Reklaminis skydelis

S.Jovaiša: „Lauksime naujų vėjų“Lietuvos krepšinio rinktinės žygį olimpiniame turnyre medalių link nutraukė australai – lietuviai ketvirfinalyje jiems skaudžiai pralaimėjo rezultatu 64:90 (17:26, 13:22, 13:22, 21:20). Pergalė australams atvėrė kelią į pusfinalį, o lietuviai jau gali krautis lagaminus namo.

Pralaimėjimas australams Lietuvos rinktinei buvo trečiasi iš eilės – nusileidę 50 taškų skirtumu ispanams, vėliau mūsų krepšininkai nesugebėjo laimėti prieš Kroatijos rinktinę, o galiausiai juos parklupdė ir kengūrų šalies atstovai.

Kodėl pergalingai pradėję olimpinį turnyrą Lietuvos krepšininkai pastaruosiuose mačuose atrodė beviltiškai? Gudriuoju lapinu savo laiku vadintas buvęs krepšininkas Sergejus Jovaiša sako, kad įvardinti vieną priežastį – sudėtinga. Jų – be galo daug.

„Vienos priežasties nėra. Gera pradžia ir psichologinis nuovargis, varžovai stiprūs, jie išnaudojo mūsų silpnąsias puses. Komanda lyg ir pavargusi psichologiškai: atsiranda duobių, iš kurių išlipti nebėra fizinių jėgų. Trejos paskutinės rungtynės parodė, kad kaip reikiant nuosmukis atsirado ir kai kurių žaidėjų žaidime. Prognozavome, kad Jonas Valančiūnas bus vienas pagrindinių ramsčių – ir stabilių, kaip kad jis buvo praėjusiais metais, bet tai nesuveikė. Komanda bandė jo ieškoti ir tas ieškojimas kainavo pralaimėjimą Kroatijai. Manau, kad mes privalėjome susikaupti ir įveikti kroatus, tada būtume turėję kitokį, parankesnį, varžovą, nebūtų toko didelio skirtumo, su serbais būtų buvęs visai kitoks rungtynių  pobūdis. Ir ta Jono (Kazlausko – aut. past.) sėkmė tarsi baigėsi – jis bandė daug visokių variantų. Anskčiau jam sekėsi iš dviejų pasirinkimų surasti geresnį. Dabar iš trijų ir daugiau nebesisekė. Žaidėjai pamatė, kad vienam ar kitam pripažintam komandos vedliui nebesiseka,  pajutęs tą nerimą per mažaid prisidėjo jaunimas. Pagrindinis dalykas, sakyčiau, tas, kad norai ir individualios žaidėjų savybės nesutampa su mąstymu, nėra harmonijos, kad tu kažką moki ir žinai, kaip tą padaryti. Nenoriu sakyti, kad tai meistriškumo stoka – ne, bet to suderinamumo labai trūko. Dar prisidėjo ir tai, kad per ilgas buvo pasiruošimo periodas: daug rungtynių su silpnais varžovais, mes tada atrodėme gerai. Kaip Jonas Kazlauskas minėjo, jau padebesiais pradėjome skraidyti, fanai rinktinę pradėjo vertinti labai gerai – gal čia irgi per daug nesveiko pasitikėjimo įskiepijome.

Šiandien australai, prieš tai kroatai, ta pati Argentina parodė, kad jie žaidžia, o mes kažką konstruojame nesuprantamo. Jeigu mums kažkas nepavyksta, tai individualios krepšininkų savybės neleidžia išspręsti tų problemų pavieniui. Anksčiau pavieniai atskirų žaidėjų blykstelėjmai mums labai padėdavo.  Mums trūksta kokybiškų improvizacinių sugebėjimų. Noro yra, bet mąstymas ir žaidėjų galimybės nėra harmoningai vientisos“, - savo įžvalgomis dalijosi S. Jovaiša.

Ką reiškia komandai triuškinantys pralaimėjimai?
Kiekvienas pralaimėjimas blogai. Kiekvienas pralaimėjimas kerta per pasitikėjimą ir kartais pralaimėjimai nedideliais skirtumais kerta dar labiau. Tada pradedi ieškoti priežasčių, jų nesupranti, priežastys nesuprastos, bet viskas kartojasi. Toks užburtas ratas. Geriau mokėti kautis, kad rungtynių baigtis nebūtų nulemta po pirmojo ar antro  kėlinio, nes tada gali apimti beviltiškumo jausmas. Vyrai patyrę, jie pradeda vis iš naujo , bet tos priežastys vejasi ir pasiveja labai greitai. Šiandien vėl matėme – po pimojo kėlinio vėl buvome tokioje situacijoje, iš kurios rasti kelių praktiškai nebeįmanoma.

Kokių žaidėjų pasirodymas nuvylė?
Galiu pasakyti, kad lūkesčius pateisino tik Mantas Kalnietis. Net su kaupu. Jam reikia nusileinkti ir padėkoti. Likau nustebęs jo pasirodymu – jis buvo vedlys ne vienose rungtynėse, o visose. Bet jo vieno buvo per mažai.
Jonas Kazlauskas komandą ruošė ketverius  metus, padarė labai daug. Iškovojimai, kaip mums, milžiniški – pakilome į trečiąją pasaulio reitingo poziciją. Man labai gaila dėl tokios baigties. Jonas atsisveikins. Ir kažkas kitas perims šitą palikimą – lauksime naujų vėjų.

Ši rinktinė Rio pasiekė maksimumą, ką galėjo?
Pagal savo potencialą nenusileidžiame komandoms, kurios žaidžia ketvirfinaly ir kurios bus ketverte. Su amerikiečiai dar nesilyginkime, nors jeigu su jais reikėtų žaisti keletą rungtynių, būtų galima pamąstyti ir apie laimėjimą. Bet kalbant apie bendrą lygį, mes tikrai smarkiai neusileidžiame.

alt
Lina Daugėlaitė | Sportas.info

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama