D. Adomaitis prisiėmė atsakomybę dėl nesėkmės: aš tikėjau šia komanda

Šeštadienio vakarą Lietuva laikė užgniaužusi kvapą: Lietuvos krepšinio rinktinė kovėsi dėl teisės likti Europos krepšinio čempionate („EuroBasket2017“). Vis dėlto sirgalių maldos buvo neišklausytos – vyrai nusileido Graikijos ekipai rezultatu 64:77.

„Aš tikėjau šia komanda ir tikrai tikiu“, – po itin skaudžių rungtynių neabejojo Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Dainius Adomaitis.

Vos per kelias pirmojo kėlinio minutes stojo širdis: iš Graikijos pasipylusi tritaškių serija greitai nutraukė lietuvių pranašumą. Antrajam kėliniui einant į pabaigą skirtumą iki 7 padidino pirmąjį savo tritaškį pataikęs Kostas Sloukas ir lengvus taškus po Ado Juškevičiaus klaidos gynyboje pelnęs Nickas Calathesas. (30:37).

Trečio kėlinio ketvirtis taip pat buvo sėkmingesnis graikams – likus žaisti paskutinėms 10 minučių priešininkų komanda pirmauja 48:61. Ir toliau graikai toliau nerodė pasigailėjimo rungtynes užbaigdami Lietuvos rinktinei nepalankiu rezultatu.

„Man, kaip treneriui, reikia prisiimti atsakomybę, kad nesugebėjau atskirti žaidėjų nuo tos informacijos, kuri buvo aplinkui. Kalbėjom, kartojom, kad tai yra be galo patyrusi komanda, žino kaip žaisti.

Mes padarėme labai daug psichologinių klaidų tiek puolime, tiek gynyboje. Tokias klaidas darėme tik pirmose rungtynėse su Gruzija. Šiandien pasikartojo tas pats scenarijus. Aš turiu prisiimti atsakomybę, nes visi aplinkui labai gražiai rėkavo ir davė papildomos motyvacijos Graikijai“, – apmaudo neslėpė D. Adomaitis.

Treneris visiškai nematė komandos žaidėjų bėdų. Anot jo, dėl pralaimėjimo prisiimti atsakomybę gali tiktai jis pats.

„Nors esame susitarę, kaip mes turime gintis, klaidų gynyboje neišvengėme. Kalbėjom su kuriais žaidėjais galime rizikuoti eidami pro apačią, su kuriais agresyviai einame pro viršų, bet mes to neišpildėme. Nesiruošiu kaltinti nei vieno žaidėjo, tai yra mano, trenerio, atsakomybė“, – sakė D. Adomaitis.

Paklaustas, ar galbūt kai kuriems žaidėjams pritrūko patirties, treneris patikino, kad rinktinė – jauna komanda, žaidžianti pirmą vasarą: „aišku yra, nes tuo sunkiu momentu nepriėmėme gerų sprendimų.“

D. Adomaitis pripažino, kad pritrūko taiklių metimų iš toli – tai parodo ir metimų procentas iš paskutinių varžybų. Anot jo, Europos čempionato B grupėje rinktinė visiškai nedvejojo, tačiau šiandien atsirado netikrumo.

„Mes kalbėjome prieš rungtynes: mes juos gerbiame, bet mes jų nebijome. Neturime abejoti savo sprendimais, tačiau šiose rungtynėse, kai kuriose situacijoje, atsitiko kitaip“, – tikino D. Adomaitis.

„Nenoriu dabar vertinti“, – taip nukirto atsakymą treneris, paklaustas, kaip apibendrinai vertina komandos žaidimą šiame čempionate.

D. Adomaičio atsisakė vertinti ir Lietuvos rinktinės ateities planus: „Be galo sudėtinga kalbėti apie ateitį, kai tu iškrenti šitame etape. Supraskit, prašau“.

Našta užgriuvo ne tik ant trenerio pečių, bet ir ant komandos. Po skaudžių rungtynių D. Adomaitis komandai pasakė, kad „ateina etapas, kada 40 minučių negali sužaisti žemiau už savo lygį“.

„Faktas, kad šiandien sužaidėme žemiau savo lygio“, – neslėpė vyr. treneris.

Europos krepšinio čempionato B grupę Lietuva baigė viršuje, užimdama pirmąją vietą. Pralaimėjimui Gruzijai pradėję grupių etapą mūsiškiai laimėjo likusias 4 rungtynes ir atkrintamąsias pradėjo puikios sportinės formos.

Tuo metu Graikija A grupėje tenkinosi ketvirtąja vieta. Kosto Misso auklėtiniai nusileido Suomijos, Slovėnijos ir Prancūzijos krepšininkams, o kelialapį į aštuntfinalį iškovojo tik paskutinę grupių etapo dieną nugalėję Lenkijos atstovus.