Reklaminis skydelis

„EuroBasket“: koks kelias veda į olimpinį Rio?Patekti į Europos čempionato finalą. Blogiausiu atveju – tarp septynių stipriausių. Tokį tikslą turi Senojo žemyno krepšinio komandos, siekiančios iškovoti kelialapius į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Tiesioginius kelialapius į Rio gaus abi Europos pirmenybių finalininkės. Dar penkios komandos, kurios užims vietas nuo trečiosios iki septintosios, gaus teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre.

Iškart po Europos čempionato durys nebus užtrenktos ir silpnesnėms rinktinėms. Praėjusį mėnesį FIBA pakoregavo atrankos sistemą ir nusprendė, kad trims komandoms suteiks vardinius kvietimus į olimpinį atrankos turnyrą.

Šiuo metu teisę žaisti olimpiniame vyrų krepšinio turnyre turi keturios komandos: žaidynių šeimininkė Brazilija, praėjusių metų pasaulio čempionė JAV, šių metų Afrikos čempionė Nigerija ir šių metų Okeanijos čempionė Australija.

Dėl dviejų kelialapių šiuo metu kovoja Europos čempionato dalyvės, dėl dar dviejų taip pat šiuo metu – Amerikos čempionato dalyvės.

Vienas kelialapis bus įteiktas rudenį vyksiančiame Azijos čempionate, likusieji trys – olimpiniame atrankos turnyre, kuris bus surengtas kitąmet.

Olimpiniame atrankos turnyre rungtyniaus 18 komandų. Kelialapius į šias varžybas jau iškovojo Okeanijos vicečempionė Naujoji Zelandija, Afrikos čempionate į pusfinalį patekusios Angola, Tunisas ir Senegalas bei Amerikos čempionate penktąją vietą užėmęs Puerto Rikas.

Į atrankos turnyrą taip pat keliaus dvi komandos, kurios pralaimės Amerikos pirmenybių pusfinalyje, penkios Europos šalių rinktinės ir trys Azijos komandos. Dar trims rinktinėms FIBA suteiks vardinius kvietimus.alt


Rolandas V. Eidvilas | lrytas.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama