Jauna Lietuvos rinktinė su kaupu išnaudojo savo šansą: antrąkart sutriuškintas Kosovas (FOTO)

Eimantas Bendžius buvo kertinis Lietuvos rinktinės žaidėjas lapkritį vykusio pirmojo FIBA atrankos „lango" antrųjų rungtynių su Lenkija metu, o panaši istorija pasikartojo ir antrojo „lango" metu.

Šešis tritaškius paeiliui vien per pirmąjį kėlinį įskraidinęs puolėjas davė toną rungtynėms, kurios, kaip ir tikėtasi, tapo lengvu lietuvių pasivaikščiojimu. Nuolatos pranašumą didinusi šalies nacionalinė komanda antrą kartą 106:50 sutriuškino Kosovą bei pasiekė jau ketvirtąją pergalę iš eilės.

E. Bendžius dar per pirmąjį kėlinį pelnė net 20 taškų ir padėjo lietuviams iš karto įgyti 9 taškų pranašumą, kuris antrajame kėlinyje perkopė dviženklę, o trečiajame – ir triuškinančią 30 taškų ribą. Galiausiai visą susitikimą tolę D. Adomaičio auklėtiniai varžovus nušlavė net didesniu skirtumu nei lapkritį Prištinoje – tuomet buvo laimėta 99:61.

Nors kitus savo taškus E. Bendžius pelnė tik trečiajame kėlinyje, o iš viso per likusius tris kėlinius surinko vos 2 taškus, iš jo estafetę perimdavo vis kitas Lietuvos rinktinės snaiperis. Bent po tris tolimus metimus pataikė net keturi žaidėjai, o iš viso lietuviai Kosovą nubaudė net 17 (iš 34) taiklių tritaškių.

Susitikime Lietuvos rinktinės gretose debiutavo ir du jaunieji talentai – 20-mečiai Arnoldas Kulboka ir Laurynas Birutis. Pirmasis prapliupo tritaškiais ketvirtajame kėlinyje ir pelnė 9 taškus, o „Šiaulių" vidurio puolėjas mačą užbaigė su 8 taškais ir 6 atkovotais kamuoliais.

Tai buvo jau ketvirtoji lietuvių pergalė ir ketvirtasis Kosovo pralaimėjimas atrankoje į pasaulio čempionatą. Lietuva dar penktadienį užsitikrino vietą kitame etape ir dabar kovoja tam, kad į jį nusineštų kuo daugiau pergalių, tuo tarpu Kosovas likus dviem turams dar tikisi iškovoti pirmąją pergalę prieš Lenkiją arba Vengriją.

Kitas rungtynes lietuviai žais vasarą, kai birželio pabaigoje ir liepos pradžioje vyks į Lenkiją ir Vengriją.

Lietuvos rinktinė: Eimantas Bendžius 22 (6/6 trit.), Rokas Giedraitis 18, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam.), Adas Juškevičius ir Marius Grigonis po 11, Edgaras Želionis 10, Arnoldas Kulboka 9.

Kosovo rinktinė: Shawnas Jonesas 23, Gezimas Morina 8, Erjonas Kastrati 7.

Mačo eiga:

Rungtynes Lietuva pradėjo tokiu startiniu penketu: Mindaugas Girdžiūnas, Adas Juškevičius, Marius Grigonis, Eimantas Bendžius ir Evaldas Kairys.

Šeimininkai susitikimą pradėjo taikliais tritaškiais – po tolimą metimą pataikė M. Grigonis ir E. Bendžius, o lietuviai iš karto įgijo pranašumą (6:2). Visgi kiti keli metimai iš toli skriejo pro šalį ir Kosovas išlygino rezultatą (8:8). Lietuviai ir toliau nenustojo svaidyti tritaškių, o dar net keturis tritaškius iš eilės pridėjęs E. Bendžius sužaidus 7 minutes savo sąskaitoje turėjo jau 17 taškų ir sukrovė lietuviams didžiausią kol kas turėtą pranašumą – 21:12.

Kėlinio pabaigoje Lietuvos gretose pirmą kartą į aikštę žengė L. Birutis, o E. Bendžius ir toliau tęsė savo fenomenalų pasirodymą – smeigė ir dar vieną tolimą metimą (24:15). Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 28:19, o E. Bendžius savo sąskaitoje turėjo jau 20 taškų.

Antrojo kėlinio pradžioje į aikštę žengė ir kitas debiutantas – A. Kulboka, o lietuviai išlaikė 9-11 taškų pranašumą (30:21). Vėl aktyviau tolti šeimininkai pradėjo kėlinio viduryje, kai 6 taškus pelnė Edgaras Želionis, o skirtumas išaugo iki 15 taškų (36:21). Ketvirčio pabaigoje lietuvių gynybą terorizavo net 17 taškų per pirmąją rungtynių dalį surinkęs natūralizuotas Kosovo amerikietis Shawnas Jonesas, tačiau lietuvių puolimo banga ir toliau nesustojo, o į rūbinę šeimininkai išėjo pirmaudami 48:27.

Antrąją rungtynių dalį taikliais tritaškiais pradėjo A. Juškevičius (54:30). Kėlinio viduryje Kosovo krepšį dėjimais dukart sudrebino L. Birutis, o lietuvių persvara pirmą kartą pasiekė 30 taškų ribą (62:32). Per likusį ketvirčio laiką lietuviai vadžių neatleido ir prieš paskutinį kėlinį turėjo 35 taškų pranašumą (74:39).

Ketvirtasis kėlinys susitikime tapo tik formalumu, o jo pradžioje įspūdingais dėjimais varžovų krepšį drebino Rokas Giedraitis ir Martynas Echodas (80:39). Netrukus pirmuosius savo taškus dviem tritaškiais pelnė ir A. Kulboka (89:41). Per likusį laiką lietuviai aikštėje smaginosi gražiais epizodais, o Edgaras Želionis pelnė ir 100-ąjį tašką.