Reklaminis skydelis

Paieška
Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Lietuvos krepšinio broliai retai tampa bendražygiais: kaip jiems sekasi?Paklausus, kas yra garsiausi Lietuvos krepšinio broliai, bet kuris sporto gerbėjas nurodytų Darjušą ir Kšištofą Lavrinovičius. Prieš dvi savaites jie pratęsė sutartis su Panevėžio „Lietkabeliu“ ir toliau žais vienoje komandoje. Lavrinovičiai žinomi visiems, tačiau Lietuvos krepšinyje yra ir daugiau brolių. Kai kurie iš jų irgi puikiai žinomi. Tik, kitaip nei Lavrinovičiai, jie dažniausiai atstovauja skirtingoms komandoms, yra skirtingo lygio žaidėjai. „Sporto gyvenimas“ pasidomėjo, kaip aikštelėse sekasi Lietuvos krepšinio broliams.

Saboniai. Iš trijų Arvydo Sabonio sūnų profesionaliu krepšininku netapo tik vyriausias - Žygimantas. Beje, jaunėlis Lietuvoje dažniausiai pranoksta vyresnį brolį. Taip yra ir Sabonių atveju, Domantas tapo garsesniu krepšininku nei vidurinis brolis Tautvydas. Kita vertus, Tautvydo kolekcijoje yra daug aukščiausios prabos medalių. 203 cm ūgio puolėjas buvo auksinės Kazio Maksvyčio komandos narys. Su ja T.Sabonis laimėjo Europos 16-mečių, 18-mečių ir 20-mečių čempionatus, pasaulio 19-mečių pirmenybes.

Dabar Tautvydui 25-eri. Klubų varžybose jis beveik visą karjerą atstovauja Ispanijos antrosios lygos komandoms, pakilti į aukščiausią divizioną nepavyksta. T.Sabonis žaidė Rinkono, Malagos ir Maljorkos ekipose, o prieš metus persikėlė į La Korunjos „Leyma“ komandą. Statistika antrojo diviziono čempionate buvo kukli - 4,6 tšk. ir 3,4 atkovoto kamuolio.

Apie Domantą daug kalbėti neverta, jo žingsnius seka visi krepšinio gerbėjai. 21 metų 211 cm ūgio puolėjas per savo trumpą karjerą spėjo tapti Europos vicečempionu, pažaisti olimpinėse žaidynėse, sulaukti 11-ojo šaukimo NBA biržoje. Atrodo, kad Domantas krepšinyje yra jau seniai. Gal tokį įspūdį sustiprina faktas, kad Eurolygoje jis debiutavo dar būdamas 17-os, kai žaidė Malagos ekipoje „Unicaja“. Rudenį D.Sabonio lauks naujas iššūkis, puolėjas bandys įsitvirtinti „Indiana Pacers“ klube, į kurį po mainų pateko iš „Oklahoma City Thunder“.Lekavičiai. „Krepšiniu susidomėjau įkvėptas brolio“, - neseniai sakė Lietuvos rinktinės narys Lukas Lekavičius. Galima sakyti, kad jis jau yra tvirtas rinktinės narys, nes įžaidėjai, turintys sutartis su Atėnų „Panathinaikos“ lygio klubais, Lietuvoje nesimėto. 23 metų 180 cm ūgio krepšininkas dar užpernai tapo Europos vicečempionu. Vėliau buvo trumpas stabtelėjimas, bet praėjusį sezoną Kauno „Žalgirio“ gretose Lukas pranoko visus lūkesčius. Eurolygoje pelnytų taškų vidurkis išaugo nuo 4,6 iki 8,5, rezultatyvių perdavimų - nuo 1,3 iki 3,5.

Iš gimtosios Šilalės Lukas į Kauną išvyko būdamas 15 metų. Tokio paties amžiaus gimtinę paliko Linas Lekavičius, tik jis pasuko į JAV. Dabar Linui yra 32-eji. Grįžęs į Europą, jis pažaidė Vilniaus „Sakaluose“ ir dviejuose Ukrainos klubuose. Ilgalaike darbo vieta 186 cm ūgio gynėjui tapo Rusijos antrasis divizionas. Tiesa, užpernai Linas grįžo į Lietuvą. Per vieną sezoną jis spėjo parungtyniauti ir Prienų, ir Alytaus komandose. Po to žemaitis vėl tapo Surguto „Universitet-Yurga“ ekipos krepšininku. Su ja praėjusį sezoną pavyko laimėti Rusijos antrojo diviziono čempionatą. Linas Surgute buvo vienas komandos lyderių.

Jis niekada nežaidė vyrų rinktinėse, bet atstovavo Lietuvos jaunimo komandoms. 2003 m. pasaulio jaunių pirmenybėse Linas iškovojo sidabrą, 2004 m. Europos jaunimo čempionate - bronzą. Jo komandos draugais šiuose turnyruose buvo Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas. L.Lekavičius jaunimo rinktinėje atliko atsarginio įžaidėjo vaidmenį.

Kačinai. Lavrinovičiai išsiskiria tuo, kad yra ne šiaip broliai, o dvyniai. Apie garsiuosius Darjušą ir Kšištofą čia nerašysime, bet būtina paminėti kitus dvynius - klaipėdiečius Mindaugą ir Arvydą Kačinus. Tiesa, garsiu krepšininku kol kas tapo tik Mindaugas. Arvydas nėra žaidęs Lietuvos krepšinio lygoje, pirmasis bandymas įsitvirtinti Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) irgi nepavyko.

Dvynių keliai išsiskyrė anksti, nes Mindaugas iškeliavo anapus Atlanto ir ketverius metus žaidė Pietų Karolinos universiteto „Gamecocks“ ekipoje. Pernai puolėjas grįžo namo ir pasirašė dvejų metų sutartį su Klaipėdos „Neptūnu“. M.Kačinas iškart tapo svarbiu komandos nariu, LKL čempionate jis pelnė 6,3 tšk., atkovojo 5,2 kamuolio. Anksčiau Mindaugas yra žaidęs Lietuvos jaunimo rinktinėje.

Dvyniai nėra identiški, jie nevienodo ūgio. LKL nurodo, kad Mindaugo ūgis yra 202 cm. Trimis centimetrais aukštesnis Arvydas penkis sezonus žaidė Regionų krepšinio lygoje (RKL). „Tikrai norėčiau kada nors būti vienoje komandoje su broliu“, - yra sakęs A.Kačinas. Vargu ar artimiausiu metu pavyks įgyvendinti šią svajonę. Pernai, kai Mindaugas debiutavo LKL, Arvydas debiutavo NKL. Jis pasirašė sutartį su Jonavos sporto klubu, bet antrajame Lietuvos divizione neužsibuvo. Jonavoje A.Kačinas spėjo sužaisti 15 rungtynių, jo vidurkiai buvo 2,3 tšk. ir 1,9 atkovoto kamuolio. Teko grįžti į trečiąjį divizioną, Klaipėdos LCC ekipą. Taigi dabar 24 metų dvyniai nežaidžia vienoje komandoje, tačiau gyvena viename mieste.

Jucikai. Šilutiškiai Julius ir Matas Jucikai yra tikrai tvirti vyrukai, į krepšinį atėję vėliau nei dauguma bendraamžių. 205 cm ūgio Julius ilgai mėtė diską, oranžiniu kamuoliu jis rimčiau susidomėjo tik baigęs mokyklą. Vidurio puolėjui jau 27-eri, bet įsitvirtinti LKL jam pavyko neseniai. J.Jucikas patrynė „Šiaulių“ suolelį, pažaidė NKL ir tik 2013-2014 m. sezone Šiauliuose tapo svarbiu krepšininku. Kitą sezoną jis jau buvo vienas komandos lyderių, rinko 12,8 tšk.

Įsitvirtinti stipresnėje komandoje kol kas nepavyko. J.Jucikas pasirašė sutartį su Vilniaus „Lietuvos rytu“, buvo skolinamas Alytaus „Dzūkijai“, grįžo į sostinę ir vėl nerado ten vietos. Tiesa, Alytuje vidurio puolėjo rezultatyvumas buvo pavydėtinas - 15,7 tšk. Atrodo, kad atėjo laikas paragauti legionieriaus duonos. Skelbiama, kad ateinantį sezoną J.Jucikas rungtyniaus Latvijoje, „Ventspils“ klube.

Ketveriais metais už brolį jaunesnis Matas irgi yra vidurio puolėjas, irgi 205 cm ūgio. M.Jucikas atkreipė į save dėmesį 2015-2016 m. sezone, kai žaisdamas „Palangos“ ekipoje buvo pripažintas geriausiai besiginančiu NKL žaidėju. Statistika buvo puiki - 15,6 tšk. ir 8,8 atkovoto kamuolio. Po tokio sezono pasirašyta trejų metų sutartis su „Neptūnu“. Uostamiesčio klubas lapkritį paskolino M.Juciką „Šiauliams“, bet sausį susigrąžino. Klaipėdoje Matas žaidė labai nedaug, o ir 2 tšk. vidurkis tikrai neatrodo įspūdingai. Kita vertus, treneris Dainius Adomaitis pasitikėjo M.Juciku sezono pabaigoje, leido jam žaisti visose penkeriose mažojo finalo rungtynėse.

Šeškai. Treneris Virginijus Šeškus vadinamas Prienų krepšinio simboliu, bet vyresnysis jo sūnus Domantas irgi gali pretenduoti į šį titulą. Sudėtis vis keičiasi, ir tik D.Šeškus vis lieka komandoje. Prienų klube jis rungtyniavo penkis sezonus iš eilės. 24 metų 183 cm ūgio gynėjas nėra lyderis, praėjusį sezoną jo rezultatyvumo vidurkis buvo 2,8 tšk. Domantas gauna progą pasižymėti tada, kai komandos draugus iššienauja traumos. Tikrai svarbiu žaidėju D.Šeškus buvo 2014-2015 m. sezone, kai Prienų klubas išgyveno gilią krizę. Tą sezoną gynėjas rinko 7,5 tšk.

Domanto brolis Edvinas yra LKL rekordininkas. 196 cm ūgio gynėjui dar tik 22-eji, bet įvykių jo karjeroje būta tiek, kiek nėra patyrę ir daugelis veteranų. Karjera, beje, jau dabar yra ilga. Žaisdamas tėvo komandoje, E.Šeškus dar 13 metų debiutavo NKL. Kitą sezoną, 2009 m. lapkritį, jis sužaidė vieną mačą LKL. Edvinui buvo 14 metų, 8 mėnesiai ir 11 dienų. Taip jaunėlis Šeškus tapo jauniausiu visų laikų LKL debiutantu.

Jis buvo ir jaunučių rinktinės lyderiu, o 2011 m., būdamas 16-os, pasirašė sutartį su „Lietuvos rytu“. Deja, tuo žaibiškas kilimas į viršų ir baigėsi. Edvinas buvo skolinamas arba trynė suolelį, patyrė sudėtingą traumą. 2015 m., kai E.Šeškus žaidė Raseinių „Rasuose“, jam buvo pareikšti kaltinimai nesąžiningu žaidimu, gynėjas diskvalifikuotas iš NKL čempionato. Edvinas rado prieglobstį pas tėvą Prienuose, bet tuoj pat patyrė dar vieną traumą. Kita karjeros stotele tapo Estijos klubas „Parnu“. Ten E.Šeškus praėjusį sezoną buvo komandos lyderis.

Pipirai. Profesionaliais krepšininkais tapo net trys broliai Pipirai. Tiesa, patekti į LKL kol kas pavyko tik jauniausiam - 22 metų 203 cm ūgio puolėjui Ryčiui. Prieš metus jis sulaukė „Šiaulių“ kvietimo. R.Pipiras žaidė silpniausioje LKL komandoje, bet jo indėlis buvo kuklus - 2,7 tšk. ir 2,1 atkovoto kamuolio.

Dar 2015-2016 m. sezone visi trys Pipirai kartu žaidė NKL čempionate, Vilniaus „Perle“. Du broliai ten rungtyniavo ir praėjusį sezoną. Labiau pasižymėjo 25 metų 203 cm ūgio puolėjas Domantas, jo vidurkiai buvo 8,4 tšk. ir 6,3 atkovoto kamuolio. 23 metų 197 cm ūgio gynėjas Tautvydas rinko 5,3 tšk. Beje, Domantas ir Tautvydas kartu žaidžia jau keletą sezonų iš eilės. Iki „Perlo“ broliai petys į petį kovėsi Trakų ekipoje.alt


Arūnas Abromaitis | Respublika.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama