Reklaminis skydelis

Pasaulio čempionato atranką apibendrinęs D. Adomaitis: turime didžiulį pranašumą prieš kitas šalis (VIDEO)Dainius Adomaitis ir visa Lietuvos krepšinio rinktinė per gausiai kritikuojamą pasaulio čempionatą atranką pražygiavo beveik be kluptelėjimų – vienintelį sykį Brešoje pralaimėję italams šiandien lietuviai tai pačiai Italijos rinktinei atsirevanšavo su kaupu ir pasirodymą baigė iškovodami 11 pergalių bei pagal šį rodiklį nenusileisdami niekam Europoje – tiek pat laimėjimų pasiekė tik Graikijos krepšininkai.Užtikrintai į planetos pirmenybes, kurių burtų traukimo ceremonija vyks jau kovo 16-ąją, patekę lietuviai buvo palydėti šventine atmosfera Klaipėdoje, kur į „Švyturio“ areną susirinko visus bilietus išpirkę daugiau nei 5 tūkstančiai sirgalių, o vyriausiasis rinktinės treneris po rungtynių savo kalbą pradėjo būtent nuo padėkos tiek šįvakar komandą palaikiusiems aistruoliams, tiek ir į visas išvykas su komanda keliavusiems sirgaliams.

„Labai ačiū sirgaliams, kurie susirinko. Pilna arena daug reiškia ir žaidėjams – tai automatiškai pakelia koncentraciją, energiją, ko šiandien ir reikėjo, – tikino D. Adomaitis, netrukus padėkojęs ir savo kariams – trims dešimtims Lietuvos rinktinės aprangą per šešis „langus“ apsivilkusių žaidėjų. – Noriu pasveikinti žaidėjus ir padėkoti visiems 30 krepšininkų, kurie per visus „langus“ atsiliepė į kvietimus ir atstovavo rinktinei. Visi atvažiavo tikrai susikaupę, labai rimtai žiūrėdami į savo darbą, kurį padarė labai gerai.

Ačiū ir tiems sirgaliams, kurie su mumis buvo nuo pačių pirmųjų rungtynių su Kosovu. Jie važiavo su mumis, palaikė, davė tą energiją, pasitikėjimą. Iš rezultato atrodo, kad buvo lengva, bet buvo ir nemažai sunkių rungtynių, sunkių akimirkų, o sirgaliai visuomet buvo su mumis.“

Nors nuo stratego pečių jau nukrito atrankos į pasaulio čempionatą rūpesčiai, apie gana tolimą ateitį – pasaulio čempionatą, prasidėsiantį paskutinę vasaros dieną, D. Adomaitis dar negalvoja ir žaidėjų, atstovausiančių nacionalinei komandai, nesidėlioja.

„Apie tai kalbėti dar anksti, reikia sulaukti sezono pabaigos. Pirmiausia, visi turi būti sveiki ir užbaigti sezonus.Kalbant apie rezultatus atrankoje, padarėme tai, ką turėjome padaryti. Užėmėme pirmąją vietą, pralaimėjome tik vienerias rungtynes gerai komandai. Vienodai dėkingas esu visiems – ir tiems, kurie dalyvavo visuose „languose“, ir tiems, kurie atvažiavo tik vieną kartą. Kiekvienas įdėjo savo indėlį – ir NBA žaidėjai, kurie atsiliepė į tą kvietimą ir dalyvavo svarbiose rungtynėse išvykoje prieš Lenkiją ir Vengriją.

Nelengva būdavo kai kuriuose „languose“, kai atvažiuodavo nauji žaidėjai. Daug kam gali atrodyti paprasta įsivesti naujus žaidėjus į sistemą, bet tai tikrai nėra labai lengva. Manau, kad savo darbą padarėme, o dabar žiūrime toliau“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Kad paprasta atrankoje nebuvo, iliustruoja ir kitų rinktinių pavyzdžiai – tarp nepatekusių į planetos pirmenybes yra ir tokios žinomų NBA žaidėjų turinčios komandos kaip Slovėnija, Kroatija ar Latvija. Lietuvos rinktinės treneris tikina, kad lietuviams tokių problemų, su kuriomis susidūrė šių šalių komandos, nesukėlė pavyzdinė šalies krepšinio sistema.

„Čia mes vėlgi grįžtame prie kalbų apie sistemą. Ši sistema turi pliusų ir minusų, o visi juos žino ir yra apkalbėję. Faktas, kad mes turime didžiulį pranašumą, jog krepšinis Lietuvoje yra sportas „numeris vienas“. Mes tikrai turime žaidėjų.

Man gal kartais gaila, kad nuvertiname patys save, ypač tuos žaidėjus, kurie žaidžia LKL. Tai yra gera lyga, geri aukšto lygio žaidėjai. Kaip parodė visos šios rungtynės, už kitas rinktines jie yra geresni.

Tie patys kroatai be savo pagrindinių žaidėjų, kurie žaidžia NBA ir yra „topiniai“ Europos žaidėjai, neturi tokio gilaus rezervo, kaip mes. Čia mūsų visos krepšinio sistemos persvara.

O tokie kroatai, slovėnai ar tie patys latviai turi žaidėjų, kurie žaidžia aukščiausiame lygyje, bet nežais pasaulio čempionate.

Pamenu, kad ir prieš pirmąjį „langą“ visi kalbėjo, kad į mūsų grupę pateko „silpna“ Lenkija, bet pažiūrėkit į juos – kalbėjome, kad jie žaidžia gerą krepšinį, o dabar jie žais ir pasaulio čempionate po 52 metų pertraukos“, – pastebėjo D. Adomaitis.

Šio vakaro rungtynėse puikiai pasirodė ir tik prieš kelis mėnesius pirmą kartą rinktinėje kojas apšilęs Martinas Gebenas – Utenos „Juventus“ „centras“ pelnė 11 taškų ir daugiau nei dvigubai pagerino savo rodiklį iš pirmųjų trejų rungtynių sudėjus, per kurias jis pelnė 5 taškus.

Dažnai LKL čempionate vidurio puolėją matantis D. Adomaitis įvertino M. Gebeno progresą.

„Kiekvieną trenerį labiausiai džiugina, kai matai, kad žaidėjai tobulėja. Martiną vienu metu mačiau labai dažnai, tai matosi jo tobulėjimas net ne nuo „lango“ iki „lango“, bet nuo vienų rungtynių iki kitų. Aš manau, kad jis tikrai turi šviesią ateitį“, – sakė strategas.

Trenerio buvo pasiteirauta ir apie du šiame „lange“ debiutavusius žaidėjus – Dovį Bičkauskį ir Egidijų Mockevičių. Pirmasis pelnydamas 10 taškų sužibėjo penktadienį Nyderlanduose, tuo tarpu „centras“ sėkmingai žaidė šįvakar Klaipėdoje, kur italus nubaudė 9 taškais.

„Galiu pasikartoti, kad kiekvienas pateisino lūkesčius ir įdėjo tai, ko reikėjo. Svarbiausia, kad žaidėjai buvo maksimaliai susikaupę ir atsidavę darbui.

Kalbant apie Dovį, jo istorija yra tokia, apie kurią jūs (žiniasklaida – Alfa.lt) turite rašyti. Tai yra graži sėkmės istorija, žmogaus, kuris nuėjo ilgą kelią. Tam vaikui, kuris sėdi namuose ir galvoja, kad gal rytoj neis į treniruotę, jis galbūt paskaitys ir visgi nueis. Dovis įrodė, kad buvo vertas to šanso, o toliau viskas priklausys nuo jo paties.

Mockevičiaus istorija irgi sudėtinga, ypač kalbant apie traumas. Buvo daug situacijų, kurios kenkė jam atsiskleisti. Tačiau svarbiausia, kad jis yra sveikas, išsigydęs traumas, žaidžia visą sezoną“, – sakė D. Adomaitis.Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis