Reklaminis skydelis

PaieškaDraugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Kauno „Žalgirio“ legionieriai po triumfo Eurolygoje: nuo direktoriaus iki vidurinės trenerio (Video)Turbūt tik jauniausieji krepšinio fanai gali neprisiminti įspūdingo Kauno „Žalgirio“ triumfo Eurolygoje 1998-99 metų sezone, kai staigmeną pateikusi Lietuvos komanda, turėdama tris galingus legionierius, užkariavo Europą.

Tris legionierius miniu ne be reikalo. Tyusas Edney, Anthony Bowie ir George`as Zidekas buvo krepšininkai, griežę vienais pirmųjų smuikų čempionų klube.

Kyla klausimas, kaip po triumfo pasikeitė šių NBA duonos ragavusių žaidėjų karjera, kur jie žaidė vėliau ir kaip ten atrodė?Tyusas EdneyAmerikietis tapo 1998-99 metų finalo ketverto MVP. Mažasis įžaidėjas buvo vikrus ir įnešė daug geros energijos į komandos žaidimą.

Dar prieš atvykdamas į Kauną, T. Edney žaidė NBA. Jį naujokų biržoje 47-ju šaukimu pasirinko Sakramento „Kings“, šioje komandoje mažylis praleido dvejus metus. Vėliau po vienerius metus teko praleisti Bostone ir Indianoje.

Po čempioniškų metų Lietuvoje amerikietis išvyko į Italiją, kur su Trevizo „Benetton“ klubu laimėjo Italijos taurę, tačiau pralaimėjo lygos finale.

Tada T. Edney vėl bandė laimę NBA. Tiesa, jam nepavyko vėl rodyti tokių rezultatų, kaip debiutiniame sezone „Kings“ komandoje, kai pelnė po 10,8 taško ir iš viso atliko 491 rezultatyvų perdavimą.

Įžaidėjas vėl grįžo į Europą ir rungtyniavo „Benetton“ ekipoje 2002-siais ir 2003-siais. Beje, jam teko žaisti Eurolygos finale 2003-siais, tačiau laimėti nepavyko.

Kita stotelė – Graikija, kur T. Edney apsivilko „Olympiacos“ aprangą. Klubo planas buvo visą žaidimo mechanizmą lipdyti aplink šį amerikietį, tačiau ten jam nesisekė ir Graikijoje teko praleisti tik vieną sezoną. Vėliau 1999-ųjų finalo ketverto MVP rungtyniavo nežymiose Italijos, Ispanijos ir Lenkijos klubuose.

2010-siais amerikietis grįžo į savo gimtąjį Kalifornijos universitetą (UCLA) ir tapo krepšinio operacijų direktoriumi. Šiam universitetui T. Edney atnešė NCAA čempionų titulą, kai 1995-siais jis, persivaręs visą aikštę, išplėšė pergalę prieš Misūrį. Šis epizodas iki dabar vadinamas vienu gražiausių visų laikų NCAA epizodų.George`as Zidekas2 metrų 13 centimetrų „centras“ buvo Tyuso Edney komandos draugas ne tik „Žalgiryje“, bet ir Kalifornijos universitete. Abu šie krepšininkai aukštąją mokyklą baigė kartu, tik G. Zidekas NBA naujokų biržoje buvo pakviestas 22-ju šaukimu, aukščiau už mažąjį įžaidėją.

Parungtyniavęs Šarlotės „Hornets“, Denverio „Nuggets“ ir Sietlo „SuperSonics“ klubuose, aukštaūgis atvyko į Lietuvą. Nieko keisto, kad teko sparnus pakelti į Europą, vos 3,4 taško per rungtynes netenkino nei stipriausios pasaulio lygos komandų, nei paties čeko.

2000-11 metų sezone G. Zidekas rungtyniavo Madrido „Real“, Eurolygoje rinko po 6,6 taško, metais vėliau „centras“ persikėlė į Berlyno ALBA, kurio gretose stipriausioje senojo žemyno lygoje metė po 8,3 taško.

Tada čekas grįžo į gimtinę. Ten Nymburgo „ČEZ“ klubo marškinėlius vilkėjęs G. Zidekas padėjo ekipai laimėti du šalies čempionatus 2004-siais ir 2005-siais.

Po sėkmingų sezonų žaidėjas nusprendė padaryti pertrauką, kad atsigautų po kelio operacijos, o sezono pabaigoje sėdo į komentatoriaus kėdę ir padėjo apžvelgti Eurolygos finalo ketvertą Prahoje.

Dėl nesibaigiančių sveikatos problemų daugiau į krepšinio aikštelę čekas nežengė ir 2006-siais paskelbė apie karjeros pabaigą, o komentatoriaus kėdė tapo naująja jo darbo vieta. Karjeroje G. Zidekas dirbo Eurolygos ir „Czech TV“ komentatoriumi.

Anthony BowieDabar A. Bowie – jau 52-ji metai. Karjerą šis krepšininkas pradėjo 1986-siais, kai 66-ju šaukimu jį pasirinko Hiustono „Rockets“.

Debiuto NBA teko palaukti ir jis įvyko tik 1989-siais San Antonio „Spurs“ gretose, kur jis rinko po 8,6 taško per 24 minutes, vėliau vėl persikėlė į Hiustoną, kuriame ir žaidė, ir taškų rinko perpus mažiau.

Sezoną Italijoje praleidęs A. Bowie grįžo į NBA ir rungtyniavo Orlando „Magic“, kurio gretose praleido penkis sezonus - žaidė po maždaug 20 minučių ir pelnė po 6,9 taško. Tada vėl Italija ir vėl sugrįžimas į NBA, tik šįkart – į Niujorko „Knicks“, tačiau ten daug trenerio pasitikėjimo negavęs krepšininkas atvyko į Lietuvą.

Čia jis triumfavo Eurolygoje ir, jau nebūdamas jaunuolis, išvyko į Graikiją, Atėnų „AEK“. Su šiuo klubu laimėjo „Soporta“ ir Graikijos taures. Po šios stotelės dar buvo Italija ir Rusija, o tada – karjeros pabaiga.

2003-siais D. Bowie buvo paskirtas Orlando „Bishop Moore“ vidurinės mokyklos krepšinio komandos treneriu.

2011-siais buvo pasirodžiusi informacija, kad buvęs krepšininkas interneto aukcione pardavinėjo valstybinius apdovanojimus, medalius, taip pat 1999-ųjų LKL čempiono žiedą.

FAKTAI ir KOMENTARAI

Grupė „Žas“ sukūrė legendine tapusią dainą, skirtą Kauno „Žalgirio“ triumfui Eurolygoje. Daugiatūkstantinė minia, pasitikdama Eurolygos čempionus, traukė „Euroly-ga-ga!“.Tuo metu „Žalgirio“ savininkas verslininkas Šabtajus Kalmanovičius po triumfo Eurolygoje netikėtai paliko komandą, miglotai užsiminęs, kad nenori suvedinėti sąskaitų su tais, kurie trukdė kurti „Žalgirį“. Vėliau vedė krepšininkę Aną Archipovą ir tapo garsiausiu Rusijos moterų krepšinio mecenatu. Jam likimas nebuvo dosnus – 2009 metų lapkričio 2 dieną verslininkas buvo nušautas Maskvos centre.

KOMENTARAI

Saulius Štombergas:

„Triumfas Eurolygoje man jau istorija. Prabėgo daugiau nei dešimt metų, baigiau krepšininko karjerą ir galiu tik su džiaugsmu prisiminti, ką padarėme Miunchene. Įspūdingiausias sezonas, nes daugiau pakartoti tokio žygio nebepavyko. Finale džiaugėmės, kad sugebėjome pasiekti tai, kuo ir patys sunkiai tikėjome. Tačiau kiekvienose rungtynėse žaidėme vis geriau ir sugebėjome sukurti stebuklą.“

Dainius Adomaitis:

„Tai buvo sėkmingiausias mano sezonas klubiniame krepšinyje. Pralaimėdavome retai. Visur, kur žaidėme, iškovojome aukščiausius titulus ir taures. Tik šilčiausius atsiminus esu išsaugojęs apie visą komandą – žaidėjus, trenerius ir vadovybę. Neseniai visai netyčia įsijungęs televizorių stebėjau finalo rungtynes su Bolonijos „Kinder“. Labai seniai nebuvau jų matęs, todėl buvo išties malonu prisiminti.“

Darius Maskoliūnas:

„Kol pats žaidžiau, galva dažniausiai būdavo užimta kitomis mintimis. Turėjome nuostabius 2000 metus, kai iš Sidnėjaus olimpinių žaidynių parvežėme bronzos medalius. Todėl kaip bebūtų gaila ta pergalė Eurolygoje buvo nustumta į šešėlį. Visi nuolat primena ją, todėl net susiradau to sezono rungtynių vaizdo įrašus“.

alt
TV3.ltReklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama