Kelias link pasaulio čempionato baigtas pergalingai – Lietuvos rinktinė užtikrintai revanšavosi italams

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienį (vasario 25 d.) Klaipėdoje sausakimšoje „Švyturio" arenoje žaidė su Italijos komanda ir įveikė varžovus rezultatu 86:73 (26:16, 21:13, 14:22, 25:22).

Tai buvo 2019 metų pasaulio čempionato J grupės atrankos turnyro paskutinės rungtynės.

Mūsiškiai šventė 11-ąją pergalę iš 12-os galimų.

Dainius Adomaitis su auklėtiniais dar praėjusių metų rugsėjį užsitikrino kelialapį į planetos pirmenybes Kinijoje.

Lietuva atrankos turnyre prieš tai po du kartus nugalėjo Lenkijos (79:61 ir 75:55), Vengrijos (73:50 ir 80:75), Kosovo (106:50 ir 99:61), Kroatijos (79:62 ir 84:83) ir Nyderlandų ekipas (95:93 ir 78:69) bei patyrė tik vieną nesėkmę išvykoje su Italija (65:70).

Lietuvos rinktinės starto penketas Žygimantas Janavčius, Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis, Eimantas Bendžius ir Egidijus Mockevičius.

Chaotiškoje rungtynių pradžioje pirmuosius taškus pelnė R.Seibutis (2:0). Po R.Giedraičio ir E.Bendžiaus tritaškių bei E.Mockevičiaus metimo iš pro krepšio lietuviai pirmavo (12:4). Martinas Gebenas dėjimu sudrebino varžovų krepšį (14:8) ir italų treneris Meo Sacchetti paprašė minutės pertraukėlės.

Davide Pascolo neleido mūsiškiams toli atitrūkti (14:10). Į Gyčio Masiulio tritaškį Pietro Aradori atsakė dvitaškiu (17:12). Žygimantas Janavičius dar viena tolima „bomba" kiek solidžiau atitolino Lietuvos rinktinę (20:12). G.Masiulis „Švyturio" arenoje jautėsi labai jaukiai (23:14). M.Gebenas metimu su pražanga baigė pirmąjį kėlinį – 26:16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo italų taškais (26:18), bet M.Gebenas atsakė tuo pačiu (28:18). G.Masiulis dar vienu tašku padidino skirtumą (29:18). Lietuviai po Martyno Echodo taškų toliau diktavo savo sąlygas (31:21). Šarūnas Vasiliauskas pranašumą pavertė tai atkarpai rekordiniu (33:22). Svečiai iš Italijos daugiausiai brolių Luca ir Michele Vitali pastangomis greitai atkuto (33:26) ir D.Adomaitis pakvietė auklėtinius pasitarti.

Pertraukėlė padėjo, nes E.Mockevičius surinko savo pirmuosius taškus, po krepšiu prasmuko R.Seibutis, o greitos atakos smaigalyje atsidūrė R.Giedraitis (39:26, atkarpa – 6:0). Po R.Seibučio tritaškio komandas skyrė jau 14 taškų (42:28). Kėlinį baigė E.Bendžiaus tritaškis ir skirtumas išaugo iki 18 taškų – 47:29.

Trečiasis kėlinys prasidėjo E.Mockevičiaus taškais (49:29), bet italai surinko 4 taškus iš eilės (49:33). Į varžovų tritaškį R.Giedraitis atsakė metimu iš po krepšio (53:36). Lietuvos rinktinei M.Gebenas grąžino 19 taškų pranašumą (55:36). Svečių bandymą spurtuoti (55:41), apramino Ž.Janavičius dvitaškiu ir M.Gebenas dėjimu (59:41). Italijos ekipa po mūsiškių klaidų greitai sumažino deficitą iki 10 taškų (59:49). Arnas Butkevičius apsikeitė taškais su Alessandro Gentile (61:51). Po 30 min. žaidimo Lietuva pirmavo – 61:51.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo A.Juškevičiaus tritškiu (64:51), o M.Echodas įspūdingai blokavo varžovo metimą. Lietuvių centras kitoje aikštės pusėje įmetė iš po krepšio su pražanga (67:51). Netrukus G.Masiulis baudomis vėl padidino skirtumą iki 18 taškų (69:51). Lietuvos rinktinė, M.Echodui dominuojant po krepšiais, artėjo prie pergalės (73:53, spurtas – 12:2). R.Giedraitis tritaškiu pasiekė rekordinę 23 taškų persvarą (76:53) ir likusi dvikovos dalis tapo tik formalumu (likus 6 min.). Dovis Bičkauskis įsirašė tašką sau bauda (79:56). Italai norėjo išvengti sutriuškinimo (82:72, likus 55 sek.). Lietuva po G.Masiulio tritaškio iškovojo galutinę pergalę – 86:73.

Lietuva: Gytis Masiulis 15, Rokas Giedraitis 12, Martinas Gebenas 11, Martynas Echodas 10, Egidijus Mockevičius 9, Eimantas Bendžius 8, Renaldas Seibutis 7, Žygimantas Janavičius 6, Adas Juškevičius 3, Arnas Butkevičius ir Šarūnas Vasiliauskas po 2, Dovis Bičkauskis 1 taškas.

Italija: Michele Vitali 22, Pietro Aradori 10, Paulis Biligha 9, Arielis Filloy 7, Davide Pascolo ir Awudu Abassas po 6, Alessandro Gentile 5, Riccardo Moraschini ir Luca Vitali po 4 taškus.