Paieška


Apsilankyk!Reklama

Š. Sakalauskas: „Dabar reikia krepšininkams bandyti patekti į kitą olimpiadą“Jau per antras olimpines žaidynes iš eilės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesugebėjo įveikti ketvirtfinalio etapo. Prieš ketverius metus Londone lietuviai pralaimėjo Rusijos komandai, o trečiadienį Rio de Žaneire mūsų žaidėjams kelią į pusfinalį užkirto pagirtinai rungtyniaujantys australai.

Ir užkirto negailestingai. Jono Kazlausko treniruojami vyrai pralaimėjo beviltiškai – 64:90. Šis rezultatas nestebina, nes po trijų pergalių B grupės turnyre (82:76 prieš brazilus, 89:80 prieš Nigeriją ir 81:73 prieš Argentiną) mūsiškių žaidimas dužo į šipulius kovojant su ispanais (59:109), o per paskutines grupės rungtynes pralaimėta ir kroatams (81:90).

R. Javtokas atsisveikina

Per akistatą su australais J. Kazlauskas išbandė visus krepšininkus, išskyrus Robertą Javtoką. Tačiau tik dviem jų pavyko įmesti dviženklį taškų skaičių: Mantas Kalnietis ir Antanas Kavaliauskas pelnė po 12 taškų.

Lietuviai nuo pat pradžių pajuto kietą australų gynybą, privertusią mesti iš nepatogių padėčių. O Australijos rinktinės gynėjai Patrickas Millsas ir Matthew Dellavedova baudė Lietuvą taikliais tritaškiais. Didelė netektis Lietuvos rinktinei buvo Pauliaus Jankūno trauma – susiėmęs už kairiojo šono puolėjas nebegalėjo tęsti rungtynių.

„Susimovėme ir tiek“, – konstatavo Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

„Niekas neišėjo. Nėra kokių nors pasiteisinimų. Patys pralaimėjome, patys turime tą karčią piliulę ir nuryti“, – sakė gynėjas Renaldas Seibutis.

„Ši olimpiada baigėsi. Dabar reikia mūsų krepšininkams bandyti patekti į po ketverių metų vyksiančias žaidynes. Nėra laiko liūdėti, nes laikas greitai eina“, – blaiviai situaciją vertino šalies krepšinio specialistas Šarūnas Sakalauskas.

Šie trenerio žodžiai jau netinka mūsų rinktinės vidurio puolėjui R. Javtokui, kuris Rio de Žaneiro olimpiadoje iš viso žaidė 14 minučių ir ketvirtfinalio dvikovą su australais liūdnai stebėjo nuo atsarginių suolo. Keturiolika vasarų rinktinei paaukojęs 36-erių veteranas paskelbė baigiantis karjerą rinktinėje.

Rinktinės vyriausiojo trenerio J. Kazlausko sutartis su Lietuvos krepšinio federacija galiojo iki Rio žaidynių pabaigos.

„Neskubėkime dėl J. Kazlausko pasitraukimo. Lietuvoje nėra daug gerų trenerių“, – atsargiai vertino Šarūnas Sakalauskas. Šio specialisto paprašėme pakomentuoti paskutinę Lietuvos rinktinės, kuriai buvo planuota 1–8 vieta, dvikovą Rio de Žaneire.

Ką norime aplenkti?

– Kodėl, jūsų manymu, Lietuvos rinktinė taip prastai pasirodė ketvirtfinalyje?

– Geras žaidimas susideda iš daug veiksnių. Iš žaidėjų, kuriuos turi rinktinėje, iš jėgų, kurių lieka pasaulio, Europos čempionatų ar olimpinių žaidynių pabaigoje. Iš dvasinių jėgų, kurios taip pat senka. Aiškios formulės nėra. Negali visos dvylika olimpinių žaidynių komandų sužaisti taip, kaip norėtų. Vienoms pasiseka labiau, kitoms – blogiau.

Nemanau, kad dabar turime save kaltinti, verkti. Paprasčiausiai pažiūrėkime, ką mes norime aplenkti. Atmetus amerikiečius, norime aplenkti Prancūziją, Ispaniją, Australiją, Serbiją. Dėkime popieriaus lapus ant stalo ir pažiūrėkime, kur rungtyniauja minėtų valstybių krepšininkai, o kur – mūsų.

Tuomet turime pradėti mąstyti realiai. Šios valstybės didesnės už Lietuvą. Australijoje – 19,7 mln. gyventojų. Vadinasi, gabių ir talentingų krepšininkų ten galima rasti daugiau, nei Lietuvoje.

Manyčiau, reikia džiaugtis, kad ir dabartinė mūsų krepšininkų karta patenka į tokius pasaulinius renginius. Kaip politikai nori būti pakviesti į pasaulinį ekonomikos forumą Davose, o aktoriai nori būti apdovanoti Oskaru, taip krepšininkai nori patekti į olimpines žaidynes. O kitas žingsnis – laimėti.

Pažiūrėkime į priekį. Ateinantį sezoną keturis lietuvius turėsime stipriausioje pasaulio lygoje – NBA. Dar reikėtų kokių keturių lietuvių, kurie žaistų Eurolygoje. Bet jie rungtyniautų galinguose klubuose ir būtų jų lyderiai. Reikia tokių ieškoti ir rengtis kitam čempionatui. O kol kas turime džiaugtis, kad mūsų rinktinė dalyvauja finaliniuose etapuose.

Rio de Žaneiro žaidynėse mūsų rinktinei pritrūko didesnio aukštaūgio Jono Valančiūno indėlio.

– Taip. Matėme, kaip jis kovojo praėjusių metų Europos čempionate, kaip jis puikiai kovojo NBA atkrintamosiose varžybose. Tikėjomės, kad jis panašiai žais ir olimpiadoje. Bet jis irgi žmogus. Mes visi norime, kad pajėgiausieji atstovautų rinktinei. Bet jei rinktinė nieko nelaimi, peikiame žaidėjus. Bet kurioje įmonėje kiekvienas darbuotojas turi teisę pakeisti darbovietę, jei yra peikiamas. „Jei mes blogi, tegul kiti eina žaisti“, – taip gali atrėžti rinktinės nariai. Beliks rinktinę sudaryti iš LKL žaidėjų? Tai slidus reikalas. Nereikėtų mūsų rinktinės pulti. Neabejoju, rinktinės treneriai Lietuvos krepšinio federacijai pateiks išsamią analizę. Bus nelengvų pokalbių.

Vadinasi, neatsitiktinai JAV rinktinės vyriausiasis treneris po sunkios auklėtinių pergalės prieš australus pasidžiaugė, kad pavyko įveikti superkomandą.

– Australijos komanda išties labai stipri. Ketvirtfinalyje ji žaidė įdomų, kontaktinį krepšinį. Ir nestandartinį – rungtyniavo dviem vidurio puolėjais. Kitose rinktinėse būna, kad žaidžia du sunkieji krašto puolėjai, o čia – du vidurio puolėjai. Jie daro tvirtas užtvaras, taip suteikdami daugiau laisvės kitų pozicijų krepšininkams. Australai greitai judėjo. Šioje komandoje yra šeši NBA žaidėjai. Ir ne kokie trys įžaidėjai ir trys centrai, o visi – skirtingų pozicijų: nuo įžaidėjo iki dviejų vidurio puolėjų.

O Lietuvos krepšininkams pritrūko jėgų, kad galėtų parodyti savo stipriąsias savybes. Kai trūksta jėgų, sunku ką nors daugiau pasiekti.

alt

Saulius Ramoška | Lietuvos žinios (lzinios.lt)Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama