R. Endrijaitis: „Ši Lietuvos rinktinė turi iššauti“Lietuvos krepšinio rinktinė Rio de Žaneiro olimpiadoje patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės ir B grupės turnyre su 3 pergalėmis bei 2 nesėkmėmis liko trečioje pozicijoje.

Grupės varžybas mūsiškiai baigė dvikova su Kroatijos rinktine ir pralaimėjo jai rezultatu 81:90. Dar pirmame kėlinyje lietuviai buvo atitrūkę 10 taškų (21:11), bet pranašumą greitai iššvaistė ir leido varžovams pabėgti. Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė net 20 taškų praraja (55:75), tad dvikovos nugalėtojas nekėlė abejonių. Dar beviltiškiau krepšininkai sužaidė ankstesnes rungtynes prieš Ispanijos rinktinę (59:109).

Nepatenkintas saviškių žaidimu rinktinės treneris Jonas Kazlauskas po rungtynių su Kroatija pareiškė, kad kai kurie žaidėjai privalo „nusileisti ant žemės, nes per daug gerai apie save galvoja.“ Kam buvo skirta ši pastaba, strategas neįvardijo.

Išvadas Lietuvos krepšininkams reikia padaryti greitai. Jau šiandien laukia ketvirtfinalio rungtynės su Australijos rinktine. Kova dėl vietos pusfinalyje prasidės 17 val. mūsų laiku.

Nuvylė gynyba

Žinomas krepšinio specialistas Rimantas Endrijaitis sako, kad rinktinės žaidimas pastaruoju metu jam paliko liūdną įspūdį.

„Kaip žmogui, nuo paauglystės gyvenančiam krepšiniu, buvo nesmagu stebėti žaidimą“, – prisipažino jis.

Per dvejas rungtynes su Ispanija ir Kroatija mūsų komanda praleido net 199 taškus. Ar dėl to turime sunerimti? – „Lietuvos žinios“ paklausė Rimanto Endrijaičio.

– Didžiausią susirūpinimą kelia gynyba. Puolime taip pat stinga agresyvumo, pavyzdžiui, rungtynių su Kroatija antrame kėlinyje išprovokavome vos vieną varžovų pražangą. Tačiau pagrindinė problema yra gynyba. Varžovai vos ne kiekvienos atakos metu pelno taškus. Nesusitvarkome su tuo. Šiuolaikinis krepšinis reikalauja agresyvios gynybos. Amerikiečiai taip pat kartais ginasi pasyvokai, tačiau kai ima varžovus dengti kibiau – gražu žiūrėti. Reikia mokėti gintis individualiai, vienas prieš vieną.

Tad rinktinės žaidime dar netrūksta broko?

– Ir per rungtynes su Australija problemų mums nestigs. Varžovų aukštaūgiai Andrew Bogutas, Davidas Andersenas ir Aaronas Baynesas atrodo solidžiai, jiems puikiai talkina NBA žaidžiantis įžaidėjas Matthew Dellavedova. Smalsu, kaip prieš šią kompaniją atrodys mūsų Jonas Valančiūnas ir kiti aukštaūgiai. Juk australų aukštieji krepšininkai įvarė baimės net amerikiečiams. Būtent J. Valančiūno forma kelia nemažai abejonių.

Kaip manote, kas olimpiadoje trukdo įsibėgėti J. Valančiūnui?

– Fiziškai gerai pasirengę krepšininkai nesunkiai atlaiko rungtynių maratoną. Jei nesi pasiruošęs tinkamai, gavęs didelį krūvį suskysti. Gaila, bet Jonas nepataiko iš patogių padėčių. Rinktinės treneriai žino geriau, bet man susidaro įspūdis, kad arba žaidėjas prastai pasiruošęs psichologiškai, arba išryškėjo fizinio pasirengimo spragos. Todėl ir nepataikoma iš dėkingų situacijų. Anksčiau J. Valančiūnas garsėjo savo taiklumu iš 3–4 metrų nuotolio, žaidžiant veidu į krepšį. Dabar to nematyti.

Resursų yra

– Vadinasi, resursų rinktinės žaidime yra?

– Be abejo. Labiausiai stinga stabilumo. Jonas Mačiulis bei Mindaugas Kuzminskas kartais ir puolime, ir gynyboje sužaidžia taip, kad malonu stebėti. Bet jie nėra stabilūs krepšininkai. Kol kas stabiliausi tik Mantas Kalnietis bei Paulius Jankūnas, jie kiekvienose rungtynėse demonstruoja savo meistriškumą. M. Kalnietis apskritai olimpiadoje rungtyniauja fantastiškai. O kiti gali blykstelėti nežinia kada. Tai – savotiška loterija, nes J. Kazlauskas nežino, ko iš žaidėjų tikėtis. Tačiau ši rinktinė gali ir privalo iššauti. Patys krepšininkai tai puikiai žino. Svarbu suvaldyti save ir tinkamai pasiruošti rungtynėms.

Ką manote apie Australijos rinktinę?

– Olimpines žaidynes australai pradėjo sunkokai, tačiau greitai įsibėgėjo ir žaidžia nuostabiai. Reikiamu metu įgijo puikią sportinę formą. Jų aukštaūgiai yra stiprūs metikai, taip pat gerai ginasi. Jie neleidžia varžovams įsismaginti atakuojant iš toli, o jei veršiesi arčiau krepšio – vėl sutiksi tuos „stogdengius“ ir susikursi problemų.

Prisipažinsiu, kad ketvirtfinalio rungtynių laukiu nerimaudamas. Bet tikiuosi, kad mūsų krepšininkams pavyks mobilizuotis. Reikia, kad kuo daugiau žaidėjų parodytų savo potencialą, o ne tik vienas ar du. Jei tai pavyks padaryti – iškovosime pergalę. Tačiau jei nesugaudysime australų aukštaūgių – bus tragedija.

Ši Lietuvos rinktinė nenuspėjama. Kartais ji sužaidžia dieviškai, o kartais nieko negali pasiūlyti varžovams. Jokiu būdu negalima sakyti, kad komanda neteikianti vilčių. Jos galimybės didžiulės. Tik žaidimas nenuspėjamas.

alt

Vilmantas Remeika | Lietuvos žinios (lzinios.lt)
Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama