Vos neprisižaidę lietuviai tapo grupės nugalėtojais (FOTO) (VIDEO)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį 2019 metų pasaulio čempionato J grupės atrankos turnyro priešpaskutines rungtynes išvykoje Amsterdame žaidė su Nyderlandų komanda, įveikė varžovus 78:69 (25:20, 20:15, 17:14, 16:20) ir šventė 11-ąją pergalę iš 12-os galimų.

Mūsiškiai įvykdė maksimalią užduotį – užimti pirmąją vietą J grupėje.

Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis per dvejas paskutiniąsias atrankos rungtynes gali jau nesijaudinti dėl rezultatų, nes lietuviai dar praėjusių metų rugsėjį užsitikrino kelialapį į Kiniją.

Lietuva atrankos turnyre prieš tai po du kartus nugalėjo Lenkijos (79:61 ir 75:55), Vengrijos (73:50 ir 80:75), Kosovo (106:50 ir 99:61) ir Kroatijos komandas (79:62 ir 84:83), įveikė Nyderlandų ekipą (po dviejų pratęsimų 95:93) ir patyrė tik vieną nesėkmę išvykoje su Italija (65:70).

Iki šiol Lietuva su Nyderlandais laimėjo visas septynerias tarpusavio rungtynes.

Lietuvos rinktinės starto penketas Žygimantas Janavčius, Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis, Eimantas Bendžius ir Egidijus Mockevičius rungtynes pradėjo gana sėkmingai (5:4), kai visus 5 pirmuosius taškus mūsiškiams pelnė E.Bendžius.

Po R.Seibučio tritaškio ir R.Giedraičio dėjimo lietuviai pirmavo (10:6). Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinė turėjo jau 7 taškų pranašumą (15:8). Po akimirkos R.Seibutis atsidūrė greitos atakos smaigalyje (17:10) ir varžovų treneris buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės.

Po jos R.Giedraitis dar labiau timptelėjo svečius pirmyn (20:11), bet olandai netrukus priartėjo (16:20). Lietuviai prastai kovojo dėl kamuolio po savuoju krepšiu ir priešininkai tuo naudojosi (18:22). Martynas Echodas metimu su pražanga pradžiugino Lietuvos aistruolius Amsterdamo arenoje. Po pirmųjų 10 min. Lietuva pirmavo – 25:20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Ado Juškevičiaus taškais (27:20). Nerezultatyvioje atkarpoje lietuviai diktavo savo sąlygas (27:22). M.Echodas kontratakoje sugrąžino 7 taškų pranašumą (29:22). Lietuviams atitrūkti neleido priešininkų atkovoti kamuoliai po mūsiškių krepšiu (9) ir skirtumas tirpo (29:24).

R.Giedraitis tritaškiu apramino aikštėje kilusias aistras (32:24), o E.Bendžius baudomis garantavo 10 taškų persvarą (34:24). E.Bendžius tapo rimtu galvos skausmu varžovams. Dovis Bičkauskas debiutavo rinktinėje dviem tritaškiais (43:32). Prieš ilgąją pertrauką Lietuva turėjo 10 taškų pranašumą – 45:35.

Trečiasis kėlinys prasidėjo varžovų metimu (37:45), bet laimė iš toli taiklus buvo ir R.Seibutis (48:37). Mūsų rinktinės senbuvis buvo sunkiai sustabdomas (50:37). Lietuvos krepšininkams ir toliau priklausė iniciatyva (52:39). Olandai neketino lengvai pasiduoti (42:52). Po Worthy De Jongo tritaškio aikštės šeimininkų deficitas sumenko (45:52), bet R.Seibutis rodė pavyzdį ekipoms draugams (45:54).

Charlonas Kloofas dėjimu sudrebino mūsiškių krepšį (47:54), bet baudas pataikė E.Bendžius (56:47). Netrukus A.Juškevičius ir E.Bendžius dviem tritaškiais iš eilės sugrąžino lietuviams saugesnę persvarą (62:47). Po 30 min. žaidimo Lietuva pirmavo – 62:49.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Arno Butkevičiaus taškais (64:49), bet varžovai atsakė tritaškiu (64:52). Olandai ėmė pavojingai artėti (55:64, 57:66, 60:66) ir D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės (likus 4 min.). R.Seibutis trumpam pataisė nuotaiką lietuvių aistruoliams (68:60), bet olandai tuoj pat pataikė tritaškį (68:63). Nyderlandai sugrąžino intrigą (68:65). R.Giedraitis baudomis kiek atitolino Lietuvos rinktinę (70:65), tačiau Ch.Kloofas įmetė ketvirtąjį savo tritaškį (70:68). Likus 2 min. įtampa pasiekė maksimumą (72:69). R.Seibutis po nesportinės Mohamedo Kherrazi pražangos pataikė baudas (74:69, likus 38 sek.) ir turėjo kamuolį savo rankose. Likus 29 sek. komandas skyrė 7 taškai (76:49). Lietuva iškovojo galutinę pergalę – 78:69.

Nyderlandai: Charlonas Kloofas 17 (2/7 dvit., 4/7 trit.), Worthy De Jongas 13 (2/6 dvit., 2/3 trit.), Roelandas Schaftenaaras 10.

Lietuva: Renaldas Seibutis 20 (5/9 metimų), Eimantas Bendžius 15 (3/7 trit.), Rokas Giedraitis 14 (2/3 dvit., 2/5 trit.), Dovis Bičkauskis 10 (2/3 trit.).