Reklaminis skydelis

Paieška
Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Kodėl D. Sabonio neatvykimas į rinktinę išeis jam į naudąDomantas Sabonis prieš kiek daugiau nei du mėnesius baigė savo pirmąjį NBA sezoną. Lietuvis komandai puolant atrodė kaip labai ribotas žaidėjas – nesugebėjimas pataikyti iš toliau ir ūgio trūkumas, norint žaisti nugara į krepšį, stipriai sumenkino Domanto šansus padėti komandai.

Vis dėlto tai labai lengvai pataisoma – iš šiuolaikinių sunkiųjų krašto puolėjų reikalaujami sugebėjimai komandai ginantis ir padorus tritaškių pataikymas. Pirmąjį kriterijų lietuvis atitinka iš karto. Domantas Oklahomos Sičio „Thunder“ gretose laiką dalijosi su Jerami Grantu, Tajumi Gibsonu, kartais Enesu Kanteriu, o sezono pradžioje – ir su Ersanu Ilyasova. Pirmieji du – solidžiai, jei ne puikia besiginantys krepšininkai. Jie itin prisidėjo, kodėl klubo gynyba pagal efektyvumą užėmė 10 vietą.

VORP (value over replacement player) – statistinis rodiklis, kuris parodo, kaip krepšininkas atrodo aikštėje palyginus jį su toje pačioje pozicijoje žaidžiančiais komandos draugais. Komandai ginantis Domantas vertinamas neutraliai. Tai reiškia, kad 20-metis puolėjas jau pirmąjį sezoną sugebėjo gintis panašiu lygiu kaip už jį atletiškesni ir labiau patyrę gynybos specialistai.

Žinoma, komandai puolant, yra kur tobulėti. D. Sabonis tritaškius pataikė 33 proc. taiklumu. Nors tai nėra geras rodiklis, tačiau sukeičia vilties, kad per artimiausius 2–3 metus lietuvis sugebės šioje srityje patobulėti. Galiausiai, įgydamas vis daugiau patirties, Domantas visiškai prisitaikys prie žaidimo tempo ir išmoks priimti teisingus sprendimus.

Ateitis „Pacers“ gretose

Praėjus pirmajam Sabonio sezonui, jis tapo NBA ginklavimosi varžybų auka – su Victoru Oladipo buvo iškeistas į Indianos „Pacers“, į komandą, kuri ateinantį sezoną tikriausiai nekovos dėl patekimo į atkrintamąsias rungtynes.

Dauguma Lietuvos krepšinio gerbėjų tokį puolėjo pokytį sutiko neigiamai, o jų skeptiškumas dar labiau sustiprėjo sužinojus, kad Domantui klubas rekomendavo praleisti Europos krepšinio čempionatą. „Pacers“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą net užplūdo šimtai komentarų, reikalaujančių išleisti jaunąjį talentą atstovauti Lietuvai.

Vis dėlto toks požiūris yra siauras ir savanaudiškas. Ši klubo rekomendacija patvirtina faktą, kad lietuvis figūruoja jų planuose ir yra vertinamas kaip perspektyvus krepšininkas. „Pacers“ ekipa nori, kad D. Sabonis padirbėtų su jų treneriais ir kuo greičiau įsilietų į komandą bei sustiprėtų individualiai.

Galbūt pasitreniravęs puolėjas kitą sezoną jau geriau pataikys tritaškius, galbūt dar pagerės jo gynyba ar aikštės matymas. Bet kokiu atveju „Pacers“ tiki, kad Domantas su priekinės linijos talentais Mylesu Turneriu ir T. J. Leafu – komandos ateitis.

Kaip Sabonio nebuvimas paveiks rinktinę

Žinoma, vyriausiajam vyrų krepšinio rinktinės treneriui Dainiui Adomaičiui jaunojo puolėjo neatvykimas sukėlė galvos skausmų, ypač kai neaiškumai supa ir Donatą Motiejūną. Vis dėlto strategas mėgsta propaguoti greitą krepšinį ir žaisti žemu penketu.

Ne iš prabangos, o dėl aukštaūgių trūkumo, tačiau dabar D. Adomaitis galės kartu į aikštę išleisti Edgarą Ulanovą, Joną Mačiulį bei Mindaugą Kuzminską. Visi trys – pajėgūs krepšininkai abiejose aikštės pusėse, o M. Kuzminskas gali tapti net rinktinės puolimo lyderiu. Šalia šio trejeto išleidę Mantą Kalnietį bei Artūrą Gudaitį ar, jei jis atvyks, Donatą Motiejūną, turėtume aikštėje penketą, galintį gintis nuo Ispanijos puolimo mašinos, o, komandai puolant, apibėgti net disciplinuotą graikų gynybą.

Žinoma, Domantas sugeba puikiai gintis ir kovoti dėl atšokusių kamuolių baudos aikštelėje, tačiau puolant jo indėlis minimalus net ir rinktinėje. Geriau šią vasarą pakentėkime. Nors ir pralaimėsime ne vieną kovą baudos aikštelėje, tačiau, tikėkimės, gebėsime atsakyti greitu puolimu bei lengvais tritaškiais.

Šią vasarą rinktinė susitvarkys be Domanto, o šis – be jos. Vis dėlto, žvelgiant į ateitį, turėsime ne tik puikią pamainą Pauliui Jankūnui, tačiau ir krepšininką, kuris turi potencialo kitą dešimtmetį vesti Lietuvą link medalių.alt
Rokas Skurdauskas | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama