D. Adomaitis užsiplieskė paklaustas apie atrankos rungtynių įdomumą: man jos įdomios (VIDEO)

Pirmąkart pasaulio čempionato atrankoje suklupusios Lietuvos krepšinio rinktinės nesėkmių ruožas ilgai neužsitęsė. Kroatus namie 79:62 nugalėję lietuviai pasiekė jau 9-ąją pergalę šiame cikle bei dar labiau sustiprino savo pozicijas kovoje dėl pirmosios vietos grupėje, galimai lemsiančios, į kurį burtų planetos pirmenybių burtų krepšelį pateks lietuviai.

Šį Dainiaus Adomaičio auklėtinių laimėjimą „Siemens“ arenoje išvydo vos apie 5 tūkst. sirgalių, o daugeliui rungtynių įdomumas nublanko ne tik dėl to, kad lietuviai dar rugsėjį užsitikrino kelialapį į planetos pirmenybes, bet ir dėl į Lietuvą neatvykusių ryškiausių kroatų žvaigždžių iš NBA bei Eurolygos klubų.

Vis dėlto spaudos konferencijoje klausimą apie rungtynių svarbą išgirdęs D. Adomaitis greitai surimtėjo ir ėmėsi auklėti žurnalistus aiškindamas, kuo rinktinių „langų“ rungtynės gali būti įdomios.

„Jūs formuojate nuomonę tiems žiūrovams – ar jiems ateiti, ar ne. Jūs parašote, kad nesvarbios rungtynės, tai žiūrovai ir nenorės eiti į rungtynes, – sakė D. Adomaitis. – Dabar jūs mane užverčiate klausimu, ar įdomios – man labai įdomios. Ir manau žiūrovams yra įdomu pamatyti, kaip rungtyniauja jauni žaidėjai, kurie gal net neturėtų galimybės užsivilkti rinktinės aprangos. Jie juos užsivelka, įdeda pastangas. Įdomu, kokį progresą jie daro klubuose grįžę po rinktinės.

Manau, kad tai – įdomioji pusė. Aš visada stengiuosi ir į gyvenimą, ir į visas situacijas iš pozityviosios pusės. Ką galima būtų gero iš situacijų pasiimti. Manau, kad taip reikėtų žiūrėti mums visiems.

Rinktinei negali būti nesvarbių rungtynių. Žaidėjai, kurie atvažiuoja nori žaisti ir nori žinoti, kad jie yra svarbūs ir jiems svarbios tos rungtynės. Paprašyčiau prieš kitą „langą“ pasakyti, koks svarbus revanšas laukia prieš Italiją.

Nekalbėkime apie situaciją, kad žaidėjus išleidžia ar neišleidžia. Kažkas sako man, kad Adomaitis Roko Stipčevičiaus neišleido į rinktinę (skėsčioja rankomis). Ar su Adomaičiu turėjote problemų dėl bendravimo? Jeigu jūs norite paklausti Adomaičio, jūs paklauskite, bet nerašykite, kad Stipčevičiaus neišleidžia klubas ar Adomaitis, o kitą dieną – jau kad jo neima į rinktinę.

Jūs, žiniasklaida, formuojate nuomonę. Ir tai mums yra be galo svarbu – treneriams, žaidėjams, o vis tiek visi sėdime vienoje pusėje. Išsiplėčiau, be reikalo (šypsosi)“, – kelių minučių monologą užbaigė strategas.

Kalbėdamas apie pačias rungtynes, D. Adomaitis daugiausiai priekaištų turėjo dėl antrojo kėlinio, kai iš solidžios lietuvių 16 taškų persvaros neliko beveik nieko – prasidėjus ilgajai pertraukai Lietuvos rinktinė pirmavo jau tik 43:39.

„Noriu padėkoti sirgaliams, kurie atėjo ši sekmadienio vakarą. Tas palaikymas buvo tikrai svarbus, jis taip pat buvo labai geras. Ypač gerais momentais, tai davė gerą psichologinį impulsą komandai.

Kalbant apie rungtynes – gera pradžia, tačiau antrajame kėlinyje pametėme galvas su savo agresyvumu. Reikia sugebėti prisitaikyti, kai teisėjai pradeda traktuoti kiekvieną prisilietimą ir negalima baigti kėlinio su 17 priešininkų mestų baudų metimų bei taškais, pelnytais ramiai stovint prie baudų metimų linijos. Turime gerą rotaciją, kad žaistume aktyviai ir priverstume juos bėgti su mumis, tačiau to nepavyko padaryti antrajame kėlinyje.

Tačiau po pertraukos neprisirinkome pražangų, išnaudojome savo persvaras – vyrai tikrai šaunuoliai. Manau, kad buvo geros rungtynės“, – tikino specialistas.

Kaip vertinate komandos debiutantų ir kitų jaunųjų žaidėjų pasirodymus?

– Šitose rungtynėse – super. Ir Martinas (Gebenas), ir Marčius (Martynas Echodas), ir Gytis (Masiulis) išėjęs davė tą energiją, gerai atrodė. Jis nedarė klaidų, pelnė ir taškus.

Už ką jūs balsavote geriausio šalies krepšininko rinkimuose?

– O aš turėjau teisę balsuoti? (šypsosi) Manau, kad teisinga, jog geriausiuosius renka sirgaliai, žmonės, visi, kas nori. Žaidėjams labai svarbu, kad sirgaliai išreiškia savo nuomonę. Sveikinimai Domantui, o visiems kitiems tai bus kaip stimulas dar labiau pasistengti ir laimėti kitais metais.

Renaldui Seibučiui tai buvo rezultatyviausios rungtynės atrankos varžybose. Ar šiandien skyrėsi jo užduotys aikštėje nuo praeitų rungtynių?

– Ne, jis tiesiog gerai išnaudojo situacijas. Matėme paskutines jų rungtynes, kad kroatai agresyviai žaidžia pikenrolo situacijas bei norėjome tą išnaudoti. Tą žaidėjai labai gerai ir padarė. Žaidžiame komandinį krepšinį, o kartais būna, kad tose situacijose gali atsidurti ir kitas žmogus – Adas Juškevičius ar Rokas Giedraitis, kaip po to ir nutiko. Tokia buvo situacija – Renaldas buvo aikštelėje ir atsidūrė situacijose, kuriose jis buvo užbaigėjas.