Reklaminis skydelis

Pasaulio čempionato atrankoje liko tik finišo tiesioji: aiškūs jau daugiau nei pusė lietuvių varžovųPasaulio krepšinio arenose šiąnakt baigėsi penktasis atrankos į pasaulio čempionatą „langas", po kurio tapo aiškios jau 18 iš 32 kitąmet pirmenybėse Kinijoje žaisiančių rinktinių.Pastarosiomis dienomis jau skelbėme, kad prieš anksčiau Europos zonoje visus reikalus susitvarkiusių Lietuvos, Čekijos, Graikijos ir Vokietijos komandų prisijungė ir ispanai, turkai bei prancūzai. Iš viso Senasis žemynas į planetos pirmenybes deleguos 12 komandų, o dėl likusių penkių kelialapių dar kovoja 13 komandų, iš kurių geriausiose pozicijose šiuo metu yra Juodkalnija, Italija, Lenkija, Rusija ir Serbija.

Amerikos zonoje, kurioje kartu žaidžia tiek Šiaurės, tiek Pietų, tiek Centrinės Amerikos komandos, iki penktojo „lango" nebuvo nė vienos bilietus į kišenę įsidėjusios rinktinės. Vis dėlto per pastarąsias dienas jų paaiškėjo keturios – Argentina, JAV, Venesuela ir Kanada. Pastaroji kelialapį į Kiniją gavo šiąnakt, kai išvykoje net 94:67 sutriuškino Brazilijos rinktinę.Būtent brazilai likus dviem turams yra arčiausiai bilieto į pasaulio čempionatą tarp likusių komandų, o dėl jų dar realiai varžosi ir Urugvajaus, Puerto Riko bei Dominikos Respublikos rinktinės. Teorinius šansus išlaiko ir Panama, tačiau jai per likusį „langą" jau reiktų mažo stebuklo. Iš viso iš Amerikos zonos į planetos pirmenybes pateks septynios komandos, tad laisvų vietų dar liko trys.Azijos atrankos zonoje dėl savo ateities yra ramios trys komandos – Naujoji Zelandija, Korėja ir Australija, o Kinijos rinktinė teisę žaisti pirmenybėse gavo kaip jų šeimininkė. Tiesa, nepaisant šios privilegijos, kinams leista varžytis čempionato atrankoje.

Be Kinijos, į turnyrą iš Azijos zonos pateks septynios rinktinės, tad laisvų vietų dar liko keturios. Itin ramiai prieš paskutinį „langą" gali jaustis Irano krepšininkai, kurie į pasaulio čempionatą greičiausiai pateks net ir pralaimėję abu likusius susitikimus, o be jų į kelialapius pretenduoja ir Libano, Japonijos bei Filipinų rinktinės. Nedidelius šansus išlaiko ir dar dvi komandos – Jordanija ir Kazachstanas, o Sirija ir Kataras jau prarado bet kokias galimybes varžytis pasaulio čempionate.

Paskutinėje – Afrikos atrankos zonoje – vis dar vyksta kova dėl dviejų kelialapių į turnyrą. E grupės varžybos jau baigtos, jose triumfavo pirmąsias dvi vietas užėmusios Tuniso ir Angolos rinktinės, o F grupėje likus trims turams jau rami dar nepralaimėjusi Nigerijos komanda. Į antrąją vietą realiausiai taikosi trijų pergalių persvarą prieš artimiausius varžovus įgiję senegaliečiai, kuriems užtenka vos dar vienos pergalės, o likusio bilieto į Kiniją likimas paaiškės jau pasibaigus atrankos etapui, kai bus atrinkta geriausia trečioji grupių komanda.

Dėl šios vietos veikiausiai varžysis trečiąją vietą E grupėje jau užsitikrinęs Kamerūnas, surinkęs 7 pergales, bei F grupėje po 4 laimėjimus turinčios Centrinės Afrikos Respublikos ir Dramblio Kaulo Kranto komandos. Pastarosioms, norint patekti į planetos pirmenybes, per likusius tris turus bus privaloma laimėti visus susitikimus.

Pasaulio čempionatas aštuoniuose Kinijos miestuose vyks kitų metų rugpjūčio 31 – rugsėjo 15 d.

Į planetos pirmenybes jau patekusios komandos:

Šeimininkė: Kinija.

Europa: Ispanija, Turkija, Lietuva, Prancūzija, Čekija, Graikija, Vokietija (dar penkios vietos).

Amerika: Argentina, JAV, Venesuela, Kanada (dar trys vietos).

Azija: Naujoji Zelandija, Korėja, Australija (dar keturios vietos).

Afrika: Tunisas, Angola, Nigerija (dar dvi vietos).Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis