Paieška


Apsilankyk!Reklama

M. Paulauskas: „Ispanai bijos lietuvių“Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių grupės varžybose liko sužaisti dvejas rungtynes, tačiau lietuviai savo rankose jau turi kelialapį į ketvirtfinalį. Olimpinis čempionas Modestas Paulauskas įsitikinęs – jei ketvirtfinalyje ar pusfinalyje mūsų rinktinės kelyje nepasitaikys amerikiečių, ji žais finale.

Brazilija, Nigerija, Argentina. Šios trys rinktinės krepšinio turnyro B grupėje pajuto Jono Kazlausko treniruojamų lietuvių galią, ypač įžaidėjo Manto Malniečio sugebėjimus. Brazilams dar nepavyko susitvarkyti ir su Pauliumi Jankūnu, Afrikos atstovams – su galinguoju Jonu Mačiuliu, o argentiniečiams – su Mindaugu Kuzminsku.

Dvikovos su Argentinos rinktine išvakarėse „Lietuvos žinių“ kalbintas krepšinio specialistas Rūtenis Paulauskas sakė pastebėjęs, jog per pirmas dvejas rungtynes savo vietos aikštelėje vis nerado šiemet NBA debiutuosiantis M. Kuzminskas. Tačiau treneris neabejojo, kad šis puolėjas dar sulauks savo valandos. Ir ji atėjo per trečio turo dvikovą su Pietų Amerikos atstovais. M. Kuzminsko sukeltas uraganas, pavirtęs 23 taškais, atnešė Lietuvai pergalę 81:73 ir įtvirtino rinktinę pirmojoje grupės vietoje. Mūsų krepšininkai įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 51:29. Tiesa, lietuviai dažniau klydo (16:6), o tai leido argentiniečiams greitu puolimu pelnyti 19 taškų.

Tarsi užminuotame lauke

Po trijų svarbių Lietuvai pergalių „Lietuvos žinios“ pakalbino 1972 metų Miuncheno olimpinį čempioną ir 1968-aisiais Meksike olimpinę bronzą laimėjusį krepšininką Modestą Paulauską.

Trys pergalės iš trijų galimų ir garantuota vieta ketvirtfinalyje. Minimalus planas įvykdytas?

– Dar prieš žaidynes, kai mūsiškiai sužaidė kontrolines rungtynes Pietų Amerikoje, mačiau, kad mūsų komanda visur buvo laiku ir vietoje. Nors ir buvo nesėkmių per draugiškas rungtynes, jos mūsų vyrų nepaveikė – Rio de Žaneire jie žengia pagal tvirtą grafiką.

Jau po pirmų B grupės rungtynių su brazilais pasakiau: jei ketvirtfinalyje ar pusfinalyje lietuvių kelyje nepasitaikys amerikiečių, mes žaisime finale.

Ir mes to norėtume...

– Žinoma, dar laukia sunkus kelias. Pasakyti, kad žaisime finale, labai lengva. O juk gali visko nutikti. Žaidėjų traumos ar dar kokie nenumatyti dalykai. Čia eini kaip per užminuotą lauką ir nežinau, kada mina sprogs ir tave ištaškys. Bet matau mūsų rinktinės potencialą, ji pasirengusi labai gerai, tvirtai žaidžia mūsų komandos lyderiai. Gal iš Jono Valančiūno nesulaukiame daug taškų, bet jis sunkiai dirba aikštelėje. Per klubų sezoną buvome pasigedę tokio aktyvaus J. Mačiulio. O jis blizga kaip ir per praėjusių metų Europos pirmenybes. Mūsų lyderiai nėra vieniši, nes jiems padeda jaunimas. Gal jaunieji žaidėjai ir nėra tokie rezultatyvūs, bet jie atlieka daug naudingo darbo. Juk krepšinį žaidžia ne vienas žmogus.

J. Kazlauskas pasakė, kad Lietuvos rinktinė yra tokia, kurioje niekas nežino, kuris žaidėjas tą dieną „iššaus“.

– Tą parodė ir rungtynės su argentiniečiais. M. Kuzminskas, regis, įlindo į kitą kailį ir parodė save. Iš tiesų per kiekvienas rungtynes iš lietuvių galima laukti naujovių, o varžovams tai sukelia keblumų. Jie gali rengtis dvikovai kaip tik įmanydami, bet nežino, kuris iš lietuvių pridarys daugiausia nemalonumų. Tai didelis mūsų komandos pranašumas.

Kita lietuvių varžovė – Ispanijos rinktinė, kurią per kontrolinius susitikimus mūsiškiai dukart įveikė ir kuriai olimpiniame turnyre kol kas nelabai sekasi.

– Čia bus tokia nežinomybė kaip žaidžiant preferansą: net nenutuoki, kas yra tose dviejose kortose – septynetai ar tūzai. Ispanams nėra kur dingti, jie versis iš kailio.

Lietuviams nereikia dviračio išradinėti – tegul žaidžia taip, kaip žaidė iki šiol. Tegul ispanai galvoja, tegul jie bijo mūsų. Ir jie bijos, nes yra arti penktosios vietos, kuri nesuteikia galimybės kovoti dėl medalio, o ir ketvirtoji vieta jiems nebūtų džiugi, nes tuomet ketvirtfinalyje tektų susigrumti su amerikiečiais.

Šiose žaidynėse ispanams fatališkai nesiseka: abejos rungtynės pralaimėtos dėl paskutinio netaiklaus metimo.

– Ispanija – Europos čempionė, pastarųjų metų lyderė, antra pasaulyje pagal reitingą. Tokia komanda neturi teisės pralaimėti vienu ar dviem taškais. Vadinasi, kažkas komandoje yra blogai, jei ji balansuoja ant bedugnės krašto.

Jei Lietuva nori žaisti finale, turi savo kelyje palengva įveikti kiekvieną rinktinę. Taip žaidėjai pradės dar labiau pasitikėti savimi, o tvirtas mūsų ekipos žaidimas nesuteiks varžovams minčių, kad Lietuva turi silpnųjų vietų ir ją galima nugalėti. Mūsų krepšininkai taip ir elgiasi: eina į aikštelę tik laimėti.

alt
Saulius Ramoška | Lietuvos žinios (lzinios.lt)Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama