Reklaminis skydelis

Amerikiečiams šlovę sugrąžinęs M. Krzyzewskis: man tai buvo malonumasPo fiasko 2004 metų olimpinėse žaidynėse Atėnuose JAV rinktinės vairą perėmęs Mike'as Krzyzewskis iškart gavo antausį – 2006-ųjų pasaulio čempionate NBA žvaigždės suklupo pusfinalyje prieš Graikijos komandą ir vėl turėjo tenkintis bronzos medaliu. Bet nuo to karto M. Krzyzewskis, kad ir kokią sudėtį besurinko, žygiavo auksiniu tik keliu. O po triumfo Rio de Žaneire jo kelionė baigėsi.

76 pergalės iš eilės oficialiose rungtynėse, trys olimpiniai ir du pasaulio aukso medaliai – 69-erių specialistas sugrąžino JAV rinktinei šlovę ir vėl suteikė jai nenugalimosios vardą.

Jis per savo karjerą treniravo tik „Duke“ universiteto krepšinio komandą, o į NBA nežengė net ir viliojamas milžiniškų pinigų. Nepaisant to, jis buvo itin gerbiamas JAV rinktinėje – per pastarąjį dešimtmetį jo klausė tokios žvaigždės kaip LeBronas Jamesas, Carmelo Anthony, Kevinas Durantas, Stephenas Curry ir kiti.

„Aš myliu šiuos vyrukus, nes jie įsipareigojo savo šaliai – tai puikus pavyzdys jaunajai JAV kartai. Buvimas šalia šių žaidėjų mane pavertė geresniu treneriu“, – prisipažino net penkiskart NCAA čempionas M. Krzyzewskis.

Triumfas „Carioca 1“ arenoje prieš Serbijos ekipą (96:66) treneriui buvo paskutinis su nacionaline komanda, nes jis jau anksčiau buvo paskelbęs apie savo pasitraukimą. Jau yra aišku, kad specialisto vietą užims San Antonijaus „Spurs“ vairininkas Greggas Popovichius.

„Esu be galo dėkingas už man suteiktą galimybę, – padėką JAV komandos vadovui Jerry Colangelo adresavo M. Krzyzewskis. – Septyni iš mano devynių anūkų buvo atvykę į Rio, o kai kurie iš jų netgi buvo visose trejose olimpinėse žaidynėse – kokia palaima, kai triumfu gali dalintis su savo žmona, vaikais ir anūkais. Būtent tai aš pasiimsiu iš šių metų – man tai buvo malonumas.“

Prisimindamas šio auksu nutvieksto kelio pradžią treneris pažvelgė į tą vienintelį juodulį savo tarptautinėje karjeroje – Graikijos krepšininkams Japonijoje po pratęsimo sensacingai pralaimėtas rungtynes (95:101).

„Prisimenu spaudos konferenciją 2006-ųjų pasaulio čempionate. Carmelo Anthony tuomet davė toną mūsų naujai programai, pasakydamas, kad nesėkmė – kolektyvinė atsakomybė. Būtent ant šio pamato ir buvo pastatyta ši JAV rinktinė“, – duoklę veteranui, po Rio baigusiam karjerą nacionalinėje komandoje, atidavė M. Krzyzewskis.

alt

Jaunius Sarapas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

alt
ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama