Reklaminis skydelis

Paieška


Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

Būna ir taip: paaugliu apsimetęs 30 metų afrikietis nežinojo savo tikrojo amžiausIš Sudano kilęs Jonathanas Nicola praėjusiais metais Kanadoje sukėlė tikrą audrą, kuomet paaiškėjo, kad vietos moksleivių krepšinio lygos žvaigžde tapusiam afrikiečiui – 30 metų. Kiek vėliau ėmė aiškėti dar daugiau šios paradoksalios istorijos kampų – J. Nicola tvirtina nežinojęs tikrojo savo amžiaus.

Kanadoje kilus didžiuliam skandalui policijos pareigūnai darbo ėmėsi iš peties. Bendradarbiaujant su Sudano teisėsauga buvo išaiškintas tikrasis 206 cm ūgio J. Nicola amžius. Paaiškėjo, kad jam nei 17 (kaip buvo teigiama suklastotuose dokumentuose), nei 30, kaip buvo manoma vėliau.

Nelegaliam migrantui iš Sudano šiuo metu yra 29-eri, tačiau pats J. Nicola tikina iki šiol nežinojęs savo tikrojo amžiaus.

„Aš visuomet klausiau savo mamos, kada iš tikrųjų esu gimęs, tačiau ji man sakė kad negali prisiminti“, – Kanados policijai aiškinosi skandalo epicentre atsidūręs afrikietis.

Į Kanadą J. Nicola atvyko praėjusiais metais, jau turėdamas studento vizą ir garantuotą priėmimą į „Central Catholic“ mokyklą, kur tapo tikra jos krepšinio žvaigžde.

Kokiais keliais ši viza buvo išrūpinta, Kanados pareigūnai vis dar aiškinasi. Anot paties istorijos herojaus, dar Sudane jis sutiko mistinį „trenerį Steyną“, kuris jam ir išrūpino vizą bei priėmimą į mokyklą.

„Kadangi negalėjau įvardinti tikrojo savo amžiaus, jis man liepė to paklausti mamos. O ji sakė – galbūt tu gimei 1993, o gal – 1990. Kai aš grįžau pas šį žmogų, jis ir sutvarkė popierius, jis padarė viską“, – aiškino sudanietis, Kanadoje apsistojęs pas komandos trenerį Peterį Cusumaną, kurį taip pat apgavo sumelavęs savo gimimo datą.Pagal Kanados įstatymus dėl dokumentų klastojimo ir nelegalaus patekimo į šalį jam gresia įkalinimo bausmė, tačiau J. Nicola prašo ją pakeisti išsiuntimu atgal į Afriką.

„Tai būtų geriau ir man pačiam, ir mano šeimai. Aš labai atsiprašau dėl to, kas įvyko, – tikino jis. – Aš nesu melagis, aš religingas, meldžiuosi Dievui. Aš atvykau čia tik tam, kad įgyčiau išsilavinimą ir galėčiau padėti savo mamai sugrįžęs namo. Ji labai rimtai serga, jai – diabetas“.

Primename, kad skandalas kilo paaiškėjus, jog 2015-2016 metų vidurinių mokyklų sezone J. Nicola buvo net 12 metų vyresnis už pačius vyriausius savo konkurentus.

Visgi dėl elgesio J. Nicola priekaištų nesulaukė nei iš savo jau buvusios mokylos, nei iš buvusių bendramokslių draugų.Kad ir kaip nerealiai ši istorija beskambėtų, tai – ne pirmas toks atvejis vidurinių mokyklų istorijoje. 2009 metais 21-erių imigrantas Guerdwichas Montimere'as tvirtino esąs 17-metis Jerry Josephas ir atstovavo Tekaso „Odessa Permian“ komandai.

Vėliau jį nubaudė kalėti trejus metus, nes vaikinas buvo apkaltintas klastojęs tapatybę ir mokyklos teritorijoje seksualiai priekabiavęs prie 15-metės.

altDELFI.lt ir Krepsinis.lt

alt


Reklama

Reklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama