Reklaminis skydelis

G. Staniulis ramina: dabar rinktinės žaidėjams įtampa atslūgsSu Kauno „Žalgiriu“ Lietuvos čempionu tapęs Gintaras Staniulis teigia, kad po aštuntfinalyje iškovotos pergalės prieš Gruzijos rinktinę lietuvių įtampa taip smarkai nebekaustys.

„Manau, dabar įtampa jau bus atslūgusi. Jeigu būtume vakar pralaimėję, būtų atsivėrusi 2 metų tuštuma, o tai labai blogai. Dabar belieka laimėti 1 iš 3 likusių rungtynių ir mes pateksime į olimpinės atrankos turnyrą“, – išskirtiniame interviu naujienų portalui Alfa.lt kalbėjo buvęs krepšininkas.

Pašnekovas analizavo ir būsimą varžovą ketvirtfinalyje – Italijos rinktinę. Anot G. Staniulio, vien tritaškininkų komanda oponentų vadinti nederėtų: „Italai žaidžia akiai labai gražų krepšinį. Aiškios sistemos lyg ir nėra, bet mače su serbais jų puolimas buvo pavyzdinis, o ispanams jie įmetė net 105 taškus.

Su Italijos rinktine Lietuva dėl bilieto į pusfinalį kovos vėlų trečiadienio vakarą.

Treneris Jonas Kazlauskas po aštuntfinalio su Gruzija samprotavo, kad galbūt šiai komandai labiau reikia ne trenerio, bet psichologo. Ką manote?

Aišku, Jono Mačiulio fantastiškas žaidimas užgožė visus, bet geras rungtynes sužaidė Paulius Jankūnas. Labai trūksta tolimų Manto Kalniečio metimų, bet savo perdavimais jis irgi buvo pastebimas. Jonas Valančiūnas neatkovojo nė vieno kamuolio, bet turbūt visi žinome, kaip nelengva pragulėjus lovoje su aukšta temperatūra vėl pradėti žaisti normaliai. Jis ir taip sužaidė labai solidžias rungtynes prieš Čekiją, kur visiškai užtemdė Janą Vesely. Su gruzinais J. Valančiūnui buvo sunku ir dėl to, kad varžovai turi gerą priekinę liniją – Zaza Pachulia ir Tornike Shengelia.

Galbūt tos nesibaigiančios kovos taškas į tašką mums leis užsigrūdinti atėjus lemiamam etapui?

Be abejo, tokių atkaklių rungtynių serijos grūdina komandą. Tikiu, kad, jeigu teisėjai mače su Belgija nebūtų suklydę, per pratęsimą būtume ją nugalėję ir tada galėtume sakyti, kad absoliučiai visi pasivažinėjimai amerikietiškais kalneliais mums baigdavosi pergalėmis.

Kokios mintys apie būsimą ketvirtfinalio mačą su Italija?

Manau, dabar įtampa jau bus atslūgusi. Jeigu būtume vakar pralaimėję, būtų atsivėrusi 2 metų tuštuma, o tai labai blogai. Dabar belieka laimėti 1 iš 3 likusių rungtynių ir mes pateksime į olimpinės atrankos turnyrą.

Spaudimas bus kur kas mažesnis, o rezervų mes tikrai turime. Italija mėgsta improvizuoti ir mesti tritaškius, bet tikrai negalima sakyti, kad jie vien snaiperių komanda. Allesandro Gentile tikrai mėgsta ir moka prasiveržti. Italai žaidžia akiai labai gražų krepšinį. Aiškios sistemos lyg ir nėra, bet mače su serbais jų puolimas buvo pavyzdinis, o ispanams jie įmetė net 105 taškus.

Čekai ir latviai pateikė staigmenas aštuntfinalyje. Kokie jų šansai patekus tarp 8 geriausiųjų?

Lietuvos ir Italijos ir Ispanijos ir Graikijos poros labai lygios. Čia neįmanoma nuspėti nugalėtojo. Aišku, Latvija ir Čekija į ketvirtfinalį žengė demonstruodamos labai simpatišką krepšinį, bet, vertinant objektyviai, jų šansus prasibrauti į pusfinalį laikyčiau minimaliais.

Nors Serbija 3 kėlinius vargo su Suomija, Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniais nepasekė Kroatijos pavyzdžiu ir toli varžovų nepaleido, o kai išsiveržė į priekį, buvo matyti, kad tik laiko klausimas, kada suomiai bus palaužti.

Manau, Čekijai ir Latvijai turėtų atsiliepti ir nuovargio problemos, todėl šios šalys greičiausiai koncentruojasi į patekimą tarp patekimo į geriausiųjų 7-tuką, kuris garantuoja vietą olimpinėje atrankoje. Šis pasiekimas duotų neįsivaizduojamą impulsą tolimesniam krepšinio vystymuisi.

Prie Čekijos rinktinės sėkmės prisidėjo ir natūralizuotas amerikietis Blake'as Schilba. Koks jūsų požiūris į natūralizuotų žaidėjų tendenciją Europoje?

Lietuviai ir serbai, kurie turi itin stiprias krepšinio mokyklas, tokių dalykų pas save niekada nesuprastų. Žvelgiant plačiau, silpnesnės krepšinio valstybės žaidėją vilioja Europos Sąjungos pasu, nes atletams tai suteikia palankesnes sąlygas klubinėje karjeroje. Dabar gal ne visi atsimena, kad 2007 m. Europos čempionato finale lemiamą metimą atliko Johnas Robertas Holdenas, bet visi atsimena, kad tas pirmenybes laimėjo Rusija.

Aišku, tokioms šalims kaip Čekija ir Suomija vieno žaidėjo natūralizavimas ir rezultato pasiekimas tolimoje perspektyvoje gali atnešti daug naudos – augs krepšinio populiarumas tarp jaunimo, ateis daugiau vaikų treniruotis. Tai reiškia, kad bus didesnė galimybė atrasti talentų. Yra dvi medalio pusės, bet linkėčiau, kad Lietuvai natūralizuotų žaidėjų niekada nereiktų.

alt

alt
Balys Šmigelskas | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama