Reklaminis skydelis

PaieškaDraugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

LKL sezono starto apžvalga: pasikeitęs „Žalgiris“ ir snaiperių komanda tapęs „Lietuvos rytas“Jau šiandien, rugsėjo 19 dieną, startuoja Lietuvos krepšinio lygos 2017-2018 metų sezonas. Atidarymo rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis" namuose priims Utenos „Juventus". Jau beveik visos čempionato komandos baigė komplektavimosi darbus, į pabaigą eina ir pasiruošimo etapas, ekipoms liko paskutinės draugiškos rungtynės ir tada prasidės tikrosios kovos. Paanalizuosime praėjusių metų LKL finalinio ketverto komandų sudėtis ir jų galimybes šiame sezone.Kauno „Žalgiris":

Lietuvos krepšinio lygos čempionas Kauno „Žalgiris" jau senokai užbaigė komplektacijos darbus ir sudėtis yra aiški. Praėjusį 2016-2017 metų sezoną kauniečiai buvo snaiperių komanda, sudėtyje beveik nebuvo tokio žaidėjo, kuris nepataikytų iš toli. Ties tritaškio linija laisvės mesti buvo galima suteikti tik vidurio puolėjams Robertui Javtokui, Augusto Limai ir Antanui Kavaliauskui, visi kiti turėjo snaiperio savybių ir galėjo bausti varžovus skaudžiais dūriais.

Vienareikšmiškai didžiausias vasaros laimėjimas – vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus išsaugojimas. Perspektyvųjį trenerį viliojo elitiniai Europos klubai, tokie kaip „Barcelona", „Macabi", tačiau nepaisant to Š. Jasikevičius pasirinko galimybę likti Kaune. Ateinantį sezoną „Žalgirį" matysime visiškai kitokį. Mažiau gerų metikų iš tolimų distancijų, daugiau atletiškų, fiziškai stiprių krepšininkų galinčių veržtis į baudos aikštelę. Ateinančiame sezone matysime daugybę efektingų epizodų baudos aikštelėje, žiūrovai bus džiuginami galingais dėjimais į krepšį.Draugiškos rungtynės:
Sužaistos draugiškos rungtynės: 4 | Pergalės: 3 | Pralaimėjimai: 1 (Rugsėjo 22 dieną sužais dar vienas draugiškas rungtynes su „Polski Cukier“)

Sudėtis:
Vasilije Micičius, Dee Bostas, Kevinas Pangosas, Paulius Valinskas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane'as, Paulius Jankūnas, Aaronas White'as, Antanas Kavaliauskas, Brandonas Daviesas, Martynas Sajus. Vyr. treneris – Šarūnas Jasikevičius.

Panevėžio „Lietkabelis":

Po fantastiško Panevėžio „Lietkabelio" sezono dauguma krepšinio mėgėjų ir keletas ekspertų pareiškė, kad tai laikinas klubo išsišokimas ir panevėžiečiai jau ateinančiame sezone bus pastatyti į savo vietą ir apie lyderiavimą Lietuvos krepšinio lygoje galės pamiršti, tačiau nieko panašaus. „Lietkabelis" prarado nemažai sėkmingo sezono kalvių, bet jų pozicijose rado ne ką prastesnes pamainas ir bent ant popieriaus komanda atrodo netgi kiek solidžiau lyginant su praėjusiu sezonu.

2016-2017 metų Lietuvos krepšinio lygoje viena didžiausių panevėžiečių problemų buvo atkovoti kamuoliai. „Lietkabelis" pagal atkovotus kamuolius buvo viena blogiausiai kovojančių ekipų Lietuvos krepšinio lygoje. Artėjančiame sezone šią problemą klubo vadovai regis išsprendė įsigydami Vaidą Čepukaitį, kuris rungtyniaudamas Utenos „Juventus" gretose atšokusius kamuolius traukdavo lyg magnetas.

Sekantis labai nusisekęs Panevėžio komandos pirkinys – Adas Juškevičius. Europos čempionate sužibėjęs gynėjas atkreipė kitų, didesnes finansines galimybes turinčių komandų dėmesį, tačiau klubas nė neketina paleisti vieno šių metų Lietuvos rinktinės lyderio.

Kalbant apie blogesnius ėjimus komplektacijoje galima įvardyti vyr. trenerio pasirinkimą. Klubas išsiskyręs su Kaziu Maksvyčiu ilgą laiką ieškojo pamainos ir pasirinko strategą iš Latvijos – Artūrą Štalbergą. Šis krepšinio specialistas yra mažai žinomas, neturi kažkokių didelių laimėjimų, yra sukaupęs per mažai patirties, būtent pastarasis faktorius gali lemti prastesnius komandos rezultatus. Mažą patirtį turinčiam A. Štalbergui gali stigti komandos kontroliavimo, sprendimų priėmimo svarbiais momentais įgūdžių. Kaip latvis tvarkysis su Lietuvos krepšinio lygos vicečempionais – pamatysime labai greitai.Draugiškos rungtynės:
Sužaistos draugiškos rungtynės: 8 | Pergalės: 5 | Pralaimėjimai: 3

Sudėtis:
Lorenzo Williamsas, Adas Juškevičius, Lukas Aukštikalnis, Gintaras Leonavičius, Žanis Peineris, Simas Jasaitis, Donatas Tarolis, Žygimantas Skučas, Kšištofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius, Vaidas Čepukaitis. Vyr. treneris – Artūras Štalbergas.Vilniaus „Lietuvos rytas":

Per paskutinius ketverius Lietuvos krepšinio lygos sezonus vilniečiai tik vieną kartą kovojo LKL finale. Paskutinis, bene prasčiausias sezonas iššaukė permainas „Lietuvos ryte". Viskas prasidėjo nuo ištikimiausių fanų „B tribūnos" boikoto bronzinėje serijoje, įsibėgėjo ties rasistiniais Gedvydo Vainausko pasisakymais televizijoje ir baigėsi tuo, kad klubą įsigijo Antanas Guoga, kuris atvertė naują komandos gyvavimo puslapį ir pradėjo daryti tai, ko vilniečiai laukė ilgus metus.

Praėjusiame 2016-2017 metų sezone stipriausia Vilniaus komanda buvo puiki kovotoja dėl atšokusių kamuolių, dažna ataka pasibaigdavo galingais dėjimais į krepšį, kitaip sakant turėjo pavydėtinai gerą priekinę liniją, tačiau to nepakako geresniems rezultatams pasiekti. Pliusus užgožė minusai. Jeigu iki vasario mėnesio komandą sunkiais momentais patraukdavo Davidas Loganas, tai po jo išvykimo neatsirasdavo tokio žmogaus, kuris kiekvienose rungtynėse galėtų išspręsti komandos problemas per kelias minutes. Viena didžiausių „Lietuvos ryto" problemų buvo gynėjų grandis, ypatingai įžaidėjai. Taip, būdavo rungtynių, kuriose pamatydavome kažkokių šviesulių, solidžiai pasirodydavo arba Cory Fisheris, arba Clevinas Hannah, tačiau sekančiose rungtynėse sekdavo labai prastas pasirodymas ir visas prošvaistes vėl apgaubdavo nežinia. Abu vilniečių įžaidėjai buvo neįprastai lėti, būtent tas turėdavo didelės įtakos, be viso to pagrindiniu įžaidėju laikytas C. Fisheris yra gatvės krepšinio žaidėjas, kas dažnai ir pasimatydavo, kuomet reikėdavo ramybės, logiškų sprendimų.

Naująjį sezoną Vilniaus „Lietuvos ryto" komanda pasitinka atsinaujinę iš pagrindų. Pasikeitė ir ekipos braižas. Jeigu praėjusiame sezone Vilniaus klubas turėjo priekinės linijos stiprybę ir mažai patikimų metikų, tai šiais metais – priešingai, komandai klijuojama snaiperių etiketė. „Lietuvos rytas" pasistiprino įžaidėjų grandį grynu šios pozicijos žaidėju Chris'u Crameriu, kuris labiau linkęs kurti progas komandos draugams, nei realizuoti pats, o jo dubleris Marcas Carteris, labiau orientuotas į taškų rinkimą, žaidėjas galintis sunkiais momentais išjudinti komandos puolimą taikliais metimais. Apskritai, šiuo metu komandoje nėra tokio žaidėjo, kuris negalėtų pataikyti iš toli, dauguma turimų krepšininkų gali laisvai žaisti atakuojančio gynėjo pozicijoje. Tiesa, nėra aišku ką vilniečiai įsigys į vidurio puolėjo poziciją, kadangi po Artūro Gudaičio ir Adamo Lapetos išvykimo atsivėrė didelė skylė šioje pozicijoje, komanda neturi tikro „centro" ir yra priversta nedelsiant ieškoti pamainos išvykusiems žaidėjams. Jeigu iki sezono pradžios ekipos nepapildys nė vienas tikras vidurio puolėjas, labai realu šioje pozicijoje žaidžiančius matyti Robertą Carterį ir Martyną Echodą, o kartais ir Travisą Petersoną. Galima teigti, kad „Lietuvos rytas" labai dažnai žais žemu penketu, be tikrojo vidurio puolėjo, o žaidimo stilius bus artimas šiuo metu propaguojamame, ypač NBA lygoje, krepšiniui.Draugiškos rungtynės:
Sužaistos draugiškos rungtynės: 7 | Pergalės: 7 | Pralaimėjimai: 0.

Sudėtis:
Chrisas Crameris, Marcas Carteris, Margiris Normantas, Benas Madgenas, Jimmy Baronas, Mindaugas Lukauskis, Rokas Giedraitis, Artūras Jomantas, Martynas Echodas, Travisas Petersonas, Robertas Carteris. Vyr. treneris – Rimas Kurtinaitis.

Klaipėdos „Neptūnas":

Klaipėdos „Neptūnas" jau eilę sezonų gyvena ir miršta prie tritaškio linijos, ne išimtis praėjęs ir naujasis 2017-2018 sezonas. Kitaip sakant keičiasi tik žaidėjų pavardės, o ne žaidimo stilius. 2016-2017 metų sezone vieni geriausių komandos žaidėjų buvo Jimmy Baronas, kurį viduryje sezono įsigijo „Lietuvos rytas", ir jį pakeitęs snaiperis Chrisas Loftonas, abu žaidėjai ne kartą ištraukė komandą į pergalę. Kalbant apie silpnybes, tai praėjusiame sezone klaipėdiečiai susidūrė su vidurio puolėjo pozicijos problemomis. Komanda sezono pradžioje turėjo du „centrus", Jerai Grantą ir Tadą Klimavičių, pastarojo paslaugų sezono eigoje buvo atsisakyta ir po šio ėjimo atsivėrė dar didesnė problema po krepšiais, nes „Neptūnui" liko vienas tikrasis vidurio puolėjas, o jį keisdavo šioje pozicijoje nelabai komfortabiliai besijaučiantis Vytautas Šarakauskas. Jis galėjo bausti pataikydamas iš toli, tačiau baudos aikštelėje būdavo lengvas grobis patyrusiems, fiziškai stipresniems vidurio puolėjams, būtent todėl V. Šarakauskas dažnai dar pirmoje rungtynių pusėje prisirinkdavo pražangų ir labai anksti iškrisdavo iš rotacijos.

Ateinančiame sezone kažkokių didelių trūkumų komplektacijoje įžvelgti nelabai ir įmanoma. Grįžo buvęs komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis, praėjusiame sezone į finalą atvedęs Panevėžio „Lietkabelį". Vidurio puolėjo pozicija atrodo pakankamai gerai. Įsigytas Lietuvoje jau žinomas, seniau „Lietuvos ryte" rungtyniavęs „centras" Juanas Palaciosas, praėjusiame sezone panevėžiečių baudos aikštelę saugojęs Simas Galdikas. Kaip jau minėta išsaugotas Klaipėdai įprastas žaidimo braižas, išvyko praėjusio sezono lyderiai, tačiau juos pakeitė kiti taikliarankiai. Vienareikšmiškai, naujajame sezone „Neptūną" matysime sustiprėjusį, ištaisiusį praėjusio sezono klaidas ir pasiruošusį kovoti dėl vietos stipriausių Lietuvos komandų trejetuke.Draugiškos rungtynės:
Sužaistos draugiškos rungtynės: 8 | Pergalės: 5 | Pralaimėjimai: 3

Sudėtis:
Mindaugas Girdžiūnas, Laurynas Beliauskas, Tomas Delininkaitis, Renaldas Seibutis, Arnas Butkevičius, Laimonas Kisielius, Mindaugas Kačinas, Edgaras Želionis, Juanas Palaciosas, Matas Jucikas, Simas Galdikas. Vyr. treneris – Kazys Maksvytis.alt
Ainius Strazdas | BasketZone.lt

Reklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama