Reklaminis skydelis

Atsarginį planą patekti į olimpiadą pasiūlęs V. Garastas: „Blogiausia galvoti, kad varžovas – kvailys“ (VIDEO)„Čia bus rimtas reikalas. Bet manau, kad per daug bijoti nereikia. Aišku, yra tas pasakymas „mirtininkų grupė".Bet būk stiprus ir tau grupė bus nebaisi. Galbūt laukiau geresnės grupės, bet panikuoti neverta, reikia ruoštis“, – pasaulio krepšinio čempionato burtus bendraudamas su lrytas.lt įvertino legendinis Lietuvos treneris Vladas Garastas.

Vienuoliktas pagal dydį Kinijos miestas Šendženas šį savaitgalį tapo planetos krepšinio sostine – šeštadienį čia buvo traukiami 2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato burtai. Jie suskirstė 32 komandas į aštuonias grupes, kuriose krepšininkai sieks pirmųjų dviejų vietų ir teisės žaisti kitame grupių etape.

Lietuva pateko į H grupę kartu su Australija, Kanada ir Senegalu. Rungtynės vyks Donguano mieste.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniams teko bene stipriausi galimi varžovai, tačiau 87-erių metų krepšinio specialistas tikina, kad tokiuose turnyruose neverta tikėtis silpnų varžovų.

„Nereikia tikėtis, kad kelias bus nušluotas einant į priekį. Australijoje visuomet krepšinis buvo aukšto lygio, tačiau tai nėra neįveikiamas varžovas.

Kalbant apie Kanados rinktinę, tai tikrai pajėgi komanda, žaidžianti gerą krepšinį, tačiau patekti toliau tikrai galime. Žinoma, tai – pavojingos komandos, bet nemanau, kad labai reikėtų išsigąsti. Man atrodo, kad jie Lietuvos irgi bijo ir gerbia.

Čia pasaulio krepšinio čempionatas ir su tuo pačiu Senegalu reikės žaisti, tad lengva tikrai nebus.

Reikia, kad ir mūsų komanda būtų sveika. Nepasisekė, kad Artūras Gudaitis gavo traumą ir veikiausiai negalės padėti.

Neaišku, kas dar toliau laukia, reikia truputį ir sportinės laimės turėti. Aišku, kad lengva nebus, reikia surinkti stiprią mūsų komandą ir paruošti ją geram žaidimui“, – teigė 1992-1996 metais Lietuvos rinktinę treniravęs V.Garastas.

Dvi geriausios H komandos pateks į antrojo etapo J grupę, kuri Nandzinge kovos su dviem geriausiomis komandomis iš G grupės, kurioje žais Prancūzija, Vokietija, Dominikos Respublika ir Jordanija.

„Ten manau, kad Prancūzija yra labai pavojinga komanda“, – apie galimus varžovus sakė V.Garastas.

Visiškai priešingai nei lietuviams, burtų rezultatai turėjo patikti šeimininkams kinams ir kitoms į A grupę patekusioms komandoms. Joje atsidūrė Kinija, Venesuela, Lenkija ir Dramblio Kaulo Krantas. Kai vos antrą kartą pasaulio čempionate dalyvaujantys lenkai atsidūrė šalia Kinijos ir Venesuelos, salėje nuaidėjo juokas, o lenkų atstovai rodė iškeltą nykštį.

„Čia aišku, kad Kinijai jau atveriami keliai žengti toliau“, – mano V.Garastas.

Krepšinio specialistas pripažino, kad daugiausiai Lietuvos rinktinėje tikisi iš NBA rungtyniaujančių lietuvių, tačiau pabrėžė, kad sėkmingam rinktinės pasirodymui čempionate reikalingas ir likusiųjų krepšininkų tobulėjimas.

„Kelias nebus lengvas. Tokiuose čempionatuose visą laiką teks kada nors žaisti ir prieš itin stiprias komandas. Bet pirmiausiaipatiems reikia gerai pasiruošti ir būti stipriems. Tikrai reikės surinkti visus geriausius Lietuvos krepšininkus iki vieno ir prireiks gero pasiruošimo. Tačiau jokių garantijų nėra.

Žinoma, daugiausiai dedame vilčių į NBA žaidžiančius Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį. Taip pat reikės ir Europoje bei Lietuvoje žaidžiančių krepšininkų tobulėjimo. Jie turi padaryti kuo didesnę pažangą“, – tikino Vladas Garastas.

Planetos pirmenybėse Kinijoje, kurios vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 15 dienomis, bus dalinami ir pirmieji kelialapiai į 2020 metų olimpines žaidynes. Iš viso bus išdalintos 7 vietos, o Europai skirti vos du tiesioginiai bilietai, tad teoriškai iškovojus bronzos medalį, galima ir nepatekti į žaidynes. Likusios 4 vietos atiteks komandoms per papildomą atrankos turnyrą. Žinomas krepšinio specialistas užsimena ir apie atsarginį planą.

„Dėl olimpinių žaidynių dar galėtų būti ir toks planas B – surengti tas atrankines kovas Lietuvoje. Čia federacijos vadovams reiktų pagalvoti ir apie tai. Juk smagu būtų turėti atsargines duris, o toks turnyras mūsų šalyje padidintų šansus.

Juk Lietuvos rinktinė visuomet žaidė olimpinėse žaidynėse. Būtų labai liūdna, jei nepatektų.

Komanda sutraukdavo milžinišką tautiečių dėmesį ir net tokiems galiūnams kaip olimpinis disko metimo čempionas Virgilijus Alekna sunku su tuo konkuruoti būdavo“,- samprotavo V.Garastas.

Strategas puikiai žino, kaip įveikti australus svarbiuose turnyruose ir prisiminė 23 metų senumo istoriją.

„Aš atsimenu tuos 1996 metus, kuomet dar pats buvau rinktinės treneris. Tuomet važiavome prieš Atlantos olimpines žaidynes į Australiją ir skirtinguose miestuose susitikome keturis kartus su jų nacionaline komanda.

Ten buvome be savo lyderių Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulinio ir kitų bei pralaimėjome visas rungtynes. Tada spauda mus aršiai kritikavo.

Bet aš puikiai išanalizavau varžovus ir tuomet olimpinės žaidynėse mes mūšyje dėl bronzos medalio juos nukovėme 80:74.

Australija turėjo gerą techniką, stiprūs gynyboje buvo, turėjo gerą metimą. Pas juos amerikietiška krepšinio mokykla, o sportas apskritai yra aukšto lygio“, – prisiminimais dalijosi 1996 metais su Lietuvos rinktine bronzos medalį iškovojęs treneris.

Tad nenuostabu, kad V.Garstas turi patarimų ir dabartiniams nacionalinės komandos treneriams: „Jie turi puikiai išanalizuoti Australijos, Kanados, Senegalo komandas.

Žvalgyba bus labai svarbus dalykas, tai daug ką lemia. Taktinis pasiruošimas irgi bus svarbus. Mes turėdavome ne vieną derinį ir kas kart juos keisdavome.

Blogiausia yra galvoti, kad varžovas – kvailys. Jis taip pat yra gudrus ir tave puikiai analizuoja. Reikia bandyti apgauti ir visuomet pateikti staigmeną.“

Tiesa, žinomas krepšinio specialistas įžvelgia ir tam tikrų grėsmių dabartiniame Lietuvos krepšinyje.

„Bėda ta, kad kuo daugiau legionierių žaidžia vietiniuose klubuose, tuo silpnesnė rinktinė gaunasi. Jie užima lietuvių vietas. Net keturi LKL klubai dalyvauja Europos turnyruose ir tai yra puikus poligonas žaidėjams ruoštis, kelti savo meistriškumą. Bet dažnai komandose tie užsieniečiai tempia visą žaidimą, o lietuviai lieka nuošalyje. Čia yra tam tikras blogumas.

Tačiau verkšlent nereikėtų, gerai pasiruošti yra pakankamai laiko“, – atskleidė V.Garastas.
Rokas Suslavičius | lrytas.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama