M. Paulauskas: „Galime išeiti į ketveriukę“Po šalto ispanų dušo Lietuvos rinktinei nepavyko reabilituotis ir paskutinėse grupės rungtynėse su kroatais – lietuviai dar kartą turėjo pripažinti varžovų pranašumą – 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15).

Su trimis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais B grupėje Lietuvos rinktinė užėmė trečią vietą, kuri reiškia, kad ketvirfinalyje mūsiškių laukia akistata su australais. Olimpinis čempionas Modestas Paulauskas mano, kad Australijos rinktinė – parankesnis varžovas nei serbai, su kuriais būtų tekę žaisti, jeigu lietuviai būtų įveikę kroatus ir užėmė pirmąją vietą grupėje.

„Mes turime parankų varžovą – Australiją, kuri, man atrodo, bus gerokai nuvargusi ir kuri turi nedaug lyderių. Tai parodė ir kontrolinės rungtynės. Mes galime gražiai su jais žaisti ir išeiti į ketveriukę", - įsitikinęs legendinis krepšininkas. Pasak M.Paulausko žaidžiant su australais lietuviams nereikia išradinėti dviračio, o reikia žaisti lėtą pozicinį krepšinį, ką daryti jie moka: „Mes turime daryti tai, ką mokame. O mes mokame labai daug, gerai žaidžiame lėtą pozicinį žaidimą. Mums labai sunku buvo prieš kroatus, nes jų jaunimas rungtyniavo labai agresyviai – ir puldami, ir gindamiesi. Manau, Australijos komanda bus kitokio stiliaus – žais lėtesnį žaidimą, panašų į mūsų ir tai bus paranku mums".

Prisimindamas rungtynes su kroatais, M.Paulauskas sakė, jog sunku vertinti, kas lėmė lietuvių pralaimėjimą: „Norėčiau aš irgi paklausti kokio žiniuonio, kodėl pralaimėjo, - šyptelėjo buvęs krepšininkas. - Atrodo, vyrai ir stengėsi, ir optimaliai maža sudėtimi žaidė, žaidė aštuoniese, žaidė pagrindine sudėtimi. Kažkur trūko gynybos, ypač pirmus tris kėlinius – leido varžovams per juos pelnyti 75 taškus, tai didelė dovana. Ir atvirkščiai – mūsiškiams puolimas niekaip nesisekė. Žinote, kaip būna: vienai komandai sekasi, kitai – ne, štai toks ir rezultatas. Po trijų kėlinių minus 20 – olimpiniame turnyre tai labai didelis skirtumas. Bet vis tiek kažkoks šviesulys yra – vyrai ketvirtame kėliny parodė, kad jie gali pulti, įjungė turbūt kitą, greitesnę, pavarą. Pairodo, galime žaisti. Dar niekas neprarasta".

M.Paulauskas tiki, kad Lietuvos krepšininkai sugebės nusiteikti ir psichologiškai pasiruošti ketvirfinalio rungtynėms. O ar du pralaimėjimai iš eilės nepadarys jiems meškos paslaugos? „Sunku pasakyti. Gali, kita vertus, viskas priklausys nuo pačių vyrų, jų asmeninių savybų – sporte kartais reikia mokėti ir pralaimėti. Čia ne tas pralaimėjimas, kai pralošei ir iškritai lauk – šis pralaimėjimas nieko blogo nereiškia. Man atrodo, vyrai šitai supranta, jie visi gana patyrę žaidėjai, tad padarys atitinkamas išvadas ir žais normaliai", - viliasi Miuncheno olimpinis čempionas.

Kalbant apie Jono Valančiūno indėlį į žaidimą, M.Paulauskas mano, kad šiam Lietuvos rinktinės aukštaūgiui atsiskleisti trukdo žaidimo skirtumai NBA ir rinktinėje. Vieniems krepšininkams persiorientuoti į europietišką žaidimo stilių sekasi lengviau, kitiems sunkiau. „Bet man atrodo Jonas sėkmingai po truputį eina į priekį. Jis mobilizuosis, jis patyręs", - įsitikinęs buvęs krepšininkas.

Anot jo, nors ir nematome tikrojo J.Valančiūno veido ir trūksta jo indėlio į žaidimą, Jonas daro darbą, kuris taip pat labai svarbus: „Ant jo „sutraukiami" 2–3 žaidėjai. Kai Jonas Valančiūnas 3 sekundžių zonoje gauna kamuolį, vienas prieš vieną žaisti iš viso jokių prošvaisčių nėra. Todėl laisvesni yra kiti mūsų žaidėjai. Ir vakarykštėse rungtynėse mūsų vyrai laisvi mėtė tritaškius, pataikė. Bet paskutinėsse rungtynėse Jonas jau buvo kitoks negu su ispanais. Jis pripranta prie mūsų stiliaus".

altLina Daugėlaitė | Sportas.info

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama