Prie kitų lyderių prisijungė ir pergale startavęs „Neptūnas“

Pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“, kuris išvykoje 82:73 (22:22, 21:10, 18:18, 21:23) įveikė Šiaulių „Šiaulius“.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo labai įnirtingas, nei viena, nei kita komanda nenutolo didesniu kaip 4 taškų skirtumu. Likus kelioms sekundėms iki kėlinio pabaigos Antano Sireikos auklėtiniai turėjo 3 taškų persvarą, tačiau lygybę atstatė iš vidurio aikštės su sirena pataikęs Renaldas Seibutis (22:22).

Antrojo kėlinio pradžioje vis dar vyko atkakli kova, tačiau kėlinio viduryje „Šiauliams“ keliose atakose užpulti nepavyko ir „Neptūnas“ pradėjo tolti, o į ilgąją pertrauką išsinešė dviženklę persvarą (32:43).

Grįžę po pasitarimo rūbinėje A. Sireikos auklėtiniai visą trečiąjį ketvirtį ne tik išliko besivejančių varžovus vaidmenyje, bet ir nesugebėjo panaikinti dviženklio deficito iki pat kėlinio pabaigos. Paskutinę kėlinio minutę rezultatyviai sužaidžia Evaldas Šaulys, paskui Beniušis pataiko vieną baudą ir atsilikimas sumažėja iki 9 taškų (50:59). Tačiau paskutinės atakos metu baudos aikštelėje nesustabdo „Neptūno“ kapitono Simo Galdiko ir kėlinį užbaigia grįždami prie dviženklio deficito (50:61).

Ketvirtojo kėlinio metu uostamiesčio komanda tvirtai laikė susikrautą pranašumą ir nebeleido „Šiauliams“ nė pagalvoti apie pergalę. Tiesa, paskutinėmis sekundėmis Donatas Sabeckis taikliu dvitaškiu sumažino skirtumą iki 9 taškų ir rungtynės baigėsi (82:73).

Verta paminėti, kad šiose rungtynėse „Neptūno“ vyr. treneris K. Maksvytis vertėsi be Tomo Delininkaičio ir Mindaugo Kačino, kuris skundžiasi nugaros skausmais.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo komandos naujokas Renaldas Seibutis – 17 taškų. Juanas Palaciosas (8 atk. kam.) ir Edgaras Želionis pridėjo po 15, Mindaugas Girdžiūnas pelnė 12 (7 rez. perd.). „Neptūno" gretose dėl traumų šiandien nebuvo Tomo Delininkaičio ir Mindaugo Kačino.

„Šiauliams" Nicolasas Ziesloftas įmetė 20, Donatas Sabeckis – 12, o Ignas Vaitkus – 11 taškų.

A. Sireikia į Šiaulių areną sugrįžo po penkių metų pertraukos. Per šį laikotarpį strategui teko dirbti Kinijoje ir Utenoje.

Artimiausias rungtynes „Šiauliai“ žais rugsėjo 24 dieną su Prienų–Birštono „Vytautu“. „Neptūnas“ tą pačią dieną Kėdainiuose susikaus su „Nevėžiu“.