Lietuvos rinktinė nusileido kroatams ir ketvirtfinalyje susikaus su australais (Foto)

Lietuvos rinktinė Rio de Žaneiro olimpinio krepšinio turnyre patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Jono Kazlausko auklėtiniai 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15) pralaimėjo Kroatijos atstovams ir B grupėje užėmė trečiąją vietą. Ketvirtfinalyje mūsiškiai susitiks su Australija, kuri A grupėje liko antra.

Tuo metu kroatai tapo grupės nugalėtojais ir dėl bilieto į žaidynių pusfinalį kovos Serbija.

Pirmąjį kėlinį lietuviai sužaidė sėkmingai ir po jo turėjo 8 taškų persvarą - 21:13. Antrąjį ketvirtį mūsiškiai krito į duobę ir komandos į rūbines ilsėtis išėjo Kroatijai pirmaujant 47:41.

Po didžiosios pertraukos Kroatija nė nemanė lėtinti tempo ir vienu metu įgijo net 22 taškų persvarą ir prieš ketvirtąjį kėlinį turėjome 20 taškų deficitą - 55:75.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo taiklus Manto Kalniečio tritaškis, tuo pačiu atsakė Krunoslavas Simonas, tritaškių konkursą pratęsė Paulius Jankūnas. Lietuviai pademonstravo šiokius tokius atsigavimo ženklus (laimėjo atkarpą 14:5) ir įpusėjus kėliniui priartėjo iki 11 taškų - 69:80.

Kroatai netrukus stabilizavo situaciją, tačiau po Jono Mačiulio tritaškio ir M. Kalniečio dėjimo skirtumas ištirpo iki 6 taškų (39 min). Vis tik laiko išplėšti pergalei jau buvo per mažai.

Lietuva: M. Kalnietis 26 (11 rez. perd.), P. Jankūnas 18, J. Valančiūnas 13, R. Seibutis 7, J. Mačiulis 6, M. Grigonis 6.

Kroatija: B. Bogdanovičius 22, K. Simonas 19, D. Šaričius 18, D. Planiničius 10, M. Bilanas 8, L. Babičius 7.