Reklaminis skydelis

Paieška
Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Suomijos D. Nowitzkis: kaip 20-metis vaikinas kelia euforiją Helsinkyje (Video)Suomijos krepšinis niekada nepasižymėjo nei dideliais pasiekimais, nei žymiais vardais. Nuo 1977 iki 2011 metų, kai Europos čempionato dalyvių skaičius buvo išplėstas iki 24, suomiai pirmenybėse dalyvavo vos kartą (1995 m.) Pralaimėję visas šešerias žaistas rungtynes, jie kalnų nenuvertė.

Tačiau būtent nuo Lietuvoje vykusio turnyro šioje Šiaurės Europos šalyje prasidėjo krepšinio bumas.

Pagaliau teisę kovoti tarp stipriausių komandų gavusius suomius į Alytų atvyko palaikyti bene tūkstantis sirgalių. Jų komandai patekus į kitą etapą Vilniuje, „Siemens“ arena taip pat sulaukė gausaus šios šalies gerbėjų desanto.Nuo to laiko Suomija dalyvauja beveik visuose svarbiausiuose turnyruose. Gausaus sirgalių būrio sulaukė tiek Slovėnija ir Prancūzija per Europos čempionatus 2013 ir 2015 m., tiek Ispanija per 2014 m. pasaulio pirmenybes. Suomiams kol kas nepavyko patekti tik į olimpines žaidynes.

Pakylėti sėkmės (visus tris kartus Europos čempionate buvo pasiektos atkrintamosios) ir susidomėjimo, suomiai galiausiai nusprendė siekti galimybės patys organizuoti pirmenybes. FIBA vadovams nusprendus, kad jos ir vėl vyks keturiose šalyse, Suomija tapo viena iš laimingųjų ir gavo teisę rengti A grupės varžybas.

Ir nors po burtų ceremonijos sužinojus, kad į Helsinkį atvyksta tokios komandos kaip Prancūzija, Graikija ir Slovėnija, suomių viltys rimčiau pakovoti sumenko, vienam vyrukui iš Vantos miesto jokie tituluoti varžovai nė motais.Didžiausias Suomijos talentas

Tas vyrukas – 20-metis 213 cm ūgio Lauri Markkanenas. Prieš daugiau nei metus gimtąją šalį palikęs, Suomijos krepšinio antrąjį divizioną į Arizonos valstijos universiteto komandą iškeitęs puolėjas iškart patraukė ekspertų už Atlanto dėmesį.

Dar sausio mėnesį „SB Nation“ rašė apie „geriausią 7 pėdų (213 cm ir daugiau) tritaškių metiką koledžų istorijoje“, pagrįsdami savo teiginį 45 suomio taikliais tolimais metimais per 19 rungtynių.Tobulai švari L. Markkaneno metimo technika leido sužavėti daugelį amerikiečių analitikų. Žaidėjas pasižymi staigiu išmetimu, gali atakuoti iš daugelio, ne tik statiškų, padėčių, be to, net ir būdamas tokio ūgio, jis sugeba pats susikurti situacijų metimams tiek žaisdamas nugara į krepšį, tiek naudodamasis neblogu driblingu.

Žaisdamas vienoje geriausių studentų lygos NCAA komandų, 20-metis rinko po 15,6 taško ir tritaškius realizavo 42 proc. taiklumu. Be to, net ir nebūdamas itin stiprus ar atletiškas, atkovodavo po 7,2 kamuolio.

Toks jo pasirodymas neliko nepastebėtas ir NBA skautų – suomis 7-uoju šaukimu buvo pakviestas Minesotos „Timberwolves“ komandos, o netrukus už lygos žvaigždę Jimmy Butlerį iškeistas į Čikagos „Bulls“, kur su keliais kitais jaunaisiais talentais turėtų tapti artimiausio laikotarpio legendinės komandos veidu.Lyginamas su Vokietijos žvaigždeKrepšininkas, su kurio žaidimo stiliumi lyginamas L. Markkanenas, yra Dalaso „Mavericks“ taškų mašina Dirkas Nowitzkis.

Vienodo ūgio, panašaus sudėjimo ir žaidimo stiliaus puolėjai, kurie savo žaidimą grindžia taiklia ranka, – tokius panašumus išskiria ekspertai.

Vis dėlto debiutiniame savo Europos čempionate suomis netgi pranoksta NBA žvaigždę, pirmenybėse debiutavusį 1999 metais. D. Nowitzkis tuomet rinko po 15,2 taško, o L. Markkaneno vidurkis per pirmas trejas rungtynes – 24,3. Būdamas vos 20-ies, suomis jau yra trečias rezultatyviausias Europos čempionato žaidėjas.

Dar įspūdingiau tai, kad toks vidurkis susirinktas per rungtynes ne su bet kuo: pirmame susitikime jaunasis puolėjas savo žaidimu skriaudė prancūzus (22 taškai ir 7 atk. kam. bei pergalė po pratęsimo), antrame mače nuo jo kentėjo slovėnai (24 ir 7), o vakar L. Markkaneno jėgą pajuto lenkai (27 ir 9 bei pergalė po dviejų pratęsimų).

Būtent rungtynėse su Lenkija suomis atsiskleidė visu gražumu. Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinio minutei, jo komanda dar turėjo 8 taškų deficitą, bet Sasu Salinas tritaškiu jį sumažino, o vėliau išaušo naujosios Šiaurės Europos šalies žvaigždės laikas.

Puolėjas iš pradžių gudriai išprovokavo varžovo pražangą ir realizavo tris baudas, o kiek vėliau, likus žaisti 13 sekundžių, perėmė kamuolį iš varžovų. Nusivaręs jį į kitą aikštės pusę, sugrūdo jį į krepšį.Vis dėlto tuo L. Markkaneno pasirodymas nebuvo baigtas. Per abu pratęsimus jis surinko net 10 taškų, o jo fantastiškas metimas atsilošus, išlyginęs rezultatą per pirmąsias penkias papildomas minutes, buvo geriausia D. Nowitzkio impersonifikacija.

Dvi pergalės per tris susitikimus pakėlė ir suomių krepšinio gerbėjų lūkesčius. Vietą kitame etape beveik užsitikrinusi komanda dabar jau siekia aukštesnės vietos, kad aštuntfinalyje išvengtų stipresnių varžovų.

Artimiausias L. Markkaneno ir Suomijos iššūkis – rytojaus susitikimas su Graikija. Prie daugiatūkstantinės Helsinkio minios šeimininkai mėgins užsitikrinti mažiausiai trečią vietą grupėje.altMarius Milašius | Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama