MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Vengrų puolimą sukausčiusi Lietuvos rinktinė pirmąjį atrankos etapą užbaigė tobulu rezultatu

Lietuvos krepšinio rinktinė į antrą FIBA pasaulio čempionato atrankos etapą žengia su didžiausiu įmanomu bagažu - 6 pergalės iš tiek pat galimų. Paskutinėse C grupės rungtynėse sekmadienį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Budapešte be didesnio vargo 73:50 (19:14, 18:10, 18:13, 18:13) įveikė Vengrijos krepšininkus.

Be didesnių duobių rungtynėse Vengrijos sostinėje žaidę lietuviai beveik viso susitikimo metu kontroliavo situaciją ir atsiliko nuo varžovų tik trumpą laiką pirmajame kėlinyje.

Vis tik dar per pirmąsias 10 minučių Lietuvos rinktinė įgijo 5 taškų persvarą, o prieš ilgąją pertrauką pabėgo ir dviženkliu skirtumu. Vengrams, kaip ir lenkams ketvirtadienį, itin sunkiai sekėsi stabdyti svečių aukštaūgius, kurie ir krovė lietuviams solidžią persvarą.

Situacija nesikeitė ir antroje rungtynių dalyje. Dviženklį pranašumą išlaikiusi Lietuvos rinktinė savo persvarą tik dar labiau padidino bei nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu.

Pirmasis kėlinys prasidėjo aktyviais komandų veiksmais puolime, o laimę iš toli pabandė ir Jonas Valančiūnas. Įpusėjus ketvirčiui lietuviai pirmavo 10:12. Solidesnį pranašumą svečiams pavyko susikrauti tik po Mariaus Grigonio tritaškio ir trijų Jono Mačiulio baudų metimų (13:18). Ketvirčio pabaigoje ekipų atakų bangos nuslopo, o po pirmųjų 10 žaidimo minučių lietuviai pirmavo 14:19.

Antrojo kėlinio pradžioje vengrai priartėjo iki minimumo (20:21), o lietuviams ne itin pagelbėjo ir varžovų gauta nesportinė pražanga. Vis tik prieš pat ilgąją pertrauką Lietuvos rinktinė ėmė tolti nuo varžovų ir dėka Artūro Gudaičio ir Domanto Sabonio taškų įgijo dviženklę persvarą (22:32). Sėkmingai ir toliau žaidęs aukštaūgių tandemas leido po dviejų kėlinių Lietuvai pirmauti 24:37.

Trečiajame kėlinyje galutinai išryškėjo lietuvių pranašumas. Universalaus D. Sabonio žaidimo ir J. Valančiūno dėjimų vedama rinktinė puikiai pradėjo ketvirtį bei netruko įgyti 20 taškų pranašumo (29:49). Tiesa, antroje kėlinio pusėje lietuvių puolimas ėmė kiek strigti, o sėkmingiau atakuoti iš baudos aikštelės ėmę vengrai sumažino savo atsilikimą iki 16 taškų (37:53). Po trečiojo kėlinio svečiai pirmavo 37:55.

Ketvirtajame kėlinyje situacija aikštėje nesikeitė. Antruoju penketu rungtyniavę lietuviai išlaikė beveik 20 taškų pranašumą (47:66).

Vengrija: Akosas Kelleris 12, Zoltanas Perlas 10, Darrinas Govensas 8.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 15, Domantas Sabonis (8 atk. kam.) ir Artūras Gudaitis (13 atk. kam.) po 12, Mantas Kalnietis 8 (5 rez. perd.), Lukas Lekavičius 7, Renaldas Seibutis ir Jonas Mačiulis po 6.