Reklaminis skydelis

PaieškaDraugai

Reklaminis skydelis

Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Naujas JV: tritaškiai, judesiai po krepšiu bei trenerio prognozė (VIDEO)Jonas Valančiūnas vasarą sužaidė bene geriausią savo turnyrą atstovaudamas Lietuvos rinktinei, o dabar nenustoja džiuginti ir už Atlanto.

Lietuvis Tel Avive ir Stambule rinko po 15,8 taško bei atkovojo po 12 kamuolių, ir nors šalies rinktinė netikėtai anksti pasitraukė iš pirmenybių, sulaukė daug liaupsių tiek iš sirgalių, tiek iš krepšinio ekspertų.

Šiąnakt jis prieš Detroito „Pistons" sužaidė geriausias savo rungtynes pasirengimo cikle (18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių), o per tris sužaistus susitikimus rinko po 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

Vis dėlto, ne šie skaičiai labiausiai džiugina Toronto „Raptors" trenerį.

„Jis atliko nuostabų darbą, ir aš net nešneku apie jo rezultatyvumą", – po paskutinės pergalės prieš Detroito „Pistons" sakė Dwane'as Casey. – „Jo žaidimo skaitymas, atsiradimas tinkamose vietose, o taip pat supratimas, ką daryti su kamuoliu, kai gauna jį toliau nuo krepšio. Visa tai mane džiugina labiau negu taškai."

Būtent kamuolio skirstymas bei buvimas pilnaverte „Raptors" puolimo dalimi yra pokytis, labiausiai pakeitęs JV žaidimą. Vietoj to, kad bandytų žaisdamas nugara į krepšį pralaužti varžovų gynybą, J. Valančiūnas nuolat įkirtinėja į baudos aikštelę arba žaisdamas ties baudų metimų linija skirsto perdavimus bei grasina varžovams metimais iš vidutinio nuotolio.

Tiesa, tai – dar ne viskas. Visą vasarą netylant kalboms apie Jono tobulėjimą tritaškių metimų srityje, tai po truputį pradeda virsti realybe. Pataikęs tolimą metimą kontrolinėse rungtynėse, kai Toronto žaidėjai buvo padalinti į dvi ekipas, šiąnakt jis pirmą kartą išbandė laimę per šį ikisezoninių susitikimų ciklą.

Nors abu J. Valančiūno tritaškiai skriejo pro šalį, atakuota buvo iš puikių situacijų ir treneris dėl to priekaištų jam neturėjo. Tiesa, priešininkai JV galimybėmis vis dar netiki – štai Andre Drummondas į Jono metimą tiesiog numojo ranka.Tad vietos tobulėjimui lietuvis šioje srityje dar turi.

Vis dėlto, mače su „Pistons" JV pademonstravo ir daugiau retai matomų epizodų. Vidurio puolėjas antrajame kėlinyje žaisdamas nugara į krepšį panaudojo vadinamąjį „Dream shake" judesį bei palikęs A. Drummondą už nugaros pelnė lengvus du taškus.Toks judesys – NBA legendos Hakeemo Olajuwono firminis manevras, kurio, praktikuodamiesi su vienu geriausių „centrų" lygos istorijoje, bando išmokti dauguma lygos aukštaūgių.

Ne išimtis – ir J. Valančiūnas, kuris krepšinio pamokų iš Nigerijoje gimusio krepšininko sėmėsi prieš kelerius metus. Ir nors prieš tai panaudoti gautų žinių nepavyko, panašu, kad artimiausiu metu galime išvysti dar nematytą JV.

„Jonas jokiu būdu dar nėra užbaigtas produktas", – apie lietuvio tobulėjimą kalbėjo D. Casey. – „Jis padėjo kelis didžiulius žingsnius per pastaruosius metus ir neabejoju, kad žengs pirmyn ir toliau."

Ikisezoninių mačų cikle „Raptors" liko tik vienas mačas – šeštadienį su Čikagos „Bulls", o jau po mažiau negu savaitės prasidės ir reguliarusis lygos sezonas.

Belieka laukti, kad žingsnį į priekį vasarą ir prieš sezoną žengęs Jonas ne mažesnį žingsnį dės ir prasidėjus naujajam sezonui.alt


Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama


Reklaminis skydelis

Reklama