MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

„Raptors“ triuškino varžovus, o J. Valančiūnas pasižymėjo tritaškiais ir itin išradingu perdavimu (VIDEO)

Jono Valančiūno atstovaujamai Toronto „Raptors“ ekipai ankstyvos rungtynės JAV laiku problemų nesukėlė, o lietuvis tapo vienu pagrindinių pergalės kalvių.

„Raptors“ išvykoje 123:103 nušlavė Šarlotės „Hornets“ bei iškovoję 39-ąją pergalę šiame sezone lieka Rytų konferencijos viršūnėje. Vienu metu ketvirtajame kėlinyje Kanados ekipa turėjo net 36 taškų persvarą, tačiau šeimininkams pavyko kiek priartėti.

J. Valančiūnas prie pergalės prisidėjo galingu žaidimu. Lietuvis žaidė tik 23 minutes, tačiau spėjo pelnyti 21 tašką (7/12 dvit., 2/2 trit., 1/4 baud.), atkovoti 9 kamuolius, atlikti 2 rezultatyvius perdavimus ir blokuoti varžovo metimą.

Itin galingai lietuvis pasirodė trečiajame kėlinyje, kuris šiame susitikime tapo kertiniu. Po pirmosios rungtynių pusės Toronto krepšininkai turėjo tik 7 taškų persvarą (62:55), tačiau antrąją pradėjo atkarpa 16:2, per kurią JV pelnė net 10 taškų. Iš viso lietuvis per kėlinį surinko 12 taškų, o „Raptors“ pabėgo į priekį 90:74 ir per paskutines 12 minučių problemų nebeturėjo.

Dar du tritaškius į savo kraitį pridėjęs J. Valančiūnas nuo šį mėnesį jų per šešerias rungtynes pataikė jau 9 (iš 15). Nuo sausio 1-osios 15 iš 26 tolimų metimų pataikęs lietuvis šiuo laikotarpiu yra 3-ias taikliausias metikas visoje NBA lygoje.

Tiesa, šį kartą JV pasižymėjo ir kitu sau ne itin įprastu būdu. Rungtynių pradžioje aukštaūgis Kyle'ui Lowry atliko paslėptą perdavimą tarp kojų, kuris pasibaigė amerikiečio tritaškiu.

J. Valančiūnui šiame susitikime neprilygo ir NBA žvaigžde dar prieš kelerius metus save vadinti galėjęs Dwightas Howardas. Jis rungtyniavo 5 minutėmis ilgiau, tačiau susitikimą užbaigė su 4 taškais mažiau - pelnė 17 taškų (7/11 dvit., 3/4 baud.) ir atkovojo 13 kamuolių.

„Hornets“: Kemba Walkeris 23 (9 rez. perd.), Dwightas Howardas 17 (13 atk. kam.), Jeremy Lambas 13.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 25 (8 rez. perd.), CJ Milesas 24 (6/9 trit.), Jonas Valančiūnas 21 (9 atk. kam.).