„Olympiacos“ naująjį „Baskonia“ strategą P. Prigioni pakrikštijo pralaimėjimu (Vokietijos čempionai nusileido „Maccabi“ krepšininkams)

Įtikinama pergale 2017 - 2018 metų Eurolygos sezoną pradėjo Pirėjo "Olympiacos" (1/0) klubas. Herakliono arenoje talpinančioje vos 4 tūkstančius aistruolių graikai 75:64 (16:12, 25:21, 19:16, 15:15) įveikė Vitorijos "Baskonia (0/1) komandą prie kurios vairo šią vasarą stojo ilgametis šios ekipos žaidėjas argentinietis Pablo Prigioni.

Rungtynių kontrolę beveik visų rungtynių metu turėjo aikštės šeimininkai. Pirmajame kėlinyje baskai turėjo kelių taškų pranašumą, tačiau jo pabaigoje į priekį išsiveržė "Olympiacos" krepšininkai - 16:12. Iniciatyvą perėmę graikai ir antrojo kėlinio metu buvo šiek tiek pranašesni bei į didžiąją pertrauką patraukė turėdami 8 taškų persvarą - 41:33.

Antroje mačo dalyje "Baskonia" visuomet buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau arčiau nei 6 taškų atžyma svečiams priartėti nepavyko, o padėtį iki paskutinių minučių kontroliavę Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai šventė pirmą pergalę - 75:64.

"Olympiacos": G.Printezis (8/12 dvit.) - 17, D.Agravanis - 13, K.Papanikolaou - 11, N.Milutinovas - 9, H.Thompsonas (7 atk. kam.) ir J.Strelniekas po 8 taškus.

"Baskonia": T.Shengelia - 13, J.Grangeris - 12, J.Voigtmannas - 11, M.Huertas - 10 taškų.

***

Apmaudžią nesėkmę Eurolygos starte savo žiūrovų akivaizdoje patyrė Bambergo "Brose" (0/1) klubas.

Ketvirtadienį Vokietijos čempionai pirmavo beveik visas rungtynes, tačiau 71:88 (20:14, 16:23, 23:18, 12:33) nusileido Tel Avivo "Maccabi" (1/0) krepšininkams iš Izraelio.

Neveno Spahijos auklėtiniai po trijų ketvičių atsilikinėjo rezultatu 55:59, tačiau lemiamame kėlinyje driokstelėjo net 31:12.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo "Maccabi" naujokas Pierre Jacksonas. Amerikiečio įžaidėjo sąskaitoje - 27 taškai (4/8 dvit., 5/5 trit., 4/5 baudų), 7 atkovoti bei 2 perimti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 41 naudingumo balas.

16 taškų pridėjo Michaelas Rollas, 12 - Alexas Tyusas (6/8 dvit.), 10 - Artiomas Parachovskis (5/7 dvit., 3 bl.), 7 - DeShaunas Thomasas (7 atk. kam.).

Aikštės šeimininkams Nikosas Zisis (2/2 trit., 5 rez. perd.) pelnė 16, Leonas Radosevičius (6 atk. kam.) - 12, Ricky Hickmanas (5 rez. perd.) ir Augustine'as Rubitas - po 10.