D. Gailius: sėdėti ant suolelio buvo keista, bet stengiausi iš širdiesPirmadienio pavakarę į Lietuvą grįžę Europos vicečempionai Lietuvos krepšininkai buvo sutikti tūkstantinės minios krepšinio sirgalių. Lietuviams Europos čempionato finale nepavyko įveikti ispanų (63:80), tačiau mūsų krepšinio sirgalių akyse lietuviai - tikri didvyriai, įvykdę didžiulį žygdarbį.

Lietuvos rinktinė ne tik iškovojo Senojo žemyno sidabro medalius, bet ir pelnė kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Tarp Lietuvos rinktinės krepšininkų buvo ir 27-erių klaipėdietis Deividas Gailius. Buvęs Klaipėdos "Neptūno" žaidėjas, Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis džiaugėsi, kad jam teko patirti tokį nuostabų išbandymą.

Klaipėdiečio statistika

27-erių klaipėdiečiui Europos čempionate iš viso teko žaisti ketveriose rungtynėse ir pelnyti 8 taškus.

D. Gailius D grupės rungtynėse su Ukraina (lietuviai laimėjo rezultatu 69:68) ir belgais (lietuviai pralaimėjo rezultatu 74:76) aikštėje nepasirodė, taip pat nerungtyniavo ir aštuntfinalio dvikovoje su gruzinais (laimėjo 85:81), ir ketvirtfinalyje su italais (pergalę šventė per pratęsimą rezultatu 95:85), ir pusfinalyje su serbais (laimėjo rezultatu 67:64), o didžiajame finale su ispanais (pralaimėjo rezultatu 63:80) per 1 min. pelnė vieną tašką (pataikė 1/2 baudų).

Daugiausiai laiko pasireikšti D. Gailius turėjo D grupės rungtynėse su latviais (lietuviai laimėjo rezultatu 69:48). Per šią dvikovą klaipėdietis aikštėje praleido 20 min. ir pelnė 7 taškus (1/4 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudos, 5 atk. kam., 2 rez. perd.), su estais (lietuviai laimėjo 64:62) per 11 min. taškų nepelnė, atkovojo 2 kamuolius ir kartą suklydo, o dvikovoje su čekais (mūsiškiai šventė pergalę rezultatu 85:81) per 2 min. nepasižymėjo.

"Ėmėme suvokti, ką padarėme"

Deividai, papasakok, kokie jausmai verda Tavo širdyje?

Po nesėkmingo finalo buvo šiek tiek liūdna. Visi Lietuvos rinktinės žaidėjai tarpusavyje kalbėjo, kad galėjome padaryti ir daugiau, tačiau tą dieną tiesiog nesužaidėme geriausių savo rungtynių. Visgi, po finalo išsimiegoję ir viską ramiai apsvarstę, ėmėme suvokti, ką padarėme. Antra vieta Europoje - nuostabus pasiekimas. Džiaugiuosi, kad aš buvau šios rinktinės dalis, nors rungtyniauti teko tik epizodiškai. Tapti Europos vicečempionu - nuostabus jausmas.

Ar nebuvo sunku tiek daug laiko praleisti ant atsarginių žaidėjų suolelio, kai pastaraisiais metais savo ekipose - Liublianos "Union Olimpija" ir Klaipėdos "Neptūne" - buvai vienas lyderių ir pagrindinių žaidėjų?

Atvirai pasakius, buvo keista. Patikėkite, sėdėti ant suolelio yra sunkiau, nei žaisti aikštėje. Kai mane treneris Jonas Kazlauskas išleisdavo į aikštelę, stengiausi daryti viską, ką galiu ir moku. Stengiausi iš širdies. Žinoma, norėjosi daugiau prisidėti prie rinktinės rezultatų. Nepaisant visko, pasisėmiau daug naudingos patirties. Tikiu, kad ateityje tai labai pravers.

Kada planuoji grįžti į gimtąją Klaipėdą?

Per Vlado Garasto taurės turnyrą, kuris vyks rugsėjo 25-27 dienomis "Švyturio" arenoje. Anksčiau nepavyks, nes dar laukia rinktinės sutikimas prezidentūroje, be to, jau reikia įsilieti į Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipos treniruotes. Poilsiauti nėra kada - klubinio krepšinio sezono startas artėja, reikia priprasti prie komandos, mokytis derinius ir panašiai.

Deivido Gailiaus karjeros vingiai

Deividas Gailius krepšinyje atsidūrė visiškai atsitiktinai. Jam vieną dieną į namus paskambino ir lankyti krepšinį pasiūlė treneris Algimantas Sercofas. D. Gailius treniruotes lankė Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje.

"Iki tol žaidžiau futbolą, o apie krepšinį net nemąsčiau, bet šis treneris man įskiepijo meilę krepšiniui. Kiek žinau, treneris turėdavo savo apskaičiavimus, pagal senelius ar tėvus, koks bus krepšininko ūgis. Turbūt iš savo kažkokių sąrašų jis ir susirado mane. Kai pirmą kartą nuėjau į treniruotę, man labai patiko, ir nuo to laiko visada svajojau tapti krepšininku. A. Sercofas man davė krepšinio pradmenis. Esu labai jam dėkingas", - pasakojo krepšininkas.

Būdamas šešiolikos metų, D. Gailius pasirašė sutartį su tuometine Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" komanda. Pirmą sezoną tik treniravosi kartu su komanda, o žaisti joje pradėjo tik kitąmet.

"Konkurencija tuomet Nacionalinėje krepšinio lygoje buvo nemaža, turėjome gerą komandą, pajėgius žaidėjus, nenuostabu, kad 2007 metais tapome NKL čempionais. Man šis titulas yra svarbus. Vėliau su bendraamžiais gyniau šalies vardą planetos čempionate, man neblogai sekėsi ir buvau pakviestas į reprezentacinę Klaipėdos miesto komandą - į "Neptūną". 2007-2009 metais vilkėjau šios komandos marškinėlius, 2009 m. rugpjūčio 9 d. pasirašiau dvejų metų sutartį su Šiaulių "Šiauliais" ir 2009 metais su šia ekipa tapau Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalių laimėtoju ir Lietuvos krepšinio federacijos taurės prizininku", - teigė D. Gailius.

Visgi 2010 metais Deividas nusprendė išmėginti legionieriaus duonos - pasirašė sutartį su Italijos Bolonijos "Virtus" klubu. "Ten praleidau dvejus metus. Taip pat sezoną rungtyniavau ir Slovėnijoje, Liublianos "Union Olimpija" komandoje. 2013 metais vėl žaidžiau "Neptūne" - iškovojome LKL bronzos medalius. 2014 metais su šia komanda teko išmėginti jėgas ir Eurolygoje", - prisiminimais dalijosi klaipėdietis.

2015-2016 m. sezoną D. Gailius atstovaus Vilniaus "Lietuvos rytui".

alt

Paulius Matulevičius, "Vakarų ekspresas"

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama