MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

„Raptors“ buvo arti neįtikėtinos pergalės prieš čempionus, J. Valančiūnas efektingai įdėjo per NBA gynybos asą (VIDEO) (VISI REZULTATAI)

Toronto „Raptors“ komanda buvo per plauką nuo įspūdingiausio sugrįžimo 23-čius metus skaičiuojančioje ekipos istorijoje.

27 taškų deficitą panaikinusi Jono Valančiūno atstovaujama ekipa namie dramatiškai 125:127 (35:43, 19:38, 35:27, 36:19) krito prieš NBA čempionę „Golden State Warriors“ komandą. Kol kas didžiausią sugrįžimą „Raptors“ yra atlikusi dar 2010-aisiais, kai panaikino net 25 taškų Detroito „Pistons“ persvarą bei šventė pergalę.

43 taškus per pirmą ir 38 taškus per antrą kėlinius pelnę „kariai“ po dviejų kėlinių pirmavo net 81:54, bet Toronto ekipa nebuvo linkusi sudėti ginklų.

Dar trečiajame kėlinyje „Raptors“ buvo sumažinę deficitą iki vienženklio (83:92), ir nors „Warriors“ netruko vėl pabėgti (89:108), šeimininkai lemiamame ketvirtyje sužaidė dar įspūdingesnę atkarpą.

Penkiais atsarginiais krepšininkais besirėmusi vienintelė Kanados komanda NBA pirmoje kėlinio pusėje spurtavo net 16:0 ir po Fredo Van Vleeto tritaškio likus žaisti 6 minutes priartėjo iki 115:116. Likęs susitikimo laikas tapo tikra drama, galiausiai Toronto ekipai pasibaigusia nelaimingai.

Likus kiek mažiau nei minutę po dviejų netaiklių Stepheno Curry baudų metimų ir atsiliekant vienu tašku (122:123) „Raptors“ turėjo galimybę persverti rezultatą, tačiau DeMaro DeRozano metimas skriejo pro šalį. Dar vieną šansą šeimininkai gavo po dviejų Kevino Duranto taškų, tačiau CJ Mileso tritaškis likus žaisti 9 sekundes tikslo nepasiekė ir „Raptors“ turėjo pripažinti čempionų pranašumą antrą kartą šį sezoną.

26 minutes žaidęs J. Valančiūnas Toronto ekipai pelnė 12 taškų (3/8 dvit., 6/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei triskart suklydo.

Lietuvis šiame susitikime pasižymėjo ir itin efektingu epizodu. Trečiajame kėlinyje rungtyniaudamas prieš geriausiai besiginantį praėjusių metų NBA krepšininką Draymondą Greeną J. Valančiūnas pašokdino varžovą bei įspūdingai sugrūdo kamuolį į krepšį, taip sukeldamas arenoje tikrą emocijų bangą.

„Raptors“, kuri rungtyniavo be vieno iš lyderių Kyle'o Lowry, gretose vėl nesulaikomas buvo D. DeRozanas, kuris pelnė net 42 taškus (17/31 metimų). 17 taškų pridėjo OG Anunoby, 14 - Serge'as Ibaka.

Nugalėtojus į priekį vedė „didysis trejetas“: Klay Thompsonas (26 taškai), K. Durantas (25 taškai) ir S. Curry (24 taškai ir 9 rezultatyvūs perdavimai).