Reklaminis skydelis

PaieškaDraugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Vunderkindas L. Dončičius: animacinius serialus žiūrintis ir kompiuterinius žaidimus mėgstantis Slovėnijos perlas atvedęs šalį link pirmojo medalio (Video)Mažytės Slovėnijos – didelis stebuklas. Vos 2 mln. gyventojų turinčios šalies krepšininkai toliau aukščiausios prabos raidėmis rašo krepšinio istoriją. Ketvirtadienio vakarą Stambule vykusiame pirmajame Europos čempionato pusfinalyje Igorio Kokoškovo 92:72 (25:19, 24:26, 24:12, 19:15) auklėtiniai ant menčių paguldė turnyro favoritais laikytus ispanus ir sekmadienį kovos dėl aukso.

Iki ketvirtadienio aukščiausia slovenų vieta buvo - 4-oji 2009-aisiais Lenkijoje.

Vis dėlto šie metai Slovėnijai teikia kaip niekada daug vilčių ir jau sekmadienį galės pakovoti dėl aukso.

Vienas pagrindinių tas viltis skatinančių veiksnių – šalies talento Lukos Dončičiaus fenomenalus pasirodymas pirmenybėse.

18-metis gynėjas renka po 15,7 taško, atkovoja po 7,7 kamuolio ir atlieka po 3,1 rezultatyvaus perdavimo, o ypač ryškiai sužibėjo ketvirtfinalyje su Latvija.Madrido „Real“ talentas pelnė net 27 taškus, o rungtynių pabaigoje net keletą kartų vienas prieš vieną apžaidė NBA žvaigždę Kristapą Porzingį.

201 cm ūgio žaidėjui jau žadamas mažiausiai trečiasis šaukimas kitų metų NBA naujokų biržoje, tad kuo gi ypatingas šis Europos krepšinio deimantas?

Pateikiame „Sports Illustrated“ pasakojimą apie L. Dončičių.Koks yra Luka Dončičius?

Nors apie slovėno gebėjimus aikštėje žinoma jau visame pasaulyje, asmeninis jo gyvenimas yra kur kas labiau slepiamas ir paslaptingas.

Gynėjas šiemet pasirašė sutartį su agentu Billu Duffy ir vengė interviu iki tol, kol jam metų pradžioje suėjo 18-a.

Vis dėlto žaidėjas laikomas puikiai išauklėtu ir kovingu krepšininku, kuriam itin pravertė tai, kad krepšinį žaidė ir jo tėvas Saša Dončičius – ilgus metus profesionaliai rungtyniavo Europos klubuose.

Kaip rodo Lukos sekami dalykai socialiniame tinkle „Twitter“, gynėjas turi ir puikų skonį. Jis seka daugybę krepšinio ir futbolo žaidėjų, taip pat Conorą McGregorą, Arianą Grande, žaidimą „Call of Duty“, televizijos serialą „Game of Thrones“ ir kt.

„Aš jo kambario draugas, taigi galiu pasakyti, kad jis vis dar elgiasi kaip vaikas. Luka vis dar žiūri animacinius serialus“, – apie komandos bičiulį po pergalingo ketvirtfinalio sakė Goranas Dragičius.Kaip jis išgarsėjo?

L. Dončičius beveik garantuotai bus pakviestas kitoje NBA naujokų biržoje, o į lygą atvyks kaip, ko gero, daugiausia pasiekęs europietis paauglys istorijoje.

Kiekvienais metais atsiranda daug garsiai apkalbamų ir su žvaigždėmis lyginamų jaunų krepšininkų, tačiau Lukos lyginti su niekuo nereikia, nes jis, būdamas aštuoniolikos, jau yra padaręs beprecedenčių dalykų.

2015-ųjų balandį L. Dončičius debiutavo pagrindinėje Madrido „Real“ sudėtyje ir tapo jauniausiu tai padariusiu žaidėju klubo istorijoje. Buvo praėję vos du mėnesiai nuo jo 16-o gimtadienio. „Real“ krepšinio klubas nepasižymi tokiais pasaulinio lygio talentais kaip Cristiano Ronaldo ar Garethas Bale‘as futbole, tačiau beveik visi jų žaidėjai yra rungtyniavę NBA ar kituose aukščiausio lygio turnyruose.

Slovėnas į žaidimą buvo įtrauktas palengva, bandant atrasti būdą, kaip krepšininką išnaudoti naudingai komandai. Galiausiai praėjusiame sezone jam buvo įteikti „raktai nuo komandos puolimo“, o Luka atsidėkojo – Eurolygoje rinko po 7,8 taško, atkovojo po 4,5 kamuolio, atlikdavo po 4,2 rezultatyvaus perdavimo.Jis nebuvo tiesiog eilinis „Real“ žaidėjas. Dažnai jis buvo geriausias komandoje.

Slovėno statistiką dar smagiau analizuoti žinant kontekstą. Dauguma Europos talentų, apie kuriuos kalbama už Atlanto, atstovauja komandoms, kurios pasižymi jaunųjų žaidėjų auginimu. Tai daro daugybė Adrijos ar kitų lygų klubų.

Tuo metu L. Dončičius yra svarbi dalis viename iš favoritų į Eurolygos titulą, o rungtynėse dalyvauja kaip žaidimo organizatorius, rikiuodamas NBA lygio krepšininkus. Kartais jis net flirtuoja su trigubu dubliu, o tai Europoje – retai matomas reiškinys apskritai, jau nekalbant apie jaunuosius krepšininkus.

Kaip jis atrodo aikštėje?

Vaizdo klipuose kiekvienas žaidėjas gali atrodyti kaip žvaigždė, jeigu bus išrinkti puikūs žaidimo epizodai, tačiau, pažvelgus į L. Dončičiaus žaidimo įrašus, jau iš jų galima įžvelgti neribotą jo talentą.

Slovėnas puikiai mato aikštę, gerai meta iš tolesnių atstumų, nuostabiai kontroliuoja kūną prasiveržęs po krepšiu. Be to, žaidėjas yra itin kovingas ir stiprus, o praėjusį sezoną bei Europos čempionate demonstruoja ir plieninius nervus, prisiimdamas atsakomybę lemiamu rungtynių metu.

L. Dončičius yra pasiruošęs aukščiausiam lygiui tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Jis niekada „nepameta galvos“, gali atlaikyti spaudimą, o jo klaidų atsiranda iš agresyvumo, kas yra pateisinama jaunam žaidėjui. Net ir žaisdamas gynėjo pozicijoje Luka puikiai kovoja dėl kamuolių bei yra pakankamai atletiškas, kad galingai įkrautų į krepšį ar apdovanotų varžovus bloku.

18-metis talentas supranta, kaip reikia naudotis komandos draugų užtvaromis, o, būdamas 201 cm ir žaisdamas su žemesniais gynėjais, gali matyti aplink vykstančią situaciją. Be to, L. Dončičius savo perdavimais gali kiekvieną komandos draugą padaryti geresnį, o tokio lygio ir tokio amžiaus žaidimo kūrėjų šiuo metu praktiškai nėra.

Ką Dončičius gali pasiekti NBA?

NBA mėgstama analizuoti jaunuosius žaidėjus lyginant juos su lygoje su žaidusiais krepšininkais, o ne išimtis ir jaunoji slovėnų žvaigždė. „Sports Illustrated“ išskyrė tris scenarijus – geriausią, vidutinį ir blogiausią.

Jeigu L. Dončičius sugebės patvirtinti patikimo ir puikiai atakuojančio žaidimo organizatoriaus etiketę ir NBA, taip pat patobulins galimybes keisti judėjimo greitį ir klaidinti varžovų gynybą, jis gali tapti Gordono Haywardo tipo krepšininku. Šis daro komandos draugus geresnius, taip pat užpildo ir savo statistikos eilutes, efektyviai rinkdamas taškus.

Jeigu atletiškumo trūkumas sutrukdys Lukai už Atlanto demonstruoti tokį žaidimą, kokį jis žaidžia Europoje, jis gali tapti naujuoju Hidayetu Turkoglu. Šis per savo geriausius metus Orlando „Magic“ klube pasižymėjo kaip gana solidus snaiperis ir progų komandos draugams kūrėjas, tačiau netapo NBA žvaigžde.

Galiausiai, jeigu L. Dončičius nesugebės įsitvirtinti stipriausioje pasaulio lygoje, jis taps tik aukštu įžaidėju be galimybių susikurti metimą ar laimėti greičio lenktynėse su vikriais NBA gynėjais. Tokiu atveju jis taptų kažkuo panašaus į Kyle‘ą Andersoną.

Vis dėlto šis pesimistinis scenarijus yra itin mažai tikėtinas, o L. Dončičius po penkerių metų jau gali dominuoti lygoje.

Ar jis turi problemų?

Žinoma, prisikabinti dėl kažko galima prie visų krepšininkų, ne išimtis – ir Luka.

NBA komandos gali suabejoti jo galimybėmis tapti naująja lygos superžvaigžde. Taip yra dėl kol kas neišgrynintos žaidėjo pozicijos tuomet, kai jis pats neįžaidžia kamuolio per atakas. Jis puikiai valdo žaidimą, bet jo ūgis ir aukštas pusiausvyros centras gali sutrukdyti žaidžiant vienas prieš vieną.

Be to, slovėnas vis dar nepasižymi puikiu kamuolio varymusi ir naudodamasis juo negali „apeiti“ NBA lygio gynėjų.

Gindamasis, būdamas aukštesnis nei du metrai (tikėtina, jis dar augs), slovėnas nespės paskui vikrius įžaidėjus, tad greičiausiai dengs 2–3 pozicijų žaidėjus. O čia jam dar reikia padirbėti fiziškai, kadangi laukia itin stiprių NBA atletų iššūkiai.

Vis dėlto, nepaisant šių rizikų, L. Dončičius yra vertas būti pirmo penketuko šaukimu, o žaidimas Europos čempionate tik įrodo, kad slovėnas jau visiškai pribrendo kilimui į aukščiausią lygį. Ir ten jis neturėtų prasmegti.

Artimiausias jo iššūkis ir galimybė pasirodyti – jau šio vakaro akistata su NBA žvaigždžių prisodrinta Ispanijos rinktine. Pergalė ir puikus asmeninis pasirodymas prieš stipriausią pastarojo dešimtmečio Europos komandą L. Dončičiaus vertę kilstelėtų iki turbūt jokiam Europos talentui lig šiol neregėtų aukštumų.alt


Alfa.ltReklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama