Reklaminis skydelis

PaieškaDraugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

L. Dončičių nuo A. Sabonio jaunystės rekordo skyrė vienas mėnuo (Video)DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Slovėnijos supertalentas Luka Dončičius tapo antru jauniausiu istorijoje žaidėju, išrinktu į Europos čempionato simbolinį geriausių žaidėjų penketą.

18 metų, 6 mėnesiai ir 20 dienų. Būdamas tokio amžiaus sekmadienio vakarą slovėnas Luka Dončičius tapo Europos čempionu ir buvo išrinktas į simbolinį penkių geriausių turnyro žaidėjų penketuką.

Triumfuojanti Slovėnija paskaičiavo: jaunesnis į geriausių žaidėjų penketą buvo išrinktas tik vienas žmogus – Lietuvos ir visos Europos krepšinio legenda Arvydas Sabonis.

Tai nutiko dar 1983-iaisiais, Prancūzijoje vykusiame Europos čempionate. Tąsyk Sabas taip pat debiutavo tuometinėje SSRS rinktinėje ir tarp geriausių penkių turnyro žaidėjų buvo išrinktas kartu su graiku Niku Galiu, ispanais Juanu Antonio San Epifanio ir Juanu Antonio Corbalanu bei slovaku Stanislavu Kropilaku, atstovavusiu tuometinės Čekoslovakijos rinktinei.

Tą dieną, kai A. Sabonis buvo išrinktas į simbolinį geriausių žaidėjų penketą, jam buvo 18 metų, 5 mėnesiai ir 16 dienų.

Taigi, L. Dončičius tokio įvertinimo sulaukė būdamas vyresnis vos vienu mėnesiu, tačiau, skirtingai nei Sabas, savo debiutiniame čempionate jis iškovojo auksą, o lietuvis su SSRS rinktine tąsyk iškovojo bronzą.

Rtvslo.si sudarė jauniausių į simbolinį penketuką patekusių žaidėjų sąrašą, ir A. Sabonio pavardė jame figūruoja netgi du kartus. Sabas tokio pat įvertinimo sulaukė ir 1985-ųjų čempionate – tuomet jam buvo 20 metų, 5 mėnesiai ir 28 dienos. Vokietijoje vykusiame čempionate SSRS rinktinė tapo čempione, o Sabas apskritai buvo išrinktas viso turnyro naudingiausiu krepšininku (MVP).

Jau po dešimtmečio, būdamas subrendęs krepšininkas, A. Sabonis į simbolinį penketą pateko trečią kartą. 1995-aisiais Graikijoje jame Lietuvos milžinas atsidūrė kartu su Šarūnu Marčiulioniu, o Lietuvos rinktinė tąsyk iškovojo sidabrą.Apskritai be A. Sabonio ir L. Dončičiaus, nesulaukęs 20-ies į simbolinį penketą buvo išrinktas tik dar vienas krepšininkas – 1967-aisiais jame atsidūrė suomis Veikko Vainio.

L. Dončičius į šių metų Europos čempionato simbolinį penketą pateko kartu su tėvynainiu Goranu Dragičiumi, serbu Bogdanu Bogdanovičiumi, rusu Aleksejumi Švedu ir ispanu Pau Gasoliu.

Finalo rungtynių su Serbija slovėnų talentui užbaigti nepavyko – antroje mačo pusėje jis patyrė skausmingą čiurnos traumą.

Apskritai šiame čempionate L. Dončičius per rungtynes vidutiniškai pelnė po 14,3 taško, atkovojo po 8,1 kamuolio ir atliko po 3,6 rezultatyvaus perdavimo.Jauniausi žaidėjai, patekę į simbolinį penketą (žaidėjas, šalis/rinktinė, čempionato metai, krepšininko amžius – metai/mėnesiai/dienos)altalt


DELFI.lt ir Krepsinis.ltReklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama