Reklaminis skydelis

Paieška
Draugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

S. Jovaiša apie D-Mo: „Ar mes šiame čempionate apskritai jį matėme? Gal nebent tada, kai buvo apvogtas“ (Atvirai apie keistą pasiteisinimą, D. Adomaičio silpnybę ir „minusinius“ žaidėjus)DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Euforija išsisklaidė, atėjo metas šluoti po trumpos šventės likusias šiukšles. Specialioje DELFI laidoje „2 prieš 2“ kiemsargio užduoties ėmėsi buvęs krepšininkas Sergejus Jovaiša, ieškojęs priežasčių, kodėl Lietuvos rinktinė kovas Europos čempionate baigė jau aštuntfinalyje.

Lietuviai šeštadienį krito po graikų kojomis, pralaimėję 64:77.„Aplink visi labai gražiai rėkavo ir davė vis papildomas motyvacijas Graikijai. Visi. Visi ekspertai“, – piktas buvo D. Adomaitis.

S. Jovaišai šie trenerio priekaištai nuskambėjo keistai. 62-ejų dukart Europos čempionas ir olimpinių žaidynių prizininkas perdėtą reakciją į viešosios erdvės turinį vadina silpnumo požymiu.

„Jei esi šiame versle, turi nereaguoti į visokius pamąstymus, pasakymus. Žiūrovai, specialistai turi teisę išsakyti nuomonę. Bet ko komandai sėdėti prilipus prie interneto ir nervintis? Jeigu jau galvojate, kad šitie trukdžiai tokie svarbūs, tai, po galais, neskaitykite, užsidarykite nuo aplinkos, priimkite taisykles, kad čempionato metu komanda nesektų žiniasklaidos. Tarp kitko, Jonas Kazlauskas (buvęs Lietuvos rinktinės treneris) irgi keistai elgdavosi. Būdavo, pagiri – blogai, pakritikuoji – vėl negerai.

Jei čempionatas dabar prasidėtų iš naujo, aš vėl sakyčiau, kad mūsų komanda bus geriausių ketverte. Tuo net neabejojau. Buvo unikali proga – daug rinktinių nukraujavusios, daug iškritusių žaidėjų. Galima buvo tuo pasinaudoti, bet vienos nelemtos rungtynės sugriovė viską“, – kalbėjo S. Jovaiša.

Graikijos rinktinės vyriausiąjį trenerį Kostą Missą S. Jovaiša palygino su savo paties buvusiu ilgamečiu treneriu Kauno „Žalgiryje“ ir Lietuvos rinktinėje Vladu Garastu.

„Jis irgi mums per daug netrukdydavo, tiesiog mes patys žinojome, ką daryti, – šypsojosi S. Jovaiša. – V. Garastas tik užgludindavo aštrius kampus, jei tokių atsirasdavo. Svarbiausia, kad žmogus būtų priimtinas komandai, kad žaidėjai už jį galvą guldytų.“

Laidos svečio nuomone, D. Adomaitis objektyviai neteisus, ugnį kreipdamas nuo žaidėjų į save. S. Jovaišos žodžiais, treneriui galima prikišti tik tai, kad jis, kitaip nei pirmtakas J. Kazlauskas, neprivertė krepšininkų vykdyti to, kas liepiama.

„Mūsų skautai – puikūs, tikrai išmano savo darbą ir paruošia geras analizes. O D. Adomaitis gerai „veda“ rungtynes. Ir aštuntfinalyje jis tai darė normaliai, kaip visada. Šįkart komanda nesužaidė. Rungtynių planas buvo geras, bet mes jo neįvykdėme, nesugebėjome. Keista tik buvo, kad ginantis prieš Kostą Slouką arba Nicką Calathesą iš kraštų vis be reikalo ateidavo pagalba, paliekant be priežiūros tiesioginį dengiamąjį. Ir taip – visas rungtynes. Tokius momentus dvikovos metu reikėtų susitvarkyti. Manau, J. Kazlauskas sugebėdavo priversti žaisti taip, kaip norėjo. Bene vienintelė D. Adomaičio silpnybė, kad jis gal nesugebėjo išsireikalauti“, – svarstė „gudriojo lapino“ pravardę aikštėje kadaise užsitarnavęs buvęs puolėjas.

Jis kritiškai įvertino tiek kai kuriuos starto penketo žaidėjus, tiek jų tinkamai pavaduoti nesugebėjusius atsarginius. „Nemanau, kad Mantas Kalnietis yra tikras įžaidėjas. Jis mėgsta, moka pats atakuoti. Atrodo, ir rezultatyvių perdavimų daug pridalina, bet jie būna tik tada, jei pavyksta paruošti deriniai. Pačiam sukonstruoti atakas kaip graikų gynėjams Mantui nepavyko.

Donatas Motiejūnas? Ar mes šiame čempionate apskritai jį matėme žaidžiantį labai gerai? Gal nebent tada, kai buvo apvogtas (prieš rungtynes su Vokietija). Jei rimtai, gynyboje jis minkštas, neaktyvus, puolime – kaip išeina, pataikė tik vieną kitą nelabai aiškų metimą. D. Adomaičiui beliko tik tyliai palaikyti jį ant suolo, nes lemiamomis akimirkomis joks treneris nenorėtų remtis taip rungtyniaujančiu krepšininku. Manau, D. Motiejūnas buvo per daug susirūpinęs tuo, kas vyko aplink jį.

Tikėjausi, kad Marius Grigonis bus naudingesnis ginantis prieš varžovų lyderius. Bet mače su vokiečiais jis ne visada susitvarkė su Dennisu Schroderiu, o aštuntfinalyje – su graikų gynėjais. Šiaip jis gerai ginasi, bet jam labiau sekasi stabdyti aukštesnius varžovus, o ne mažus, staigius. Deja, treneris neturėjo kitos alternatyvos. Manau, Renaldas Seibutis šioje vietoje galėjo praversti, bet jo nebuvo sudėtyje“, – vertino specialistas.Iš visų rinktinės krepšininkų jis pirmiausia išskyrė M. Kuzminską, kuris, nepaisant nugaros skausmų ir vaistų injekcijų, graikams ginantis vienas prieš vieną buvo neįmenama mįslė.

„Šį vaikiną myliu nuo tada, kai jis dar nebuvo gimęs. Tai – talentas, kuris jau subrendo kaip kovotojas, karys. Matėsi, kad jo akys dega, reikėjo tik daugiau galimybių jam duoti. Kitiems nesisekė, todėl reikėjo sudaryti sąlygas M. Kuzminskui pademonstruoti savo įgūdžius“, – samprotavo S. Jovaiša.

Apibendrindamas Lietuvos pasirodymą Europos čempionate, buvęs krepšininkas tragedijos dėl greitai prieito liepto galo nematė ir vylėsi, kad ši nesėkmė užgrūdins komandą ateičiai.

„D. Adomaičiui pirmas blynas nesaldus, bet jis turi didelį potencialą. Pozityvas tas, kad šie vyrukai mums įsiskolino. Tegu dabar ateinančiuose turnyruose pademonstruoja, ką iš tiesų gali. Jie turi įsisavinti šią skaudžią patirtį. Tiesiog kiekviename čempionate būna tokių sunkių rungtynių, ir reikia mokėti jose išgyventi“, – užbaigė S. Jovaiša.

Visą straipsnį skaitykite čia

altalt

DELFI.lt ir Krepsinis.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama