Rusija triumfuoja: įspūdingai atsitiesusi šalies rinktinė pateko į pasaulio krepšinio čempionatą

Rusijos krepšininkai sugebėjo pasivyti ir įšokti į jau nuvažiuojantį pasaulio čempionato traukinį.

Permėje žaidę rusai dar trečiojo kėlinio pabaigoje nuo Suomijos rinktinės atsiliko 13 taškų skirtumu, tačiau ne tik sugebėjo pavyti varžovus, bet ir laimėjo užtikrintu pranašumu – 91:76.

Rusams šiose rungtynėse buvo privalu laimėti arba nusileisti varžovams ne didesniu nei 2 taškų skirtumu, o priešingu atveju į pasaulio pirmenybes būtų patekę pagrindiniais jų varžovais buvę suomiai.

Išvykoje žaidusi ir Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjo Jamaro Wilsono vedama Suomijos rinktinė pirmavo nuo pat rungtynių pradžios, o pirmojo ketvirčio pabaigoje susikrovė net 18 taškų pranašumą – 28:10.

Nors Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai antrajame kėlinyje ištirpdė suomių pranašumą, šie vėl atitrūko po pertraukos – iki rungtynių pabaigos likus 13 minučių svečiai pirmavo 62:49.

Vis dėlto rusai sugebėjo sunaikinti ir šį varžovų pranašumą – trimis tritaškiais lemiamą ketvirtį pradėję šeimininkai išlygino rezultatą (67:67), o po aštuonių iš eilės Andrejaus Voroncevičiaus taškų, tarp kurių buvo ir dar du tolimi šūviai, Rusija atitrūko 82:74.

Palūžę suomiai atsigauti po tokio niukso nesugebėjo ir paleidę varžovus į priekį dviženkle persvara buvo priversti pripažinti rusų pranašumą bei užleisti jiems vietą pasaulio čempionate.

Rusijos rinktinė tapo 23-ąja planetos pirmenybių, vyksiančių Kinijoje, dalyve bei 10-ąja tą padariusia Europos komanda. Tarp pastarųjų yra ir Lietuvos rinktinė, o užvakar šią teisę užsitikrino ir lietuvių grupėje žaidžiančios Italijos bei Lenkijos ekipos.

Likusių Europai priklausančių dviejų kelialapių likimas išaiškės iki rytojaus vakaro – šiandien dėl jo grumsis Serbijos ir Izraelio rinktinės, o rytoj – juodkalniečiai ir latviai.

Rusija: Dimitrijus Kulaginas 22, Semionas Antonovas 15 (6/6 dvit.), Andrejus Voroncevičius 14 (4/7 trit.), Dimitrijus Chvostovas 10, Nikita Kurbanovas 8 (7 atk. kam.),

Suomija: Jamaras Wilsonas 18, Tuukka Kotti 13 (8 atk. kam.), Mikko Koivisto 11.