MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

„Kavalierius“ nušlavę „Warriors“ apgynė NBA čempionų titulą (Naudingiausiu vėl tapo K. Durantas) (VIDEO)

„Golden State Warriors“ krepšininkai be didesnio vargo NBA finale apgynė pernai iškovotą čempionų titulą.

Ketvirtąsias serijos rungtynes Klivlande prieš „Cavaliers“ 108:85 (34:25, 27:27, 25:13, 22:20) laimėję „kariai“ nušlavė varžovus 4-0 ir jau triumfavo NBA lygoje jau trečią kartą per pastaruosius ketverius metus. „Sausu“ rezultatu finalas pasibaigė pirmą kartą nuo 2007 metų, kai to paties LeBrono Jameso vedami „Cavaliers“ su taip pat komandoje rungtyniavusiu lietuviu Žydrūnu Ilgausku 0-4 nusileido San Antonijaus „Spurs“.

Beveik visų ketvirtųjų rungtynių metu užtikrintai pirmavę „kariai“ prastesnę atkarpą sužaidė tik antrojo kėlinio pradžioje, kuomet iššvaistė 11 taškų persvarą, bet vėl atitrūkę prieš ilgąją pertrauką antroje rungtynių dalyje suabejoti dėl mačo nugalėtojo nebeleido.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėjų antrus metus paeiliui pripažintas Oklando komandos lyderis Kevinas Durantas. 2016-aisiais „Warriors“ papildęs puolėjas paskutiniame sezono mače pasižymėjo pirmuoju karjeros trigubu dubliu atkrintamosiose (20 taškų, 12 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų), o iš viso serijoje rinko po po 28,8 taško, atkovojo po 10,8 kamuolio ir atliko po 7,5 rezultatyvaus perdavimo.

Nedaug K. Durantui nusileido ir geriausias savo finalų rungtynes šiąnakt sužaidęs Stephenas Curry. Gynėjas pataikė net 7 tritaškius ir pelnė 37 taškus, o iš viso serijoje rinko po 27,5 taško, 6 atkovotus kamuolius ir 6,8 rezultatyvaus perdavimo. S. Curry iš viso serijoje pataikė net 22 tritaškius iš 53, o galimybę iškovoti finalų MVP apdovanojimą jam užkirto itin prastas trečiasis serijos mačas, kai įžaidėjas pataikė vos vieną tritaškį iš 10 ir tepelnė 11 taškų.

Tuo tarpu Klivlando lyderiui ir simboliui LeBronui Jamesui šios rungtynės galimai buvo paskutinės vilkint „Cavs“ marškinėlius. Keturis sezonus iš eilės bei 11 sezonų iš viso Ohajo valstijos komandoje praleidęs puolėjas šią vasarą taps laisvuoju agentu ir beveik neabejojama, kad antrą kartą karjeroje paliks Klivlandą.

Paskutinėse finalo serijos rungtynėse 23 taškus pelnęs žaidėjas buvo pakeistas likus kiek daugiau nei 4 min., o daugelis arenoje susirinkusių žiūrovų jį palydėjo atsistoję ir skanduodami „MVP“. Iš viso net aštuntame finale iš eilės žaidęs LeBronas šįsyk per susitikimą ant parketo praleisdavo net po 45 minutes, per kurias rinko po 34 taškus, 10 rezultatyvių perdavimų ir 8,5 atkovoto kamuolio. Devyniose finalo serijose per karjerą žaidęs puolėjas iš viso jų yra laimėjęs tris.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnęs S. Curry tarsi pasėjo toną susitikimui – iš viso per pirmąjį kėlinį jis surinko 12 taškų, o „Warriors“ netruko šauti į priekį 13:3. Nors Klivlando krepšininkai į tai atsakė aštuoniais taškais be atsako, dar viena sėkminga atkarpa leido „kariams“ baigti ketvirtį pirmaujant 34:25.

„Cavaliers“ bene sėkmingiausią savo atkarpą sužaidė antrojo kėlinio pradžioje. Per 6 min. vos 4 taškus į savo krepšį praleidę šeimininkai išsiveržė į priekį (39:38) bei kurį laiką sugebėjo svečius iš Oklando išlaikyti arti savęs. Vis dėlto dar du S. Curry tritaškiai prieš ilgąją pertrauką leido „kariams“ vėl susigrąžinti 9 taškų pranašumą – 61:52.

Paskutines „kavalierių“ viltis „Warriors“ atėmė trečiajame kėlinyje. 6:0 jame startavę „kariai“ įgijo 15 taškų pranašumą, o iki ketvirčio pabaigos pabėgo net 21 tašku – 86:65, tad paskutinis kėlinys tapo tik formalumu.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 23 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Kevinas Love'as 13 (9 atk. kam.), J.R. Smithas ir Rodney Hoodas (8 atk. kam.) po 10.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (6 atk. kam., 5/12 dvit., 7/15 trit., 6/6 baud.), Kevinas Durantas 20 (12 atk. kam., 10 rez. perd., 7/17 metimai), Andre Iguodala 11 (3/6 trit.), Klay Thompsonas 10 (6 atk. kam.).