperių. Tuomet ir Martynas tritaškių išmesdavo, ir Milaknis turėjo situacijų. Su Lekavičiaus trauma reikėjo koreguoti rinktinės žaidimą, kai kurios situacijos išsibraukė iš žaidimo arba jų sumažėjo.

Luko labai trūko. Turėjome naują komandą, naują sistemą, o krepšininkai sistemą greitai priima ir pripranta. Pakeisti yra sudėtingiau. Kai kurie jau buvo pripratę prie Luko, su juo galėjome žaisti žymiai greitesnį krepšinį. Matėsi, kad tai bus gerai. Bet, pasikeitus situacijai, reikėjo kitaip modeliuoti žaidimą. Nusprendėme jį lėtinti, taip sumažinti klaidų kiekį. Buvo tikrai pasirinktas teisingas sprendimas, tik iki galo nepavyko jo įgyvendinti", – sakė treneris.

Paklaustas apie tai, ar tęs darbą rinktinėje, krepšinio specialistas pasakė, kad tai paaiškės po susitikimo su LKF vadovais.

„Įsipareigojau dirbti visam olimpiniam ciklui. Kitą savaitę federacijoje turėsime susirinkimą ir apie tai bus diskutuojama. Čia nėra sunkus sprendimas prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti. Niekas nesilaiko įsikibęs šių pareigų. Čia didelė garbė ir atsakomybė prieš žaidėjus ir sirgalius. Palaukime kitos savaitės, pakalbėsime ir sprendimas bus priimtas.

Faktas, kad tikslas yra neįgyvendintas, rezultatas netenkina nei trenerių, nei žaidėjų. Pamačius visas žaidžiančias komandas, manau, kad tikrai buvo galima kovoti dėl vietos ketverte", – teigė Adomaitis.

Šią vasarą itin dažnai buvo kalbama apie Lietuvos rinktinės sunkaus krašto puolėjo poziciją, kurią į rinktinę neatvykus Pauliui Jankūnui ir Domantui Saboniui dažniausiai užėmė Donatas Motiejūnas arba Mindaugas Kuzminskas. D. Adomaitis aptardamas daugumą krepšinio gerbėjų nuvylusį D. Motiejūno pasirodymą paminėjo aukštaūgio žaidybinės praktikos trūkumą.

„Dvejus metus Donatas žaidė mažai arba visai nežaidė. Mums reikėjo, kad jis įsižaistų ir pajustų ritmą. Leidome jam žaisti net ir darant klaidų (pasiruošimo etape). Apie tai kalbėdavome ir komandos susirinkimuose, kuomet pasakydavome, ką jis daro blogai.

Tikėjomės, kad rungtynės su Vokietija buvo Motiejūno atspirties taškas ir po to eisime į viršų. Kalbėjome su Donatu, kad mums iš jo to ir reikia. Jis maksimaliai įdėjo pastangų, bet to neužteko.

Rungtynėse su graikais tikėjome, kad jis su savo užduotimi susitvarkys. Mačo pradžioje Georgios Printezis visada gauna daug kamuolių, taip ir buvo, o mes tikėjome Motiejūnu. Tuomet Jonas Mačiulis puikiai susitvarkė su Printeziu. Dabar žiūrint galima sakyti, kad buvo galima Mačiuliui leisti gintis prieš Printezį nuo dvikovos pradžios", – pasakojo D. Adomaitis.

Jei LKF vadovai nuspręs leisti treneriui toliau vadovauti rinktinei, D. Adomaičiui nemažai darbo klius lapkričio mėnesį, kai FIBA atrankos turnyro lango metu mūsiškiai susikaus su Kosovo, Lenkijos ir Vengrijos krepšininkais.

alt

Alfa.ltReklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama