Reklaminis skydelis

Paieška
Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Faktai, kurių nežinojote apie M. Jordaną: užnuodytos picos, vagystės ir iškišto liežuvio paslaptys (Video)

alt

Šeši NBA čempionų žiedai, penki naudingiausiam žaidėjui skirti titulai, Šiaurės Karolinos universiteto, Čikagos „Bulls" ir viso pasaulio legenda. Šiuos faktus apie geriausią visų laikų krepšininką Michaelą Jordaną žino beveik visi.

Vis dėlto prieš 30 metų NBA lygoje debiutavusio atleto biografija daug spalvingesnė nei iki skausmo nuzulinti faktai. Pateikiame 10 įdomybių, kurių galbūt nežinojote apie MJ!

Užnuodyta pica

1997-aisiais dėl NBA čempionų vardų aršiausiai kovojo „Bulls" ir Jutos „Jazz" klubai. Penktose finalo rungtynėse Michaelas žaidė su itin aukšta temperatūra, jautėsi siaubingai. Nepaisant to, krepšininkas sugebėjo pelnyti 38 taškus ir išplėšti komandai pergalę.

„Bulls" finalo seriją laimėjo 4:2, o tuometinis asmeninis M. Jordano treneris Timas Groveris neabejoja – žvaigždės apsinuodijimas maistu buvo „Jazz" atstovų nešvaraus žaidimo pasekmė.

„Esu 100 procentų įsitikinęs, kad Michaelas buvo apnuodytas tyčia. Pamenu, kai buvome viename iš Jutos motelių, jau buvo po devintos valandos vakaro, virtuvė jau nebedirbo. M. Jordanas buvo alkanas, o viskas, ką galėjo pasiūlyti motelio darbuotojai, tebuvo pica. Visi žinome, kokia tuo metu buvo situacija ir kuriame mieste mes viešėjome. Neabejoju, kad tai buvo bandymas susidoroti", – kalbėjo jis.

Buvo animacinio filmuko personažas

Ankstyvajame devintajame dešimtmetyje M. Jordanas kartu su ledo ritulininku Wayne'u Gretzky ir beisbolininku Bo Jacksonu buvo trumpai gyvavusio „ProStars" animacinio serialo personažai.

Trijulė gyvendavo po vienu stogu sporto salėje ir dažnai imdavosi pasaulio gelbėjimo misijos. Tiesa, visus tris personažus įgarsino ne tikrieji sportininkų balsai, o pasamdyti aktoriai.

Iškišto liežuvio paslaptis

Atsakymas paprastas. Michaelo tėvas meistraudamas namuose buvo visada susikaupęs ir... iškišęs liežuvį. Pasak paties M. Jordano, labai panašiai elgdavosi ir jo senelis. Geriausias planetos krepšininkas taip pat yra užsiminęs, kad šis gestas jam padėdavo susikoncentruoti.

Auka išgyvenusiems nacionalinę tragediją

2001-aisiais Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) sukrėtė brutalus teroro aktas, nusinešęs tūkstančius gyvybių. Tuo metu krepšininkas rungtyniavo Vašingtono „Wizards" ekipoje ir paaukojo milijoną dolerių labdarai.

„Žinau, kad šie pinigai nepalengvins artimųjų netekusių žmonių skausmo, bet tai yra mažiausia, ką galiu padaryti, kai mūsų šalyje vyksta tokie siaubingi dalykai", – tuomet sakė Jordanas.

Šv. Valentino dieną pavogta apranga

1990-aisiais „Bulls" viešėjo Orlande, kur susitiko su „Magic" ekipa. Iš „bulių" rūbinės prieš pat rungtynes dingo Jordano 23-iuoju numeriu pažymėti marškinėliai. Jordanas netgi buvo pasiryžęs dėvėti vieno iš sirgalių aprangą, tačiau ji profesionalui buvo per maža. Galop ant parketo jis žengė vilkėdamas 12-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais. Čikagos klubo lyderis pelnė 49 taškus, tačiau jo klubas po pratęsimo pripažino varžovų pranašumą.

Įdomu, laimingasis vagišius iki šiol džiaugiasi savo trofėjumi ar susigundė iš to pasipelnyti?

Vidurinėje buvo vadinamas Magicu Jordanu

Duodamas interviu „Playboy" žurnalui Šiaurės Karolinos universiteto absolventas yra atskleidęs, kad mokyklos laikais kylanti žvaigždė bendraamžių buvo vadinama Magicu Jordanu.

Šią garbingą pravardę, kilusią iš Magico Johnsono asmens, jaunasis Michaelas priėmė su malonumu: „Jis man patiko kaip žaidėjas. Tiesa, šiek tiek pavydėjau, nes jo startas NBA lygoje susiklostė geriau nei man. Vis dėlto, žvelgiant iš rinkodaros pusės, jo sėkmė buvo menkesnė už manąją. Po trečiojo NBA sezono mes susitikome vienose parodomosiose rungtynėse ir pradėjome draugiškus santykius", – apie ryšius su Magicu kalbėjo Jordanas.

„Bulls" aštuonerius metus nepralaimėjo tris kartus iš eilės

Žinoma, prie šio neeilinio pasiekimo daugiausiai prisidėjo mūsų teksto herojus. Žinant beprotišką NBA tempą ir nuolatinę milžinišką konkurenciją, šis faktas išties vertas didžiulės pagarbos.

Per aštuonis sezonus „buliai" sužaidė 626 mačus ir nė karto nepaliko arenos pralaimėję trečią kartą iš eilės. Pabandykite tai pakartoti.

Draugystė, užsimezgusi limuzine

1984 m. M. Jordanas pirmą kartą atvyko į Čikagą. Jį pasitikęs limuzino vairuotojas George'as Koehleris taip patiko būsimai žvaigždei, kad šis nutarė paprašyti naujojo savo draugo už 25 dolerius aprodyti miestą ir kartu išgerti alaus.

„Jau 25 metus nevežiau Michaelo, bet mes išlikome labai artimi draugai, Jis savo aplinkoje vis dar mėgsta prisiminti mūsų pirmąjį pasimatymą", – juokavo George'as.

„Heat" arenos palubėse – Jordano marškinėliai

M. Jordanas niekada negynė Majamio „Heat" klubo garbės, tačiau 2003-ųjų balandį jo marškinėliai pakibo šio miesto arenos palubėse.

„Niekas „Heat" komandoje daugiau nebevilkės 23-iuoju numeriu pažymėtų marškinėlių. Tu esi geriausias", – sakė Majamio klubo prezidentas Patas Riley.

Jis ir Jordanas ne kartą kariavo skirtingose barikadų pusėse, tačiau tai nesutrukdė vyrams išlaikyti bičiuliškų santykių.

Beje, „Wizards" tas rungtynes laimėjo.

Legendai įsiminė dėjimas per Ewingą

Michaelis per savo karjerą yra atlikęs daug dėmesio vertų dėjimų, tačiau pačiam jam labiausiai įsiminė šuolis per Patricką Ewingą. Tai įvyko 1991-aisiais Niujorko „Madison Square Garden" arenoje.

„Tai man buvo pats įsimintiniausias dėjimas. Mes su Patricku esame labai geri draugai. Charlesas Oakley nesugebėjo apsiginti ir P. Ewingas, mėgindamas ištaisyti padėtį, atsidūrė nepalankioje vietoje.

Tas neįtikėtinas dėjimas yra pirmas dalykas, kuris iki šiol šauna į galvą sutikus Patricką", – šypsosi 51-erių Jordanas.

Legendinio atleto Top 10:altAlfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama