Paieška


Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

NBA žaidėjų finansai: kaip atrodo lietuvių atlyginimai NBA turtuolių fone?NBA sezonas baigėsi, o čempionais tapo Oklando "Warriors" klubas. Po pasibaigusio sezono komandų ir žaidėjų nuotaikos skirtingos. Džiuginantys rezultatai, liūdinančios nesėkmės, ūgtelėjusi arba smukusi rinkos vertė, pamąstymai apie atkrintamąsias ar kitą sezoną – skirtingi veiksniai, kurie neduoda ramybės kiekvienam krepšinio veikloje už Atlanto dalyvaujančiam asmeniui.

Daugybė atletų jau galvoja apie kitą sezoną ir laukia naujų iššūkių ne tik todėl, kad galėtų iš naujo pademonstruoti savo gebėjimus, tačiau ir dėl to, kad tai daugeliui jų atneš ūgtelėjusį atlygį.

O kaip bendrame NBA kontekste atrodo čia rungtyniaujančių keturių lietuvių atlyginimai? Ar savo komandose pagal gaunamus pinigus Lietuvos krepšininkai nuskriausti? Naujienų portalas Alfa.lt nusprendė pasižvalgyti po finansus ir įvertinti žaidėjų galimybes ateityje.Savo komandose nuskriausti nelieka

Nors iš Lietuvos krepšininkų, palyginti su geriausiais lygos žaidėjais, tik vienintelio Jono Valančiūno atlyginimas neatrodo labai smulkiai, kiti lietuviai savo komandose taip pat nelieka nuskriausti.

J. Valančiūnas su Toronto komanda 2015 metų vasarą pasirašė ilgalaikį kontraktą. Per ketverius metus aukštaūgis susižers daugiau nei 60 milijonų JAV dolerių. Šį sezoną Lietuvos rinktinės puolėjas uždirbs daugiau nei keturiolika milijonų, 2017–2018 metais – daugiau nei penkiolika, o dar per kitus du – šešiolika ir septyniolika milijonų dolerių. Pagal gaunamą atlygį Lietuvos krepšinio žvaigždė NBA lygoje užima 61 poziciją.

Tokiomis sumomis iš Utenos kilęs atletas „Raptors“ komandoje atsilieka tik nuo lygos žvaigždės DeMaro DeRozano. Jis kiekvieną sezoną už Lietuvos krepšinio žvaigždę uždirba po dešimt milijonų daugiau.

Pirmąjį sezoną stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje leidžiantis Mindaugas Kuzminskas uždirba 2 mln. 898 tūkst. dolerių. Nors Niujorko „Knicks“ komanda jau skaičiuoja paskutines akimirkas šiame sezone (į atkrintamąsias patekti nebėra šansų), kitais metais 27-erių lietuvis taip pat turėtų išbėgti ant „Madison square garden“ arenos parketo.

Žinoma, situacija gali pasikeisti įvykus tarpsezonio mainams, tačiau kad lengvojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis žaidėjas kitąmet vėl bus tarp NBA atletų, abejoti neverta. 2016–2017 metų sezone M. Kuzminsko alga turėtų viršyti tris milijonus JAV dolerių. Nors tai palyginti ganėtinai nedidelė suma, šiais skaičiais lietuvis vis tiek lenkia beveik pusę komandos draugų (pagal gaunamą atlygį yra aštuntas). Pagal gaunamas finansines injekcijas NBA lygoje užimama 263 vieta.

Nedaug atsilieka taip pat debiutinį sezoną NBA žaidžiantis legendinio krepšininko Arvydo Sabonio sūnus Domantas. Jo atlygis „Thunder“ komandoje šį sezoną siekia 2,4 milijono JAV dolerių. Kitą sezoną jis turėtų šiek tiek augti, o kol kas tarp komandos draugų D. Sabonis su gaunamu atlygiu yra tik vidutiniokas.

Pinigų skaičiumi toli gražu neprilygstama klubo žvaigždei Rusellui Westbrookui ar neseniai 70 milijonų vertės kontraktą pasirašiusiam turkui Enesui Kanteriui. D. Sabonis Oklahomoje vos dešimtas pagal uždirbamas sumas. Tačiau nusiminti nederėtų. Žaidimo laiko lietuvis gauna, trenerio pasitikėjimo yra, o jei krepšinio aikštėje nenustos tobulėti, nėra abejonių, kad ateityje skaičiais keisis net keletą kartų. Šiuo metu, žvelgiant į pinigus, jaunasis Lietuvos talentas NBA lygoje yra 284-as.Motiejūno vargai

Sudėtingiausioje situacijoje šiuo metu yra jau nebe pirmus metus NBA virtuvėje besisukantis Donatas Motiejūnas. Praėjusį sezoną, kai dar buvo Hiustono „Rockets“ komandos nariu, 26-erių atletas turtingiausių Lietuvos krepšininkų sąraše buvo antras, tačiau net aštuonis mėnesius nežaidęs ir NBA derybų seriją išgyvenęs kaunietis gerokai smuko žemyn.

Aukštaūgio gerbėjai džiaugėsi, kai krepšininkas pabėgo iš Hiustono pragaro ir buvo maloniai sutiktas Naujajame Orleane. Nors čia jis gauna tik minimalų atlygį (576 tūkst. JAV dolerių), kuris yra vienas mažiausių komandoje, atrodė, kad tai taps puikia stotele atsigauti ir vėl tapti konkurencingu žaidėju NBA rinkoje.Deja, juodi debesys netrukus ir vėl atplaukė virš D. Motiejūno namų. Naujojo Orleano „Pelicans“ komanda prisiviliojo Sakramento „Kings“ žvaigždę Demarcusą Cousinsą – taip lietuvio minutės aikštėje sutrumpėjo iki minimumo.

Reguliarusis sezonas baigiasi, „Pelicans“ atkrintamosiose nežaidė, o tai reiškia, kad ir D. Motiejūnas savo vertės kilstelėti nebegalėjo. Nors pats atletas stengiasi nerodyti nusivylimo ir teigia, kad treniruotės su komandos žvaigždėmis duoda neįkainojamos patirties, aišku viena – jeigu kuri nors NBA komanda susidomės lietuvio paslaugomis, kitame sezone ir vėl laukia nedidelės vertės kontraktas. Juolab kad neigiamą klubų požiūrį formuoja ir puolėjo traumų istorija.altTomas Zmitrevičius | Alfa.ltReklama

Reklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama