Lietuvos rinktinė pergalingai pradėjo olimpines žaidynes (Foto)

Lietuvos krepšinio rinktinė Rio de Žaneiro olimpines žaidynes pradėjo pergalingai, tačiau gerokai patampė nervus savo gerbėjams. Jono Kazlausko auklėtiniai pirmose rugngtynėse 82:76 įveikė Braziliją (17:12, 31:12, 12:23, 12:24) prieš kurią pirmoje mačo pusėje pirmavo net 30 taškų pranašumu.

Rungtynes galima drąsiai skelti į dvi dalis - per pirmuosius du kėlinius lietuviai demonstravo totalinį krepšinį ir į rūbinę išėjo ilsėtis pirmaudami net 58:29.

Viskas pamažu pradėjo keistis po didžiosios petraukos - brazilai pamažu didino spaudimą, o mūsiškiai vis dažniau klydo ir nebedemonstravo tokio taiklumo kaip per pirmuosius du kėlinius.

Prieš ketvirtąjį kėlinį rinktines skyrė 12 taškų - 70:57. Reikalai dar labiau pašlijo prasidėjus paskutiniam ketvirčiui ir likus šiek tiek daugiau negu minutei komandas skyrė jau tik 4 taškai. Tuomet itin reikalingą dvitaškį su varžovo pražanga pataikė Domantas Sabonis ir lietuviai įgavo šiek tiek ramybės.

Likusį laiką baltų palikuonys sužaidė gana drausmingai ir pergalės iš savo rankų nebeišleido.

Brazilija: Leandro Barbosa 21, Raulis Neto 14, Nene Hilario 11 (8 atk. kam.).

Lietuva: Mantas Kalnietis 16 (8 rez. perd., 20 naud. bal.), Paulius Jankūnas 15 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), Renaldas Seibutis 11, Jonas Mačiulis (6 atk. kam.) ir Domantas Sabonis po 10, Mindaugas Kuzminskas 8.

Rungtynių nuotraukos

Artimiausias rungtynes mūsiškiai žais naktį iš antradienio į trečiadienį 01 val. Lietuvos laiku su Nigerija.

Lietuva B grupėje taip pat susitiks su Argentinos, Ispanijos ir Kroatijos atstovais..