Nervų karą atlaikiusi Lietuvos rinktinė tapo vienvalde B grupės lydere (Foto)

Lietuvos krepšinio rinktinė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse žygiuoja pergalingai. Jono Kazlausko auklėtiniai po itin permainingos kovos 81:73 (16:15, 14:12, 27:22, 24:24) įveikė Argentiną, laimėjo trečią sykį iš eilės ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Visas rungtynes virė atkakli kova. Nors Lietuvos rinktinei retkarčiais pavykdavo įgyti apčiuopiamesnę persvarą, argentiniečiai ją greitai ištirpindavo ir net gi išsiverždavo į priekį.

Kaip ir įprasta Lietuviams daugiausia problemų kėlė Argentinos komandos veteranai. Lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti link krepšio dažnai besiveržusį Manu Ginobili, kuris keletą kartų šiose rungtynėse taip išvesdavo Pietų Amerikos atstovus į priekį.

Problemų lietuviams kėlė ir Luisas Scola bei Andresas Nocioni sunkiais momentais taip pat gelbėję savo rinktinę.

Puikias rungtynes sužaidė Mindaugas Kuzminskas, o nuo jo nei kiek neatsiliko Mantas Kalnietis. Abu šie krepšininkai, sugebėdavę blykstelti itin sunkiais rinktinei momentais.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 23, Mantas Kalnietis 17 (7 erez. perd.), Jonas Mačiulis 10, Renaldas Seibutis 9, Marius Grigonis 7, Jonas Valančiūnas 6.

Argentina: Emanuelis Ginobili 22, Andresas Nacioni 14, Luisas Scola 12 (7 atk. kam.), Carlosas Delfino ir Facundo Campazzo po 10.

Kitose rungtynėse Lietuvos rinktinės susitiks su du kart draugiškose rungtynėse įveikta Ispanijos komanda.

Rungtynių eiga:

Rungtynės prasideda judriu žaidimu. Komandos taškų iškart nepelno, tačiau ledus pirmieji pagaliau pralaužia argentiniečiai.

Lietuvių taškų ilgai laukti taip pat netenka ir čia pat kamuolį į krepšį krauna ir pirmuosius taškus pelno Domantas Sabonis.

Žaidimas vyksta taškas į tašką ir įpusėjus pirmajam kėliniui Argentina priekyje – 9:8.

Argentinos veteranas ir komandos vedlys Luisas Scola du kart iš eilės pergudrauja Paulių Jankūną ir išveda Pietų amerikos atstovus į priekį 15:12. Čia pat pats P. Jankūnas priverčia prasižengti argentinietį ir sušvelnino rezultatą nuo baudų metimo linijos iki 15:14.

Kėlinį šiek tiek sėkmingiau užbaigė Lietuva, o po Jono Valančiūno baudos metimų išsiveržė į priekį. Po pirmojo kėlinio Lietuva priekyje – 16:15.

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo užsivedę. Keletas sėkmingų atakų, taiklūs Kuzminsko metimai ir įveikta priešininkų gynyba išveda Lietuvos rinktinę į priekį – 25:18.

Atkakli kova tęsiasi, tačiau Lietuva nelinkusi perleisti iniciatyvos priešininkams. Įpusėjus kėliniui Lietuva išlaikė pranašumą ir buvo priekyje – 28:23.

Antrajam kėliniui perkopus į antrąją pusę žaidimas šiek tiek sulėtėjo, o komandos ėmė daryti daugiau klaidų ir vis dažniau prasiženginėti. Po Manto Kalniečio reido po krepšiu Lietuviai padidino persvarą iki 30:23. čia pat argentiniečių veteranas Manu Ginobili sušvelnino rezultatą iki 30:25.

Argentiniečiai dar spėja surengti rezultatyvią ataką, o po netaiklaus M. Ginobili tolimo metimo paskutinėmis sekundėmis pirmoji rungtynių pusė baigėsi lietuvių naudai – 30:27.

Antrąją rungtynių pusę spurtu 7:2 pradėjo argentiniečiai. Lietuvių metimai krito pro šalį, o Jonas Kazlauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Argentina priekyje – 34:32.

Įpusėjus kėliniui po nesėkmingos atakos Andresas Nocioni atsitrenkia į P. Jankūną. Teisėjai lietuviui skiria techninę pražangą, varžovai reazlizuoja vieną baudos metimą ir išsiveržia į priekį 42:40. Iškart po to argentiniečiai suklydo ir rezultato padidinti nesugebėjo.

Penkis taškus iš eilės pelnė M. Kalnietis ir išvedė į priekį lietuvius – 45:42.

Kėliniui judant į pabaigą Kuzminskas pelnė net 7 taškus paeiliui ir Lietuva įgijo rekordinę dešimties taškų persvarą 57:47. Argentina tik šiek tiek sušvelnino rezultatą ir prieš lemiamą ketvirtį Jono Kazlausko aukėtiniai priekyje – 57:49.

Argentiniečiai nelinkę pasiduoti ir sužaidus tris minutes ketvirtajame kėlinyje lygina reultatą, o po M. Ginobili metimo išsiveržia į priekį 61:59 ir priverčia Kazlauską iškart prašyti minutės pertraukėlės.

Lietuviai greitai atsako, o po Jono Mačiulio tritaškio ir Seibučio dviejų taškų išsiveržia į priekį - 69:64. Du taškus greitai prideda M. Kalnietis, o Argentinos treneris priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kai jo komanda atsilieka 71:64.

Paskutinėmis minutėmis vyksta nervų karas. Komandos keičiasi atakomis, o po Seibučio dviejų taškų su išprovokuota pražanga ir taikliu baudos metimu Lietuva priekyje – 77:71.

Nervų karą paskutinėmis sekundėmis atlaikiusi Lietuvos rinktinė laimi rungtynes – 81:73.