Paieška


Apsilankyk!Reklama

Slovėnai – jau už borto: kam dar gresia likti be pasaulio čempionato?Krepšinio pasaulyje vyraujantis karas tarp FIBA ir Eurolygos pajėgiausias nacionalines rinktines pasaulio čempionato atrankoje verčia rungtyniauti be daugybės geriausių žaidėjų, negalinčių į nacionalinių komandų stovyklas atvykti dėl žaidimo NBA ar Eurolygos komandose.Vis dėlto įvairios šalys dėl šios priežasties nukenčia nevienodai. Jei Lietuvos rinktinė, per didžiąją dalį „langų“ negalėjusi remtis dviem NBA ir bent šešiais ar septyniais Eurolygos žaidėjais, išsitraukė kitus kozirius ir jau rugsėjį užsitikrino vietą kitų metų planetos pirmenybėse, tai 2017-ųjų Europos čempionai slovėnai lagaminus, paruoštus kelionei į Kiniją, gali atidėti į šalį – vakar Ukrainoje pralaimėję jau septintąsias rungtynes jie neteko šansų prasibrauti į pasaulio čempionatą.

Alfa.lt apžvelgia, kam dar iš pajėgiausių Europos rinktinių gali grėsti Slovėnijos krepšininkų likimas.I grupė

Būtent šios dugne jau įstrigo Slovėnija, o dėl trijų kelialapių į planetos pirmenybes ir toliau verda arši kova. Geriausiose padėtyse yra įsitaisiusios po 7 pergales pasiekusios Ispanija ir Turkija, kurių tarpusavio mūšį vakar laimėjo pastaroji, o toliau seka Latvija, Ukraina ir Juodkalnija, turinčios po 5 laimėjimus.

„Braliukų“ latvių pozicijos šioje grupėje neatrodo itin tvirtai, mat jie vakar itin svarbiame mače namie nusileido juodkalniečiams. Norėdami išsikapstyti iš šios grupės, latviai greičiausiai privalės ne tik susidoroti su grupės autsaideriais slovėnais bei lyderiais ispanais, bet ir atsirevanšuoti pagrindiniams oponentams juodkalniečiams jų pačių aikštėje.

J grupė

Grupė, kurioje iš esmės liko kova tik dėl vieno bilieto į planetos pirmenybes – 8 pergales pasiekusi Lietuva kelialapį savo kišenėje laiko jau nuo rugsėjo, o vakar lietuvius palaužusi Italija su 7 pergalėmis yra per žingsnį nuo Kinijos.Į likusią vietą pretenduoja visos keturios komandos, tačiau realiausia, kad dėl jo varžysis trys rinktinės – 5 laimėjimus turinti Lenkija bei po 4 pasiekusios Kroatija ir Vengrija. Teorinių šansų turi ir 3 pergales iškovojusi Nyderlandų rinktinė, tačiau jai reiktų ne tik laimėti prieš vengrus, lietuvius ir lenkus, bet ir tikėtis palankių rezultatų kitose arenose.

Į Vilnių sekmadienį atvyksianti Kroatijos rinktinė į pergalę prieš lietuvius neabejotinai kabinsis nagais ir dantimis – „ekstra“ taškas prieš lemiamas akistatas su lenkais ir vengrais vasarį jiems gali tapti itin svarbiu postūmiu Kinijos link.

K grupė

Šioje grupėje kiek netikėtai vienintele jau užsitikrinusia kelialapį į pasaulio čempionatą yra Čekijos rinktinė, laimėjusi 7 iš 8 žaistų rungtynių. Tiesa, jau šįvakar prie čekų gali prisijungti ir tiek pat kartų pergale džiaugęsi prancūzai, jei tik nugalės nieko nelemsiančias rungtynes žaisiančius čekus.

Tad kaip ir J grupėje, taip ir šioje grupėje neaiškus lieka vieno bilieto į Kiniją likimas. O dėl jo taip pat kovoja visos keturios komandos – po 4 pergales turinčios Rusija ir Suomija, triskart laimėjusi Bulgarija bei 2 pergales iškovojusi Bosnija ir Hercegovina.

Esminė šio „lango“ dvikova vyks Espo mieste Suomijoje, kur vietos krepšininkai priims rusus. Pergalę pasiekusi komanda dar negalėtų džiaugtis kelialapiu į planetos pirmenybes, tačiau neabejotinai prie jo priartėtų, kadangi ne tik įgytų pranašumą prieš artimiausius persekiotojus, bet ir būtų laimėję tarpusavio mačą.Suomių stovykloje nuotaika prieš svarbią akistatą puiki, kadangi į rinktinę atvyko ir viena didžiausių žvaigždžių Petteri Koponenas. Savo ruožtu rusai sulaukė Maskvos CSKA žaidžiančio Andrejaus Voroncevičiaus pagalbos, tačiau jis savo žaidimu sezono pradžioje nežiba.
Į suomių ir rusų kovą dar gali įsiterpti ir bulgarai, tačiau tam jiems pirmiausia reikia šiandien nukauti bosnius. Pastariesiems šio vakaro rungtynės bus žūtbūtinės – pralaimėjusi Bosnija ir Hercegovina praktiškai atsisveikintų su viltimis patekti į pasaulio čempionatą.

L grupė

Paskutinėje grupėje situacija bene paprasčiausia – čia be pralaimėjimų žengiančios ir šiandien akis į akį susidursiančios Graikijos ir Vokietijos komanda jau yra užsitikrinusios vietas kitąmet vyksiančiame turnyre.

Nedaug intrigos ir kovoje dėl trečiojo kelialapio, kurį taikosi pagriebti 5 pergales turinti Serbija. Vienų pagrindinių varžovų – Izraelio – serbai gali atsikratyti jau šiandien, jei tik laimės rungtynes Pažadėtoje žemėje.

Kaip ir Izraelio krepšininkai, tris pergales yra surinkę ir Sakartvelo atstovai, kurie šiandien taikysis užgesinti 2 laimėjimus teturinčios Estijos viltis. Vis dėlto gruzinai prieš serbus abu susitikimus pralaimėjo didžiuliais skirtumais, tad tikėtina, kad tolimesnės intrigos klausimas spręsis šiandieninėje Izraelio ir Serbijos akistatoje.


Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama